(VIDEO) IZRAELCI SRUŠILI MIT O VELIKOM KINESKOM ZIDU, NAMENA MU NIJE BILA DA ŠTITI ZEMLJU OD MONGOLA! Imao je drugu svrhu!
Podeli vest
Izraelski arheolozi su negirali mit, po kojem Veliki Kineski zid je bio predviđen samo za zaštitu od naleta Mongola. Prema zaključcima istraživača, deo građevina se koristio za kontrolu trgovačkih puteva i prikupljanje poreza, piše Phys.org
Stručnjaci su prvi put uneli na kartu severnu liniju zida dužine 740 kilometara koja se nalazi na teritoriji savremene Mongolije. Ovde zid prolazi kroz dolinu, manje je visine i nalazi se pored puteva koji se nisu koristili u vojne svrhe.
Masovni protesti širom Amerike u poslednjih dve nedelje zbog ubistva Afroamerikanca Džordža Flojda pokrenuli su razne spekulacije, među kojima i one da "strane službe" stoje iza svega
09.06.2020
14:12
Prema rečima naučnika, to ukazuje da je Kineski zid ograničavao i kretanje civilnog stanovništa i stoke i olakšavao prikupljanje poreza, posebno u vreme hladnog perioda, kada su ljudi odvodili domaće životinje u toplije južne pašnjake.
Severna linija ili Zid Čingiskana je bio izgrađen između 11. i 13. veka. Izgradnja samog Velikog Kineskog zida počela je u trećem veku do naše ere i trajala do 1644. godine. Njena dužina iznosi više od 21.000 kilometara, što ga čini najvećim spomenikom arhitekture u istoriji čovečanstva. Debljina iznosi najmanje deset metara, zbog čega ga je teško primetiti iz svemira.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Masovni protesti širom Amerike u poslednjih dve nedelje zbog ubistva Afroamerikanca Džordža Flojda pokrenuli su razne spekulacije, među kojima i one da "strane službe" stoje iza svega
Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Aleksandar Sirski potpisao je naredbu kojom se zahteva da trupe na frontu ostanu bez rotacije najviše dva meseca.
Aleksandar Alek Kavčić, ideolog blokadera gostujući kod tajkunskog voditelja Vladimira Pavićevića, priznao da opozicija srlja u unapred zagarantovani debakl.
Srpska lista saopštila je danas da joj je odlukom Centralne izborne komisije Kosova (CIK) smanjen broj mesta u opštinskim izbornim komisijama, navodeći da će imati predstavnike u 14 od ukupno 38 opština, uprkos protivljenju njenog člana u CIK-u.
Predsednica Narodne skupštine Republike Srbije, Ana Brnabić, oštro je reagovala i javno demantovala još jedan pokušaj medijske manipulacije i širenja dezinformacija od strane tajkunske televizije N1 i novinarke Jovane Gligorijević.
Jedna čitateljka Informera poslala je fotografiju mladića za kojeg kaže da ima oko 20 godina, a koji je, verovali ili ne, nosio patike u obliku stopala.
U sarajevskom naselju Dobrinja danas je ubijena novinarka Elma Godinjak (41), a za njeno ubistvo osumnjičen je njen bivši suprug Tarik Prusac (49), s kojim je bila u postupku razvoda braka.
Užasna scena dogodila se danas u beogradskom naselju Mali Mokri Lug, gde je brutalno pretučen muškarac D.H. (57), a brzom reakcijom policije napadač (25) je brzo pronađen i uhapšen.
Nakon intenzivne policijske potrage, na Darivi je uhapšen Tarik Prusac, osumnjičen da je ubio svoju bivšu suprugu, poznatu sarajevsku novinarku i ranio njenog brata, te nakon toga odveo njihovu petogodišnju ćerku.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Stručnjaci preporučuju da treba isprobati prirodna rešenja u borbi protiv insekata. Jedno od takvih rešenja je i ulje eukaliptusa, biljka čiji snažan miris štetočine izuzetno odbija.
Kad pas zeva dok ga mazite, to ne mora da znači samo jednu stvar. Za razliku od ljudi, kod pasa zevanje nije povezano samo sa umorom, već često služi kao oblik komunikacije.
Kralj Čarls i kraljica Kamila priveli su kraju posetu Sjedinjenim Američkim Državama. Uoči polaska na aerodrom, srdačno su se oprostili od predsednika SAD Donalda Trampa i prve dame Melanije Tramp. Tokom tog susreta dogodio se detalj koji nije promakao pažnji prisutnih.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar