TIHANOVSKA SE OGRAĐUJE: Protesti u Belorusiji nikada nisu bili protiv Rusije! (VIDEO)
Podeli vest
Protesti u Belorusiji nikada nisu bili usmereni protiv Rusije, izjavila je liderka beloruske opozicije Svetlana Tihanovska, koja se trenutno nalazi u Litvaniji
- Ni u jednoj fazi to nije bila borba protiv Rusije i sigurna sam da neće postati takva - naglasila je Tihanovskaja u svom obraćanju "Rusiji" objavljenom na Telegramu.
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je da nema imovinu u vrednosti od više milijardi, a da, čak i da ima, nikad ne bi napustio Belorusiju, rekao je novinar Prvog kanala ruske televizije Anton Vernicki nakon intervjua sa predsednikom
Tihanovska je u svom obraćanju nazvala Ruse i Beloruse bliskim narodima.
- Narodi Belorusije i Rusije uvek su bili bliski susedi i prijatelji. Sigurna sam da će tako ostati i ubuduće - rekla je ona.
Tihanovska takođe smatra da u informacionoj oblasti oko događaja u Belorusiji deluje „ruska propaganda“, međutim, u svojom obraćanju ona nije objasnila na šta konkretno misli, uprkos činjenici da ruski mediji široko pokrivaju akcije i izjave kako beloruske vlasti, tako i opozicije.
Tihanovska je istakla da je Lukašenko pristupio izborima „bez šanse za reizbor, bez stvarne podrške“.
- Zbog toga je Lukašenko izabrao jedinu taktiku koju poznaje, sprečavanje nezavisnih kandidata da učestvuju na izborima, baca ih u zatvore i proteruje iz zemlje, kao i da odbija međunarodne posmatrače i ometa zakonsko pravo beloruskih građana da posmatraju izbore - saopštila je ona.
Protesti u Belorusiji
Masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora. Prema podacima Centralne izborne komisije, na izborima je pobedio aktuelni predsednik Aleksandar Lukašenko sa 80,1 odsto osvojenih glasova. Opozicija nije priznala rezultate izbora i smatra da je pobedila Svetlana Tihanovska.
Prvih dana protesta, snage bezbednosti su za razbijanje demonstranata koristile vodene topove, suzavac, šok-bombe i gumene metke. Kasnije je policija prekinula da rasteruje demonstrante i primenjuje silu. Tokom protesta privedeno je oko sedam hiljada demonstranata, a hospitalizovano nekoliko stotina ljudi, među kojima i pripadnici policije. Poginule su tri osobe.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je da nema imovinu u vrednosti od više milijardi, a da, čak i da ima, nikad ne bi napustio Belorusiju, rekao je novinar Prvog kanala ruske televizije Anton Vernicki nakon intervjua sa predsednikom
Zapadne zemlje gube liderske pozicije i postepeno ustupaju mesto novim centrima rasta, uključujući države Globalnog juga, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin.
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Šačica blokadera, njih petnaestak, okupila se kod novog mosta na Tamišu koji je nedavno otvorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kako bi zviždali vozovima.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević poručio je danas da ne zna kada će biti održavni vanredni parlamentarni izbori, ali da SNS treba da se sprema za njih.
Visoki savet tužilaštva (VST) nije ni na današnjoj sednici doneo odluku o izboru predsednika Saveta, ali je sve bliži toj odluci, za čije je donošenje potrebno 8 glasova “za”.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je jedna od tema o kojoj je razgovarao sa predsednikom Švajcarske bila dualno obrazovanje i poručio je da će Srbija biti spremna da dalje uči od Švajcaraca o tom modelu i da kopira, kako kaže, ono što je najuspešniji model koji je Švajcarska dala svetu.
U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se juče dogodila na auto-putu Ruma–Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, poginule su tri mlade osobe, dok je četvrta teško povređena.
Šabac tuguje zbog tragične smrti troje mladih u jučerašnjoj saobraćajnoj nezgodi na auto putu Ruma-Šabac. Tišina je zavladala gradom posle nezapamćene tragedije.
Policija u Zrenjaninu, po nalogu nadležnog tužilaštva, odredila je zadržavanje P. S. (19) iz okoline Zrenjanina, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo teška dela protiv bezbednosti javnog saobraćaja.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar