BORIS DŽONSON UKOLIKO PREGOVORI PROPADNU: Velika Britanija može vrlo dobro da živi i bez sporazuma sa EU!
Podeli vest
Britanski premijer Boris Džonson ocenio je danas da bi Velika Britanija mogla "vrlo dobro da živi" i bez sporazuma sa EU ukoliko njeni trgovinski post-Bregzit pregovori ne dovedu do sporazuma pre kraja prelaznog perioda
Britanija je zvanično napustila EU 31. januara ali i dalje primenjuje evropske propise do 31. decembra u kom vremenu treba da se usaglasi sporazum o budućim trgovinskim odnosima sa evropskom dvadesetsedmoricom.
Predsednik Italije Serđo Matarela kritikovao je britanskog premijera Borisa Džonsona, koji je sugerisao da je Britancima sloboda važnija nego Italijanima i Nemcima
24.09.2020
17:38
Ukoliko ne bude dogovora do tog datuma počinju da se primenjuju propisi Svetske trgovinske organizhacije (STO) i njene visoke carine, sa mogućim teškim posledicima za britansku privredu već oslabljenu zbog posledica pandemije korona virusa.
- Ne želim posebno da završimo sa trgovinskim odnosima kao sa Australijom ili zasnovanim na propisima STO, ali mi možemo vrlo dobro da živimo sa tim - ocenio je danas Džonson u razgovoru za Bi-Bi-Si (BBC).
- Mislim da možemo snažno da uspemo u tim okolnostima - dodao je on.
On je ovo izjavio iako se sinoć u razgovoru sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen saglasio da pregovori Londona i Brisela, koji su u blokadi posle devete runde, treba da se intenziviraju.
Džonson je dao rok da bi na sledećem evropskom samitu 15. oktobra trebalo da se dodje do sporazuma koji bi mogao da se sprovede do kraja godine, dok Evropljani daju do kraja meseca vreme za postizanje dogovora.
Britanski premijer ocenjuje da je još moguće da dve strane postignu kompromis ali je i istakao da ostaju "razni problemi da se reše".
- EU treba da razume da smo potpuno ozbiljni o potrebi da kontrolišemo svoje zakone i propise - rekao je Džonson. On je bio čvrst o suverenitetu nad britanskim ribarskim zonama, što je kamen spoticanja u pregovorima.
Datum nastavka pregovora je i dalje neodredjen, britanski pregovarač Dejvid Frost je juče na Tviteru samo napisao da će se nastaviti "što je pre moguće iduće nedelje".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Italije Serđo Matarela kritikovao je britanskog premijera Borisa Džonsona, koji je sugerisao da je Britancima sloboda važnija nego Italijanima i Nemcima
Otkrivena je porodična tajna pomahnitale blokaderke Ljiljane Bralović, poznate po tome što je na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića izrekla salve uvreda, a potom u nedelju u Čačku na najmonstruozniji način pretila neistomišljenicima.
Američki predsednik Donald Tramp ismejao je francuskog predsednika Emanuela Makrona tokom obraćanja na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, u Švajcarskoj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas vanrednu sednicu Vlade u subotu i poručio da moramo da pronađemo najsigurnije mesto za našu zemlju.
Srpska IT Asocijacija (SITA) reagovala je nakon što je u javnosti najavljen bloakderski skup koji se predstavlja kao okupljanje IT zajednice i jasno se ogradila od ovakvih najava.
Milomir Ita Cvetković, predsednik zlatiborskog okružnog odbora (SPO) izneo je nove laži na račun ''samozvanog'' predsednika SPO Aleksandra Cvetkovića i poručio da mu je istekao rok.
Takmičar Crvenih u Exatlonu Boško Marinković podelio je kako sumnja da Aleksa Erski iz njihovog tima zna više detalja o kapitenskoj poziciji i da želi da im smesti.
Bračni par Elica i Aleksa Erski zadali su sami sebi novi zadatak u Exatlonu i počeli da nagovaraju svoje saborce da preuzmu ulogu kapitena, a prvi koji se "javio" za preuzimanje uloge jeste Radojica Lazić.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Srbija je među prvih pet zemalja u Evropi po upotrebi sedativa, a podaci pokazuju da svaki četvrti Srbin koristi lekove za smirenje. Stručnjaci tvrde da se situacija drastično pogoršala posle pandemije korone.
Austrijsko zdravstveno osiguranje (ÖGK) odlučilo je da pooštri pravila nakon što je u javnosti odjeknulo nekoliko slučajeva u kojima su osobe na dugotrajnom bolovanju putovale u inostranstvo.
Sedmogodišnjoj devojčici iz Srbije uspešno su istovremeno transplantirani jetra i bubreg na klinici u Italiji, a sve o trošku Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje.
Opština Kladovo i Centar za socijalni rad trajno su rešili stambeno pitanje za dve samohrane majke, Marijanu Demić sa četvoro i Danijelu Ćirković sa troje dece.
Osnovni sud u Novom Pazaru potvrdio je optužnicu Osnovnog javnog tužilaštva u ovom gradu protiv 11 lica, koja se terete da su 29. jula 2025. godine, tokom okupljanja ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru (DUNP), izvršila krivično delo napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti.
U ugostiteljskom objektu u centru Beograda juče oko 18 časova dogodio se incident u kojem su trojica maskiranih muškaraca demolirala inventar lokala. U napadu nije bilo povređenih lica.
Muškarac A.S. (45) uhapšen je u Kruševcu nakon što je u selu Mala Vrbnica tokom proslave krsne slave Sveti Jovan pucao na dvojicu sestrića i tom prilikom jednog ranio.
Netfliks sprema veliku istorijsku dramu o porodici Kenedi, a u centru priče je mračna strana njihove moći. Jednu od ključnih uloga igra Majkl Fasbender, koji tumači Džoa Kenedija od koga je sve počelo.
Glumac i producent Lazar Ristovski postavljen je na čelo Međunarodnog filmskog festivala FEST gde će obavljati funkciju predsednika Glavnog odbora ove manifestacije.
Pčela koja često leti oko vaše kuće, zaustavi se na prozoru ili kruži dvorištem nije samo obična situacija - mnoge tradicije i drevna verovanja vide u tome dublje značenje.
Jedan od najprepoznatljivijih modela obuće modne kuće Valentino, čuvene Rockstud cipele, ponovo se vraćaju u centar pažnje, ali u osveženom i savremenijem izdanju.
Pevačica Jelena Rozga podelila je fotografiju psa koji je uginuo pre četiri meseca, a njena bol ne prestaje što se vidi iz emotivne poruke koju mu je posvetila.
Pevačica Mina Kostić se oglasila nakon što je koleginica Sandra Rešić optužila da je pre osam godina na jednom nastupu pokrala svoje kolege i uzela 500 evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar