MERKELOVA ČUPA KOSU ZBOG SEVERNOG TOKA 2! AKO UZME KAJAĆE SE, AKO NE UZME... Isplivala brutalna istina, Berlin će debelo morati da plati ako odustane od gasovoda!
Podeli vest
Ako Nemačka odustane od projekta “Severni tok 2“, moraće da plati kaznu u vrednosti od 10 milijardi evra, izjavio je član komiteta Bundestaga za međunarodne poslove Valdemar Gerdt (Alternativa za Nemačku)
Nemačka je predložila SAD sporazum, vredan milijardu evra, kao zamenu za odustajanje Vašingtona od uvođenja sankcija „Severnom toku 2“, piše nemački Cajt, pozivajući se na neimenovane izvore
16.09.2020
16:14
Gerdt je naglasio da gasovod nije ni nemački niti ruski projekat, već u njemu učestvuje više od 100 firmi koje su dobile potrebne dozvole. Prilikom odustajanja od projekta biće potrebno da se „nadoknadi šteta svim tim firmama“.
On je podsetio da Nemačka zatvara termocentrale na ugalj, odustaje od nuklearnih elektrana, prelazi na električni transport.
„Odakle ćemo uzimati energetske resurse, ako odustanemo od najbolje ponude, kako ekonomske tako i ekološke, koju je predložila Rusija za gas?“, dodao je on.
Gerdt je izjavio da SAD ne odgovara izgradnja gasovoda iz Rusije, da je u toku borba za energetsko tržište i da se ona vodi „prljavim političkim i ekonomskim metodama“.
Kremlin critic Alexei Navalny's poisoning has put an immense pressure on Angela Merkel to quit the Nord Stream 2 project, set to bring gas from Russia to Germany.
„Oni koji se zalažu za odustajanje od „Severnog toga“ treba da kažu svojim biračima da će se zbog toga cena energenata povećati – za gas i struju moraće da se plati 20 odsto više“, rekao je poslanik.
Bundestag je juče većinom glasova odbio da glasa o predlogu o obustavi izgradnje „Severnog toka 2“.
Diskusije oko budućnosti „Severnog toka 2“ uzavrele su nakon incidenta s ruskim blogerom Aleksejem Navaljnim i tvrdnji Berlina da je on otrovan supstancom iz grupe hemijskih bojnih otrova „novičok“, zbog čega se traži od ruskih vlasti da objasne nastalu situaciju. Jedan broj nemačkih političara smatra da treba prekinuti rad na gasovodu, dok je nemačka kancelarka Angela Merkel saopštila da su to dva odvojena pitanja.
Podsetimo, Nemačka je predložila SAD sporazum, vredan milijardu evra, kao zamenu za odustajanje Vašingtona od uvođenja sankcija „Severnom toku 2“, piše nemački Cajt, pozivajući se na neimenovane izvore.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
cardak
pre 5 godina
GAS! Merkelka UZMI ILI OSTAVI .Ako ostavis GASIDE KINEZIMA I INDUSIMA .
A ti kupuj TECNI AMERICKI GAS pa dok ne dodje do Nemacke nece cena za potrosace biti 20%(cista laz) vec preko 50%!Nemacki narod ce vas po turski srediti
Da je 20% više pa da se nekako i svari ali je 20% danas, kada postoji ponuda Ruskog gasa. Kada je ne bude, biće 50% ili onoliko % više koliko nekome (SAD) bude trebalo!
Novaljnog su otrovali nemci i englezi, ako je uopšte i bilo trovanja. Ali ako sagledamo brigu nemačke za trovanje Navaljnog i prebacivanje na ispitivanje uzroka trovanja u Nemačku najviše govori da ga nije ni bilo.
Takav je Zapad.
U slučaju okončanja rata, Kijevu će biti obezbeđene ključne bezbednosne garancije kako bi se odvratila buduća ruska agresija, navodi se u nacrtu sporazuma lidera EU nakon sastanka Koalicije voljnih u Parizu.
Pregovori u Sjedinjenim Državama o mirovnom rešenju u Ukrajini biće nastavak sastanaka u Berlinu i uključiće evropske predstavnike, najavio je nemački ministar spoljnih poslova Johan Vadeful.
Nemačka je predložila SAD sporazum, vredan milijardu evra, kao zamenu za odustajanje Vašingtona od uvođenja sankcija „Severnom toku 2“, piše nemački Cajt, pozivajući se na neimenovane izvore
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u zvaničnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE) odakle je odgovarao na goruća pitanja za Srbiju, a jedno od njih tiče se i sudbine Naftne industrije Srbije (NIS).
Skoro tri dana od kako je Informer otkrio da je serija "Radio Mileva", koja se emituje na Radio-televiziji Srbije (RTS), postala medijska platforma za prljavu blokadersku propagandu, bila su potrebna čelnicima javnog servisa da se oglase.
Predsednica Moldavije Maja Sandu izjavila je da bi glasala za ponovno ujedinjenje sa Rumunijom, ukoliko bi se to pitanje našlo na referendumu, ukazujući da je njenoj zemlji sve teže da samostalno "preživi".
Osvedočeni hejter, blokader sa dna kace i kvazivoditelj Nenad Kulačin oglasio se za antisrpski tajkunski Danas i održao lekciju zgubidanima, koje je, verovali ili ne, optužio da njemu i njegovima nisu dozvolili nošenje zastava Evropske unije (EU) na protestima, dok su oni, istovremeno, "nosili ruske".
Ljudi u Nemačkoj klizili su se po ulicama tokom noći dok je crni led izazvao nekoliko nesreća širom zemlje. Do nedelje ujutru policija u istočnoj nemačkoj saveznoj pokrajini Saskoj već je evidentirala 32 nesreće, a bilo je problema i drugde.
Tokom dosadašnjeg Exatlon takmičenja influenser Jovan Radulović Jodžir imao je svoje uspone, padove i smešne momente, a sve to zabeležila je naša kamera.
Prvi eliminisani takmičar najvećeg sportskog rijalitija na svetu Exatlona Marko Milovanović u Dominikansku Republiku je došao sa namerom da pobedi, ali je onda ekspresno došlo do bolnog otrežnjenja u vidu ispadanja.
Prvi takmičar koji je napustio Exatlon, najveći sportski rijaliti program na svetu, Marko Milovanović, bio je gost specijalne emisije na Informer televiziji, gde je govorio o boravku u Dominikanskoj Republici i iskustvu u takmičenju.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Na društvenim mrežama osvanula je fotografija čokoladnog novogodišnjeg slatkiša na kojem je, verovali ili ne, istekli rok trajanja, prelepljen novim datumom. Da stvar bude još strašnija, ovom proizvodu rok trajanja istekao je pre 3 godine.
Transakcija donosi integraciju digitalnog medijskog ekosistema Mondo INC u portfolio Telekoma Srbija, uz dalji razvoj produkcijskih kapaciteta kroz Firefly productions.
Fiziološkog rastvora ima u apotekama i ni jedan pacijent nije ugrožen, poručio je ministar zdravlja Zlatibor Lončar nakon gnusnih laži poslanice Stranke slobode i pravde (SSP) Jelene Spirić koja tvrdi da ovog rastvora nema već mesecima.
Raketa Indijske organizacije za svemirska istraživanja (ISRO), koja je nosila 16 tovara tereta sa opremom i eksperimentima, uključujući satelit za osmatranje Zemlje, skrenula je sa planirane putanje ubrzo nakon lansiranja.
Bugarske državljanke osumnjičene su da su u nedelju, u gradskom prevozu, počinile krivično delo krađa i opljačkale najpoznatiju srpsku doktorku i poslanicu Nadu Macuru.
Tokom vikenda, na teritoriji opštine Tutin, nepoznate osobe zapalile su putničko vozilo marke „audi A6“ parkirano ispred porodične kuće, a policija intenzivno radi na rasvetljavanju ovog slučaja.
Nakon završenog opela u crkvi na Novom Bežanijskom groblju u Beogradu, puštena je pesma "Vreme" koju je muzičar otpevao dok je bio član grupe "S vremena na vreme".
Bivšeg košarkaša Nikolu Pekovića, još zakonita supruga Violeta Peković, navodno je prijavila za nasilje u porodici i protiv njega podnela krivičnu prijavu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar