AMERIČKI GENERAL PRIZNAO: PRODAJEMO ORUŽJE BLISKOM ISTOKU DA TU "NIŠU NE ZAUZMU RUSIJA ILI KINA"! Može li jasnije od ovog!
Podeli vest
Snabdevanjem Bliskog istoka oružjem Sjedinjene Američke Države jačaju svoj položaj u regionu, piše „Nešenal interest" pozivajući se na izjavu američkog generala Keneta Makenzija
Američki general istakao je da prodaja američkog oružja bliskoistočnim zemljama pomaže da se one ne okrenu prema Kini ili Rusiji.
Američka vojna superiornost u odnosu na konkurente se smanjuje, upozorili su analitičari centra "RAND" u Vašingtonu Ratno vazduhoplovstvo SAD. Za njih su "protivnici prvog reda" Rusija i Kina.
14.05.2020
10:49
On je istakao da Bliski istok i Srednja Azija takođe predstavljaju poprište sukoba velikih sila.
Prema njegovim rečima, prodaja američkog oružja pomoći će da se „naši partneri u regionu ubede da ćemo biti uz njih i da ćemo ostati pouzdani partneri. Ne želimo da se oni prilikom kupovine oružja okrenu Rusiji ili Kini".
Kako navodi časopis, za poslednjih pet godina države Bliskog istoka činile su gotovo polovinu celokupnog američkog izvoza oružja. Od svog oružja isporučenog na Bliski istok, 25 odsto bilo je namenjeno Saudijskoj Arabiji. Časopis ističe da ove isporuke izazivaju najviše sporova, jer Rijad vodi rat protiv Jemena. Osim toga, poslednjih godina ukupan vojni izvoz Sjedinjenih Američkih Država povećan je za 23 odsto. Pri tome se tržišni udeo SAD smanjio zbog činjenice da su Rusija, Velika Britanija, Italija, Ukrajina i Švedska takođe povećale izvoz oružja.
General Makenzi je naglasio da je izvoz oružja, između ostalog, neophodan za jačanje američkih pozicija. General je primetio da Kina sada aktivno promoviše svoje interese na Bliskom istoku, želeći da dobije pristup resursima i učvrsti trgovinske puteve. Osim toga, Makenzi je izjavio da Kina i Rusija proučavaju jače i slabije strane Sjedinjenih Američkih Država, pripremajući se za dugoročnu konkurenciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Napad Sjedinjenih Američkih Država i Izraela na Iran otkrio je slabosti američke vojne moći koje su, prema mišljenju bivšeg američkog obaveštajca Skota Ritera, konkurentske sile poput Rusije i Kine pažljivo posmatrale.
Američka vojna superiornost u odnosu na konkurente se smanjuje, upozorili su analitičari centra "RAND" u Vašingtonu Ratno vazduhoplovstvo SAD. Za njih su "protivnici prvog reda" Rusija i Kina.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Cene nafte porasle su na 112 dolara po barelu nakon što su iranski mediji izvestili o vazdušnom napadu koji je pogodio postrojenje na najvećem svetskom nalazištu prirodnog gasa.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa premijerom Mađarske Viktorom Orbanom, sa kojim je sagledao sve mogućnosti zajedničkog prevazilaženja krize na različitim poljima energetike.
Na inicijativu predsednika Srbije Aleksandra Vučića danas je Vlada Srbije donela zaključak kojim se usvaja mera isplate jednokratne novčane pomoći u iznosu od 300.000 dinara licima koja se nalaze u prištinskim zatvorima i sudskim pritvorima.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević govorio je na Televiziji Studio B o važnosti predstojećih izbora kao i sramotnoj kampanji blokadera.
Aleksandar Jovanović Ćuta, predsednik Ekološkog ustanka opleo je po blokaderima i priznao da na predstojećim izborima ne mogu da pobede predsednika Srbije Aleksandar Vučića.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Jedan 33-godišnji muškarac uspeo je da preživi čak 48 sati bez pluća, zahvaljujući inovativnom sistemu veštačkih pluća, pre nego što je primio transplantaciju oba plućna krila.
Tri osobe su uhapšene u nastavku akcije "Armagedon", a u saradnji Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku i Tužilaštva za visokotehnološki kriminal.
U seriji saobraćajnih nesreća u Srbiji život su izgubili mladi, a glavni uzrok je želja za uzbuđenjem, tvrdi za Informer.rs predsednik Strukovnog udruženja sektora bezbednosti Dejan Milutinović.
Dečak ubica Kosta K. u razgovoru sa timom lekara koji su, prema nalogu suda, obavili njegovo veštačenje, rekao je ne može da se seti pravog razloga zašto je počinio masakr.
Nekada najglamuroznija noć u Holivudu postala je sinonim za predvidljivost i dosadu. Nakon još jedne ceremonije koja je razočarala milione, postavlja se pitanje: Da li je prestižna zlatna statua izgubila bitku sa vremenom?
Konzumiranje hrane koja ima puno proteina može dovesti do nakupljanja holesterola i masti u našim arterijama, a stručnjaci otkrivaju koje su to namirnice.
Osim kvalitetne kozmetike i prirodni sastojci mogu biti dragoceni saveznici u nezi kože. Pripremite maske koje hrane kožu i vraćaju joj sjaj od namirnica koje imate u kući.
Korišćenje biljaka za lečenje postoji od davnina i danas ponovo postaje popularno, jer nauka potvrđuje mnoge stare metode. Probavni sistem je složen i često ima probleme poput gastritisa i čira.
Dragan Lazić, brat pevača Darka Lazića, tragično je izgubio život u 33. godini u saobraćajnoj nesreći, a sad mu je prijatelj Dejan Nikolić posvetio tetovažu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar