SEĆATE LI SE RUBIA I GADAFIJA! ! KINA UVODI SANKCIJE AMERIČKIM SENATORIMA MARKU RUBIU I TEDU KRUZU! Njihova priča o Hong Kongu je "grubo i varvarsko uplitanje!
Peking će uvesti sankcije za nekoliko američkih zvaničnika, uključujući republikanske senatore Teda Kruza i Marka Rubia. Potez kao recipročan odgovor usledio je nakon što je Vašington uveo sankcije kineskim zvaničnicima zbog Hong Konga.
Ministarstvo spoljnih poslova Kine je saopštilo da će ograničenja stupiti na snagu počevši od ponedeljka. Recipročne mere su usledile nakon američkih sankcija protiv 11 kineskih zvaničnika, uključujući premijera Hong Konga, a koje ih optužuju za suzbijanje političkih sloboda.
Sankcije pod kojima je i premijer Hong Konga, Keri Lam i šef gradske policije, Kris Tang, hongkongška vlada osudila je kao "grubo i varvarsko uplitanje" u njihove unutrašnje stvari, dodajući da ih neće "zastrašiti" takve mere.
Vašington je otvoreno podržao antikineske proteste u poluautonomnom gradu, koji su započeli prošle godine i koji su često prerastali u vandalizam i sukobe s policijom.
Napetosti između Pekinga i Vašingtona su stalno u porastu, a prošle nedelje je američki predsednik Donald Tramp potpisao izvršnu naredbu kojom će za 45 dana zabraniti Amerikancima da posluju sa kineskim firmama "Bajtdens" i "Tensent", vlasnike društvenih mreža "TikTok" i "VeČat". SAD tvrde da se aplikacije koriste za špijuniranje američkih građana, što je tvrdnja koju Kina i "TikTok" negiraju.
Podsetimo, američki senator Marko Rubio, koji je na eti Pekinga, proslavio se fotografijama brutalnog ubistva pokojnog libijskog lidera Muamera Gadafija, ali i po ništa manje opasnoj pretnji predsedniku Venecuele Nikolasu Maduru.
Dve fotografijre - jedna koja prikazuje Gadafija dok je još bio na vlasti, a druga pokazuje mučenje libijskog vođe nekoliko minuta pre brutalnog ubistva - postavio je Senator Marko Rubio na Tviteru bez dodatnih reči.
Ipak, s obzirom na njegove otvorene pozive na oružanu pobunu u latinoameričkoj zemlji kako bi se smenio predsednik Nikolas Maduro, poruka je bila više nego jasna.
Kineski borbeni avioni nakratko su prešli liniju osetljivog tajvanskog moreuza u ponedeljak ujutro, pre nego što su ih tajvanske vazduhoplovne snage "izbacile", saopštilo je ostrvsko ministarstvo odbrane
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski borbeni avioni nakratko su prešli liniju osetljivog tajvanskog moreuza u ponedeljak ujutro, pre nego što su ih tajvanske vazduhoplovne snage "izbacile", saopštilo je ostrvsko ministarstvo odbrane
Da takozvani "nezavisni" i "profesionalni" novinari u službi tajkunskih medija nemaju ni trunke stida, srama ni osnovnog kućnog vaspitanja, dokazao je novi skandalozan napad na našu proslavljenu šampionku i bivšu prvu teniserku sveta Jelenu Janković.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Danica Vučenić, tajkunska novinarka sa N1, ista ona koja bi priznala lažnu državu Kosovo i nepostojeći genocid u Srebrenici, morala je da prizna da Evropska unija ima sagovornika u predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Vladi Srbije.
Voditeljka emisije "Druga strana Exatlona" Tijana Jović pozirala je na Cirkus poligonu u nesvakidašnjem izdanju, privukavši pažnju upečatljivom šminkom i atraktivnim stajlingom.
Dva dobro poznata lica kriju se među takmičarima "Exatlona 2", a reč je o bivšim učesnicima rijalitija "Elita" koji će se ovog puta oprobati u potpuno drugačijem izazovu – na zahtevnim sportskim poligonima.
Reper Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, novi je učesnik druge sezone Exatlona, a iza sebe ima bogatu karijeru punu zabave i šokantnih dešavanja.
Skijanje na vodi bio je preveliki izazov za bivšu takmičarku "Exatlona" Sanju Kalinović, koja je odustala i pre nego što je pokušala da savlada ovu disciplinu, dok je šampion rijalitija Marko Nikolić uspeo da pokaže umeće!
Slavni britanski glumac Tim Kari, zvezda "Sam u kući 2" i drugih popularnih filmova, preminuo je 25. avgusta 2026. u 80. godini nakon dugogodišnje borbe protiv posledica teškog moždanog udara.
Pomoćnik direktora Republičkog hidrometeorološkog zavoda Goran Mihajlović ističe da se do kraja sedmice očekuju visoke temperature i povećana opasnost od šumskih požara, ali od petka uveče stižu obilnije padavine i pad temperature.
Kako bi razrešio sve nedoumice u vezi sa isplatom 6.000 dinara svim punoletnim građanima, čija isplata kreće u septembru, ministar finansija Siniša Mali pojasnio je proceduru i način kako će se građani prijavljivati.
Blokaderi na sva usta "laju" kako velelepni vidikovac na Kablaru niko neće da poseti, ali slike i snimci posetilaca i domaćih i stranih govore potpuno drugačije!
Pijana glava i otvoreni plamen nikada nisu bili dobra kombinacija, a to je na najgori mogući način dokazao J. J. iz Kotor Varoši - usred noći uspeo je da napravi pravu pravcatu katastrofu i spali čitavo jedno stado životinja.
Muškarac M. E. (43) očigledno se previše "opustio" u javnom toaletu na gradskoj rivi u Starom Gradu na ostrvu Hvaru, a prizor koji su zatekle dve španjolke usred noći, potpuno ih je zaprepastio i zgrozio.
Efikasnom i dobro koordinisanom akcijom na terenu, pripadnici policije u Beogradu, Policijske stanice Obrenovac, stavili su tačku na još jedan lanac ulične distribucije droge na teritoriji ove opštine. U velikoj akciji uhapšene su tri osobe, dok je veća količina marihuane i oprema za pakovanje trajno sklonjena sa ulica.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Milan Vujanić za portal Informer.rs istakao je da bahati vozač koji je izazvao jezivu nesreću u Kraljevu u kojoj je poginula devojčica (5), a povređene i beba i majka, može dobiti najveću kaznu 15 godina zatvora.
Mladić koji je u ponedeljak u Kraljevu kolima usmrtio devojčicu Veru (5) na trotoaru je Julijan A. (26) iz Kraljeva, a u javnost su isplivale nove, sumnjive informacije o njegovom životu.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam izjavio je danas u Nišu da je od Roberta de Nira naučio kako da gradi lik za filmske uloge, i da mu gluma omogućava da bude šta god poželi.
Smrt legendarne kantri zvezde Doli Parton, koja je juče preminula u 80. godini, vratila je u fokus jednu od najpoznatijih pesama koje je napisala tokom svoje blistave karijere, "I Will Always Love You".
Na Islandu postoji plaža koja izgleda kao da je ispala iz bajke, crni vulkanski pesak prekriven je blistavim komadima leda koji podsećaju na dijamante.
Za vreme posta ne morate da se odreknete omiljene pite. Ova posna gibanica sa sirom je jednostavna za pripremu, a hrskave kore i kremasti nadev osvajaju već pri prvom zalogaju.
Na početnoj stranici popularne platforme Aliekspres otkrivene su skrivene skripte koje u pozadini obrađuju zvuk u internet pregledaču. Njihova svrha je kreiranje jedinstvenog digitalnog otiska uređaja, koji bi mogao da omogući identifikaciju korisnika čak i bez korišćenja kolačića.
U novoj epizodi emisije "Demanti" koja će se emitovati sutra u 20h, poznati pevač otvoreno govori o gubitku rođenog brata i periodu kada je, kako priznaje, razmišljao o suicidu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.