BRUTALNO UPOZORENJE GRKA ERDOGANU I TURCIMA: SPALIĆEMO ONOGA KO KROČI NA NAŠE TLO, a zatim ćemo pitati ko je!
Podeli vest
Načelnik Generalštaba grčke Nacionalne odbrane, general Konstantinos Floros izjavio je da su Oružane snage Grčke spremne da reaguju i spreče bilo kakve akcije Turske, zapretivši da će "spaliti" onoga ko upadne u zemlju, prenosi televizija "Open"
- Pre nedelju dana načelnik Generalštaba, general Floros skakao je padobranom zajedno sa drugim pripadnicima Oružanih snaga, čime je poslao poruku upozorenja Turskoj. Govorec´i o turskoj agresivnosti u Egejskom moru i istočnom Sredozemlju, nije ostavio mesta sumnji kako će grčke Oružane snage odgovoriti u slučaju da Turska naruši suverenitet zemlje - navodi Open".
Grčki ministar odbrane Nikos Panajotopulos kaže da je zvanična Atina spremna na sve kako bi zaštitila svoja suverena prava, pa i na vojnu akciju protiv Turske
05.06.2020
12:36
- Onoga ko kroči na grčko tlo prvo ćemo spaliti, a zatim ćemo pitati ko je - rekao je Floros, citira televizija.
General nije isključio mogućnost vojnog sukoba, ukoliko Turska pređe „crvene linije", pretpostavljajući da bi se sukob u tom slučaju proširio.
- Vojni sukob je moguć. Niko ga ne može isključiti. Ako se nešto takvo dogodi, nec´e se ograničiti na jednu tačku, nego će se brzo raširiti - rekao je on.
Mediji navode da je generalova izjava „poruka odlučnosti" Turskoj.
- Ko napadne grčke Oružane snage platiće veoma visoku cenu, i to znaju susedi. (Predsednik Turske Redžep Tajip) Erdogan radi ono što govori, ali i mi. Znamo šta ćemo učiniti i na Evrosu (pogranična oblast sa Turskom) i na ostrvima, i na otvorenom moru - poručio je Floros.
U korenu sukoba dve zemlje su namere Ankare da istražuje rezerve nafte u Egejskom moru. Pre nekoliko dana u državnim turskim medijima je objavljen tender za licencu za istražvanja i eksploataciju nafte u blizini grčkih ostrva. Šef grčke diplomatije Nikos Dendijas je tim povodom rekao da Turska nastoji da prisvoji suverena prava druge zemlje i to što se dogodilo okarakterisao kao provokaciju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
zoran
pre 5 godina
Ne kur.i se - turci bi vas pregazili ko stari šešir.
Grčki ministar odbrane Nikos Panajotopulos kaže da je zvanična Atina spremna na sve kako bi zaštitila svoja suverena prava, pa i na vojnu akciju protiv Turske
Vrhovni komandant ukrajinskih oružanih snaga Aleksandar Sirski potpisao je naredbu kojom se zahteva da trupe na frontu ostanu bez rotacije najviše dva meseca.
Međunarodni rezidualni mehanizam za krivične sudove saopštio je danas da mu je odbrana generala Ratka Mladića dostavila hitan zahtev za njegovo privremeno ili prevremeno puštanje na slobodu na osnovu humanitarnih razloga.
Marko Marjanović, "blokader", žali se policiji zbog skupa SNS-a na štandu, a ne smetaju mu 25.000 neprijavljenih skupova istih "blokadera" koje podržava.
Moto troje evroposlanika – Tonina Picule, Irene Joveve i Vule Ceci – jeste „Svi za jedno – protiv Srbije i srpskog naroda“. Klasika levičarskih soroševaca. Njihov podli plan je: nema Vučića, nema nezavisne Srbije. Srpska država postaje evropska kolonija sa Hrvatskom kao gaulajterom. Poslednja slobodoljubiva evropska oaza pretvara se u novi poligon za borbu ostarele, ekonomski i tehnološke zaostale Evrope protiv Rusije.
Danas, 1. maja, navršava se trideset jedna godina od hrvatske vojne operacije "Bljesak". Za samo 36 sati, tog 1. maja 1995. godine, iz Zapadne Slavonije, u planskom udaru hrvatske vojske, proterano je 15.000 Srba. U akciji je ubijeno ili nestalo 283 ljudi, među njima 56 žena i osmoro dece.
Manastir Lelić u nedelju, 3. maja obeležava svoju krsnu slavu, praznik Svetog Nikolaja Žičkog, u znak sećanja na dan kada su mošti vladike Nikolaja Velimirovića prenete iz Amerike u njegov rodni Lelić.
U Osnovnoj školi "Ratko Mitrović" u Čačku dogodio se incident koji je uzmemirio roditelje, kada je učenica petog razreda donela skalpel u školu i navodno je imala spisak dece.
Na seoskom putu Mrčajevci – Vujetinci kod Čačka juče je došlo do teške saobraćajne nezgode u kojoj su tri osobe povređene, među kojima i M.V.(26) kojoj se lekari Opšte bolnice u Čačku i dalje bore za život.
Prava drama odigrala se u petak, dva sata iza ponoći, na Čukarici, kada je u jednoj stambenoj zgradi izbio stravičan požar u kom je stan potpuno izgoreo.
Proslava Prvog maja 2013. godine za dvadesetak mladih iz Kraljeva završila se tragedijom. Prijateljica Aleksandra Pantović (18) stradala u eksploziji u kolibi na imanju gde su se okupili.
"Heroji radničke kalse", "Varljivo leto `68" i "Tesna koža" samo su neka od domaćih ostvarenja koje je idealno pogledati za prvomajske praznike, a otkrivamo i zbog čega.
Svi članovi međunarodnog žirija Venecijanskog bijenala podneli su danas ostavke posle najnovije eskalacije višemesečnog političkog sukoba oko povratka Rusije na ovu prestižnu međunarodnu kulturnu manifestaciju.
Kolač sa jagodama je idealan za sve koji vole voćne deserte. Po ukusu podseća na klasični žuti kolač sa višnjama, samo što su u ovoj verziji višnje zamenjene sočnim jagodama, što mu daje svežiju i nežniju aromu.
Pevačica Aleksandra Mladenović prvi novac zaradila je pomažući roditeljima na njivi, a u intervjuu za Informer otkrila je i za kakvog muškarca želi da se uda.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar