NAPETO KOD KRIMA! NATO brodovi u Crnom moru manevrišu pored gasnog nalazišta!
Podeli vest
Brodovi NATO-a manevrišu oko gasnog nalazišta Golicino koje obezbeđuje Krim gasom, piše portal "Evroazija dejli", pozivajući se na resurse koji prate kretanje brodova Marintrafik i Veslfajnder
Manevri se održavaju u okviru vojnih vežbi alijanse "Morski povetarac-2020". Kako navode mediji, u pitanju su španska fregata "Alvaro de Bazan" i bugarski "Smeli". Poslednji je sovjetske proizvodnje koji je prodat Bugarima još 1991. godine.
Brodovi NATO ušli su u akvatoriju Crnog mora, Crnomorska flota prati aktivnosti tih brodova, saopštio je Nacionalni centar za upravljanje odbranom Rusije
07.07.2020
18:11
Španska fregata je naoružana protivbrodskim raketama "Harpun". Prema podacima španskog lista ABC, upravo ona je stala na čelo morske grupe NATO-a i nakon vojnih vežbi je trebalo da iz Bugarske otplovi u Odesu. Međutim, ona je iz nekog razloga krenula ka obalama Krima i zaustavila se na 50 kilometara od obale gasnog nalazišta Galicino. Nakon toga je "proverila" i drugo nalazište – Odesko.
Kako pretpostavlja portal, podatke o idetifikacionom sistemu ne predaju svi, zbog čega su se, vrlo verovatno, tamo mogli naći i drugi brodovi NATO-a, uključuju američki razarač "Arli Berk" koji nosi "Tomahavke".
U vojnim vežbama NATO-a Sea Breeze učestvuje oko dvadeset brodova iz devet država.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
gavrilo princip
pre 3 godine
E fino sad saterati sve na dno crnog mora vise nece doci
Brodovi NATO ušli su u akvatoriju Crnog mora, Crnomorska flota prati aktivnosti tih brodova, saopštio je Nacionalni centar za upravljanje odbranom Rusije
Toni Barber, dugogodišnji urednik za Evropu i kolumnista Fajnenšel Tajmsa, podržao je predlog predsednika Srbije Aleksandra Vučića da Srbija postane deo jedinstvenog tržišta EU, ocenjujući da je takav predlog najbolji put za sprečavanje nestabilnosti na Zapadnom Balkanu i Evropi.
Eskalacija sukoba na Bliskom istoku mogla bi ruskom budžetu doneti i do oko 42 milijarde dolara do kraja godine, čime bi gotovo u potpunosti bio pokriven budžetski deficit, procenjuju analitičari na osnovu rasta cena energenata i valutnih kretanja.
Nakon oštrih prozivki koje je novinar Milomir Marić uputio na račun predsednika SRS dr Vojislava Šešelja, usledio je njihov direktan susret u programu TV Pink, gde je došlo do žestokog verbalnog obračuna.
Tokom jednog od okupljanja blokadera pred predstojeće lokalne izbore, došlo je do žestoke rasprave između građanina i grupe okupljenih, a snimak tog događaja ubrzo je postao viralan.
Povodom godišnjice linča koji je 21. marta 2025. godine blokaderska opozicija sprovela nad članovima i simpatizerima Srpske napredne stranke dok su čekali sastanak sa najvišim funkcionerima svoje stranke, u Gradskom odboru SNS Niš konferenciju za novinare održao je šef odborničke grupe „Aleksandar Vučić – Niš sutra“ Uroš Radulović.
Srbija je danas imala samo jedan izbor i napravila ga je jasno: Informer televizija je apsolutno najgledanija u trenutku prenosa velikog narodnog skupa SNS-a!
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Evropski dobavljači auto-industrije su pod pritiskom, a skoro četvrtina očekuje gubitke u 2026, što ukazuje na poteškoće u sektoru koji je pogođen rastom troškova i dubokim strukturnim promenama, navodi se u danas objavljenom istraživanju udruženja CLEPA.
Sanja Simić, majka Andreja (13) koga je ubio školsku drug, zbog čega se protiv njegovih roditelja vodi krivični postupak pred Višim sudom u Nišu saslušana je danas.
Doljevčanin Miodrag Perić (41) danas je po drugi put oslobođen optužbe da je izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je pre više od pet godina poginuo pešak Željko Ristić.
Deniz Ričards objavila je fotografije pre i posle estetskog zahvata na licu, otvoreno govoreći o transformaciji kojom je odlučila da u 54. godini osveži svoj izgled.
Legendarni brazilski glumac Žuka de Olivejra, kojeg domaća publika najbolje pamti po ulozi doktora Albijerija u seriji "Zabranjena ljubav" (O Clone), preminuo je u 92. godini.
Pevačica Mira Kosovka iznela je šok detalje iz života kolege Nina Rešića i tom prilikom navela da su mu bivše žene i deca uzimali novac i samo ga iskorišćavali.
Rijaliti učesnik Kristijan Golubović vreme nakon rastanka sa Kristinom Spalević provodi u društvu tiktokerke Jordanke Denčić, koja je učestvovala u "Eliti 8".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar