HRVATE TRESE PARANOJA! Upozoravaju da će, ako Tramp pobedi, Srbija biti DO SISKA!
Podeli vest
Hrvatska treba da se nada pobedi Džozefa Bajdena na predsedničkim izborima u SAD, jer bi politika njegovog republikanskog protivkandidata Donalda Trampa mogla "dovesti Srbiju južno od Siska", piše zagrebački "Jutarnji list"
- Bajdenov dolazak u Belu kuću bio bi puno bolji za Hrvatsku", piše taj list i navodi da je svakako bolje da "SAD vodi neko ko razume probleme", a ne, kako piše "Jutarnji", "ksenofobični prodavac magle poput Trumpa".
Organizacija "Albanci za Trampa" uputila je otvoreno pismo albanskoj zajednici u SAD, u kojem je pozvala da se na izborima glasa za aktuelnog predsednika Donalda Trampa, jer između ostalog zameraju njegovom protivkandidatu Bajdenu i to što se izvinio Srbiji za NATO bombardovanje
27.10.2020
11:42
Zagrebački dnevnik ubeđuje i "da se Bajdenu ne može osporiti strateško promišljanje, koje je odlika mudrih državnika".
Foto: AP/Photo
Da li će Tramp ostati predsednik SAD?
-Zahvaljujuci Džou Bajdenu, Amerika se umešala u ratove u BiH, Hrvatskoj i na Kosovu, naterala Hrvate i Bošnjake na saradnju i zaustavila fašisticku politiku Miloševićevog režima - piše, pored ostalog, "Jutarnji".
S druge strane, kako se dodaje u tekstu, Tramp je "opasan jer je pre dve godine njegova ekipa "smislila promenu granica između Srbije i Kosova", što je odmah izazvalo reakciju spojenih posuda i navelo Milorada Dodika da zatraži otcepljenje RS od BiH".
To onda, kako navodi zagrebački list, "ima direktan uticaj na Hrvatsku, koja dobija Srbiju južno od Siska"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Organizacija "Albanci za Trampa" uputila je otvoreno pismo albanskoj zajednici u SAD, u kojem je pozvala da se na izborima glasa za aktuelnog predsednika Donalda Trampa, jer između ostalog zameraju njegovom protivkandidatu Bajdenu i to što se izvinio Srbiji za NATO bombardovanje
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar izjavio je da je zdravstveno stanje ministra unutrašnjih poslova i predsednika Socijalističke partije Srbije Ivice Dačića bolje nego što je bilo, dodajući da ima razloga za optimizam, ali i da se nastavljaju mere intezivnog lečenja i terapije.
Masovna evakuacija gradova na Bliskom istoku mogla bi da usledi ako civilne nuklearne elektrane budu napadnute i dođe do oslobađanja radioaktivnih materija, upozorio je Rafael Grosi, direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju, prenosi Gardian.
Trojica kandidata za članove Visokog saveta tužilaštva (VST) iz reda javnih tužilaca, koji su osvojili najveći broj glasova svojih kolega i pobedili na tužilačkim izborima, uložili su žalbe Ustavnom sudu, nakon što VST nije u zakonskom roku doneo odluku o tri izjavljena prigovora na izborni proces, te je nastupila zakonska posledica da se prigovori smatraju usvojenim.
U nedelju je u Nišu na protestu blokadera razapeta lutka sa likom Aleksandra Vučića, u jasnoj aluziji na raspeće Isusa Hrista. Taj prizor šokirao je mnoge građane i izazvao oštre reakcije.
Tajna poseta srpskog tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića Tirani dokaz je da je slučaj “Generalštab” radio u dogovoru sa Albancima kako bi ova investicija, predviđena za Beograd, završila u Albaniji i kako bi se pokvarili odnosi između Srbije i Sjedinjenih Američkih Država, kaže predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS dr Uglješa Mrdić.
Biznismen Branko Babić, gostujući sinoć i emisiji "Hit Tvit" na TV Pink, optužio je tužilačkog pomoćnika iz Javnog tužilaštva za organizovani kriminal da mu je pre nekoliko godina tražio pola miliona evra kako bi završio zgradu koju je gradio.
Pripadnici Policijske uprave u Subotici su 26.02.2026. godine, po nalogu nadležnog Osnovnog javnog tužilaštva u tom gradu, priveli Milana Marjanovića, zaposlenog u ZOO vrtu na Paliću, koji je saslušan u svojstvu osumnjičenog za krivično delo iz člana 269 stav 2 Krivičnog zakonika - Ubijanje i zlostavljanje životinja. Protiv Marjanovića će biti podneta i odgovarajuća krivična prijava.
Učesnica Exatlona Anabela Zonai otkrila je da je najsmešniji momenat tokom rijalitija bio zapravo skandal kada je Nemanja Radovanović gurnuo u lice svoje gaće Sanji Kalinović.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Iz Ambasade Srbije u Ujedinjenim Arapskim Emiratima upozorili su naše državljane koji u toj zemlji trenutno borave, da ne dele lične podatke putem mobilnog telefona, zbog novih prevara koje su se pojavile.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će ekipe tog preduzeća od 02. do 07. marta, izvoditi planirane radove na ispiranju vodovodne mreže u gradskoj opštini Barajevo.
U Beogradu je danas oko 14 časova došlo do ozbiljnog incidenta u gradskom prevozu, koji je kulminirao na stajalištu "Omladinski stadion" na Bogosloviji gde je pretučen stariji bračni par.
Novak K. (35) ubijen je u naselju Erdeč u Kragujevcu, a od njega su se tokom utakmice Crvena Zvezda i Radnički oprostili navijači ''Crvenih đavola'' skandirajući njegovo ime.
Šesta sezona Teatra "Zmaj" otvorena je proteklog vikenda u prisustvu velikog broja malih i velikih ljubitelja pozorišta koji su uživali u izvođenju višestruko nagrađivane dečje predstave "Lepotica i zver", kao i čarima popularnog baleta za decu "Labudovo jezero".
Kejt Midlton i princ Vilijam obratili su se javnosti u posebnoj video-poruci povodom Dana svetog Davida, nacionalnog praznika Velsa, izgovarajući nekoliko rečenica na velškom jeziku.
Gugle je zvanično nagovestio da Android 17 donosi velike promene, uz snažan fokus na veštačku inteligenciju i dublju integraciju sistema sa korisnikom.
Tokom vaskršnjeg posta često je izazov osmisliti obrok koji je ukusan, a španska pita je jedno od onih jela koje ne traži mnogo, a daje tačno ono što treba.
Bivši suprug pevačice Mina Kostić, Igor X, progovorio je o njihovoj vezi iz koje su dobili ćerku Anastasiju, ali i o turbulentnom odnosu koji je usledio nakon raskida.
Političar Čedomir Jovanović odgovorio je na komentar jedne žene na Instagramu koja ga je optužila da je gej zbog fotografije sa prijateljem Aleksandrom Kosom.
Pevač Joca Stefanović čeka prvo dete sa pet godina starijom koleginicom Ivom Bojanović, te je sada pokazao kako pevačica izgleda u sedmom mesecu trudnoće.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar