• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

25.08.2020

09:27

"OVO JE NAŠE NEBO"! Zbog provokacije iz Litvanije, Lukašenko digao borbene helikoptere da presretnu i unište sondu! (VIDEO)

Vesti

"OVO JE NAŠE NEBO"! Zbog provokacije iz Litvanije, Lukašenko digao borbene helikoptere da presretnu i unište sondu! (VIDEO)

Podeli vest

Beloruski mediji objavili su video na kojem se vidi trenutak kada je presretnuta sonda od osam balona sa antidržavnim simbolima puštena najverovatnije sa teritorije Litvanije

Helikopteri Mi-24 Oružanih snaga Belorusije su bili aktivirani kako bi zaustavili balone.

TRAMP: Demokrate koriste kovid za krađu izbora

JEDAN PROTIV TRI, ZA SU-27 NIKAKAV PROBLEM! NATO avioni poleteli prema Rusiji, leteli tik iznad mora, ali... POBEGLI SU KAO DA IH "SAM ĐAVO GONI"!

Na snimku napravljenom iz helikoptera vidi se kako se letelica približava balonima za koje je privezana belo-crveno-bela zastava koju koristi beloruska opozicija. Snimak se potom prekida.

Autori snimka navode i koordinate koje potvrđuje da se incident dogodio u beloruskom vazdušnom prostoru.

Prema navodima portala "Vojno-politički pregled", nakon presretanja, baloni su rasterani iznad sela Luži.

Na društvenim mrežama pojavio se snimak beloruskih helikoptera koji presreću balone i koji je naslovljen: "Ovo je naše nebo".

Zvanični Viljnus smatra da je tom prilikom narušen vazdušni prostor Litvanije i zbog toga je beloruskom ambasadoru uručena protestna nota.

Uzvratio je vršilac dužnosti zamenika komandanta Ratnog vazduhoplovstva republike Oleg Orlov koji je rekao da beloruski helikopteri nisu narušili vazdušni prostor Litvanije.

Prema njegovim rečima, iako su baloni izgledali bezopasno, u njima se svašta moglo sakriti.

Ministarstvo spoljnih poslova Belorusije je incident okarakterisalo kao „provokaciju“ i uručilo je litvanskom ambasadoru protestnu notu. 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića
Politika

''Udar na ustavnost i zakonitost'': Po nalogu Marinike Tepić TOK nezakonito i politički proganja Selakovića

Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.

05.12.2025

11:28

TV

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set