(VIDEO) GDE DA IDEM SADA?! Ovaj snimak Angele Merkel u Briselu POSTAO HIT NA DRUŠTVENIM MREŽAMA!
Podeli vest
Interesantan slučaj se desio u Briselu, gde je nemačka kancelarka Angela Merkel doputovala na prvu sednicu predstavnika EU od početka pandemije koronavirusa. Izgledalo je kao da se izgubila, dok je tražila salu za pregovore
Nemačka kancelarka Angela Merkel išla je crvenim tepihom, obilazeći oko konstrukcije u obliku ogromne činije unutra zgrade. Odjednom se zaustavila i zbunjeno provirila iza ugla. Nakon malo razmišljanja, ipak je nastavila da ide u tom pravcu.
Lideri zemalja Evropske unije okupili su se danas u Briselu, na prvom samitu "licem u lice" od izbijanja pandemije koronavirusa, kako bi utanačili plan vredan stotine milijardi evra, čiji je cilj da udahne život njihovim ekonomijama
17.07.2020
14:47
- Šta se nalazi iza ugla? Da li se isplati ići tamo?: Merkelova i opasnosti koje prete na samitu EU - napisao je ruski novinar Dmitrij Smirnov na tviteru, komentarišući interesantni snimak.
«Что там за поворотом? Стоит ли идти?»: Меркель и опасности, подстерегающие на саммите ЕС pic.twitter.com/S6cldWrxSj
— Дмитрий Смирнов (@dimsmirnov175) July 17, 2020
Podsetimo, lideri EU 27 okupili su se u Briselu u pokušaju da dođu do dogovora oko zajedničkog bužeta za narednih sedam godina i fonda za oporavak.
Iz Brisela poručuju da je neophodno postići dogovor što pre kako bi se brzo krenulo u otklanjanje ekonomskih posledica pandemije koja se vidi kao najveća kriza od nastanka EU. Na stolu je predlog predsednika Evropskog saveta Šarla Mišela koji je nakon konsultacija sa liderima predložio EU bužet od 1074 milijarde evra za period od 2021 do 2027 i Instrument za oporavak od 750 miljardi evra.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Lideri zemalja Evropske unije okupili su se danas u Briselu, na prvom samitu "licem u lice" od izbijanja pandemije koronavirusa, kako bi utanačili plan vredan stotine milijardi evra, čiji je cilj da udahne život njihovim ekonomijama
Ukrajinske snage izgubile su oko 5.500 jedinica zapadne vojne opreme u Kurskoj oblasti, čija je ukupna vrednost procenjena na oko 7,8 milijardi dolara, pokazuju proračuni agencije Sputnjik, zasnovani na podacima ruske grupe snaga „Sever“ i javno dostupnim informacijama o tržišnoj vrednosti vojne opreme.
Nevladina organizacija CRTA saopštila je da više veruje iskustvu hiljada građana nego predsedniku Srbije i stranoj tajnoj službi čiji je izveštaj on juče objavio.
Nepoznata blokaderka napala je u centru Beograda stariju gospođu Latinku Cakić, poznatiju kao Meri Cakić koja je glumila u spotu pesme "Lutka sa naslovne strane" legendarnog pevača Bore Čorbe.
Rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić dobio je poziv da se sutra javi policiji u svojstvu građanina, a antisrpski mediji od toga prave kao da se nad njim dešava nešto van zakona.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podnelo je krivičnu prijavu protiv prof. dr Snežane Brkić, dekanke Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, i drugih lica, pred Višim javnim tužilaštvom u Novom Sadu Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije.
Novoizabrani ministar turizma i omladine, Husein Memić, položio je juče zakletvu pred poslanicima u Narodnoj skupštini Srbije, a ono što je mnogima zapalo za oko su dva bedža koje je nosio na reveru.
Ljuban Karan, potpukovnik kontraobaveštajne službe i Zoran Spasić iz Centra za međunarodnu i bezbednosnu politiku gostujući u Info jutru komentarisali su izveštaj FSB o korišćenju zvučnog topa na protestima blokadera 15. marta.
Gosti Info jutra Miroslav Čučković, član Predsedništva SNS i Predrag Jeremić, urednik informative Pink.rs komentarisali su sednicu Skupštine Srbije, ali i druge aktuelne teme. Dve srednje škole počinju sa radom posle praznika.
Večeras od 19 sati na Informer televiziji, domaćin otvorenog studija, Igor Ćurčić, ugostiće prof. dr Miću Živojinovića, pukovnika u penziji, kao i Sulejmana Spaha, predsednika udruženja Srba muslimanske veroispovesti.
Prema upozorenju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, večeras i tokom noći na teritoriji Bačke, Srema, zapadne i jugozapadne Srbije očekuju se lokalni obilni pljuskovi sa grmljavinom, gradom i kratkotrajnim olujnim udarima.
Nakon usvajanja Uredbe o subvencionisanju odmora u Srbiji putem vaučera počele su i prijave ugostiteja koji će svoje smeštajne kapacitete staviti na raspolaganje korisnicima vaučera.
Vujadin Pejanović (34), zvani Vule Balavi, koji se smatra jednim od najistaknutijih članova kriminalne grupe Dušana Stojanovića Keke, ubijen je 17. aprila 2012. godine u sačekuši ispred novobeogradskog kafića "Ki Largo".
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg suda u Beogradu produžilo je za još 30 dana pritvor četvorici osumnjičenih u vezi sa nezakonitim legalizacijama objekata i prikrivanjem nelegalno stečene imovine, među kojima su bivši sekretar Sekretarijata za poslove legalizacije objekata u Gradskoj upravi grada Beograda Nemanja Stajić i njegov tadašnji zamenik Jovan K, koji je sada aktuelni rukovodilac Odeljenja za područje opštine Vračar tog Sekretarijata.
Očigledno je da više nema prostora za nagađanja! Bastijan Švajnštajger je, prema svemu sudeći, odlučio da skine burmu, čime je dodatno podgrejao glasine o razvodu sa bivšom srpskom teniserkom Anom Ivanović.
Aleksandar Mitrović nastavio je golgeterski niz u Saudijskoj Arabiji, učestvujući sa golom i asistencijom u pobedi Al Hilala nad Al Kalejom rezultatom 3:0 u okviru 28. kola Saudi Pro lige.
Srpska teniserka Olga Danilović (24) izborila je plasman u četvrtfinale turnira u francuskom Ruanu, pošto je posle velike borbe i više preokreta savladala Čehinju Lindu Fruhvirtovu sa - 2:1 (6:2, 3:6, 6:4).
Legendarni srpski košarkaš Dejan Tomašević govorio je o brojnim temama u emisiji Da se ne lažemo kod Novice Popovića na televiziji Informer, a posebno se osvrnuo na prelazak iz Crvene zvezde u Partizan 1995. godine.
Aleksandar Dunić koji je u "Srećnim ljudima" glumio doktora Gorana Popca, kaže za Informer da je od honorara od ove hit serije mogao da kupi samo zimsku jaknu!
Bred Pit otkrio je da se bori s poremećajem koji mu otežava život. Naime, slavni glumac ne prepoznaje lica ljudi, a to stanje naziva se prozopagnozija.
Ako želite da vaša vaskršnja jaja izgledaju elegantno, a da pritom ne potrošite sate na dekoraciju i farbanje, samolepljivi biseri su savršeno rešenje.
Džepni sat koji je pripadao putniku sa Titanika biće ponuđen na prodaju krajem ovog meseca, sa očekivanom cenom do 66.000 dolara oko 63.500 evra, saopštila je britanska aukcijska kuća "Henry Aldridge and Son".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar