ČAVOŠOGLU: Ankara spremna da pruži Bakuu svaku podršku!
Podeli vest
Turska je spremna da pruži svaku podršku Azerbejdžanu u bilo kojoj sferi ukoliko Baku to zatraži, izjavio je danas turski ministar spoljnih poslova Mevlut Čavušoglu na sastanku sa azerbejdžanskim predsednikom Ilhamom Alijevim u Bakuu
- Azeri se danas bore da oslobode svoje zemlje i sposobni su za to, imaju moć i potencijal da to učine. Naravno, Turska i turska nacija su spremne da pruže Azerbejdžanu svu pomoć u bilo kojoj sferi ako joj zatreba bilo šta“, rekao je turski ministar, prenosi TAS S.
Turska je novi faktor u konfliktu u Nagorno-Karabahu i reč je o tome da se Ankara po prvi put otvoreno svrstava na stranu Azerbejdžana, naveo je ruski zvaničnik Sergej Nariškin, a prenosi ANSA.
06.10.2020
15:00
Čavušoglu je podvukao da je stigao u Baku "da bi ponovo pokazao podršku Turske i turskog naroda Azerbejdžanu".
Zauzvrat, Alijev je istakao da podrška Ankare daje Bakuu snagu.
- Nadahnjuje nas, daje nam dodatnu snagu i, istovremeno, igra važnu ulogu u održavanju stabilnosti i mira u regionu - rekao je Alijev.
Prema njegovim rečima, "odlučne izjave" turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana "pokazale su celom svetu da Azerbejdžan nije sam".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prof. dr Vojislav Šešelj, lider radikala, analizirao je trenutnu zastrašujuću situaciju u svetu koja je nastala nakon američko-izraelskog vojnog udara na Iran, iznevši jezivu prognozu.
Turska je novi faktor u konfliktu u Nagorno-Karabahu i reč je o tome da se Ankara po prvi put otvoreno svrstava na stranu Azerbejdžana, naveo je ruski zvaničnik Sergej Nariškin, a prenosi ANSA.
Bivši pripadnik MUP Srbiji koji je službeno obezbeđivao i Zagorku Dolovac otrkio je da su on i njegovi saradnici prošli kroz pravu pravcatu torturu vrhovne tužiteljke.
Ideolog blokadera Borivoje Borović javno je priznao da i on sumnja da iza tzv. studentske liste stoje blokaderski advokat Zdenko Tomanović i biznismen Miroslav Mišković.
Superiornost Srbije u vazduhu glavna je tema hrvatskih medija otkako su pre nekoliko dana objavili sliku srpskog MIG-29, naoružanog moćnom kineskom hipersoničnom raketom CM-400.
Predsednik Vučić je 12.3.2026. na RTS-u izjavio da je Hrvatska najdirektnije organizovala blokaderske proteste u Srbiji. Tada je predsednik Vučić rekao: „Ne postoji stvar koju nisu napravili. Oni su bili glavna logistička podrška za rušenje Srbije.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
U svakodnevnom govoru često se može čuti da neko "kibicuje" - kada sa strane posmatra šta se dešava i pritom daje komentare ili savete, iako nije direktno uključen. Međutim, malo ko zna odakle potiče ova reč.
Na ulazu u Crnu Goru, na graničnom prelazu Božaj, uhapšen je državljanin Republike Albanije A.R. (40)kojeg potražuje Italija, saopštila je crnogorska policija.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Voditeljka Bojana Lazić otkrila je da bi Zorica Brunclik trebalo da se pojavi na snimanju nove emisije "Pinkovih zvezda" iako je to trebalo i prošle srede.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar