ŠOK ODLUKA U DRŽAVI KOJA BI MOGLA DA ODREDI AMERIČKOG PREDSEDNIKA! Evo šta je upravo saopšteno!
Zvaničnici Nevade saopštili su danas da će rok za prijem glasačkih listića putem pošte biti produžen do 10. novembra.
06.11.2020
07:11
Vesti
Libertarijanski kandidat Džo Džorgensen uzela je neke od ključnih glasova u državama gde se vodi najžešća borba između Donalda Trampa i Džoa Bajdena, a izbore u SAD nazvala "pozivom na uzbunu".
U trci za Belu kuću ne postoji takmac za treće mesto, ali je Džo Džorgensen uspela da osvoji više od 1.600.000 ili gotovo 1,1 odsto nacionalnih glasova.
Profesorka psihologije na Univerzitetu Klemson i kandidatkinja Libertarijanske stranke pažnju je privukla nakon što su stigli rezultati za Vinskonsin. Džo Džorgensen je u toj državi osvojila više od 34.000 glasova.
Pobedu je odneo demokrata Džo Bajden, a Donald Tramp je ostao "kratak" za 20.000 glasova. Mnogi veruju da su ti glasovi otišli upravo Džo Džorgensen.
+I kada je reč o državama gde Donald Tramp i Džo Bajden još vode "rovovski" rat Džorgensenova ima osvojene glasove koji su mogli da prevagnu u korist nekog od dvojice kandidata.
U Džordžiji je osvojila više od 61.000 glasova a Džou Bajdenu nedostaje 2.000 glasova. U Nevadi je osvojila 11.600 glasova otprilike isto koliko je Tramp u zaostatku za Bajdenom.
U Pensilvaniji ima rezultat za poštovanje 76.135 osvojena glasa a u ovom trenutku Bajdenu nesostaje oko 18.000 da stigne Trampa.
Bez Arizone mnogi veruju da Tramp definitivno gubi predsedničku trku a upravo u toj državi Džorgensenova je osvojila nešto više od 42.000 glasova dok je Tramp u zaostatku za Bajdenom oko 45.000 glasova.
Iako Džo Džorgensen i libertarijanci slove za konzervativce, ona ne misli da ljudi koji glasaju za nju pripadaju isključivo grupi razočaranih Trampovih glasača.
Džorgensenova kaže da su njene pristalice dolazile sa različitih stranačkih linija - među njima i "osvešćene demokrate", koje žele da se američke trupe vrate iz prekomorskih misija, ali i republikanci koji su uznemireni što Tramp nije uspeo da smanji deficit državnog budžeta kako je obećao tokom kampanje 2016. godine.
"Tesna trka glavnih stranaka na ovim izborima trebalo bi da bude znak za uzbunu. Ako mogu da nateram republikance da počnu da se ponašaju kao republikanci i smanjuju deficit. I ako uspem da nateram demokrate da postanu stranka mira, dovodeći naše trupe kući, onda da, bila bih veoma zadovoljna", rekla je Džorgensenova.
Kako sama tvrdi, oko 70 odsto volontera njene kampanje bili su registrovane demokrate ili republikanci.
Džorgensenova je najbolje rezultate ostvarila u ruralnim državama na severozapadu SAD. Na Aljasci i Severnoj Dakoti je osvojila 2,7 odsto a u Južnoj Dakoti 2,6 odsto glasova.
U svojoj matičnoj državi Južnoj Karolini nije prošla, ali kako kaže nije baš obraćala pažnju na svoj nastup tamo. Veruje da ne treba da meša svoj privatni život i profesuru sa političkim angažmanom, pa tako kaže da mnogi od njenih studenata nisu ni znali da se kandidovala.
Ove godine Džo Džorgensen je Libertarijansku stranku doveo do njenog drugog najboljeg rezultata ikada. Imajući u vidu da je Amerika duboko podeljeno društvo, mnogi se pitaju ima li šanse da do 2024. neka druga stranka postane više od treće stranke u američkoj politici?
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
05.12.2025
09:06
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
05.12.2025
07:24
Konstitutivne sednice skupština devet opština sa srpskom većinom na Kosovu i Metohiji biće održane danas.
05.12.2025
08:00
Novinar Uroš Piper poručio je predsedniku Nove demokratske stranke Srbije Milošu Jovanoviću da napusti politiku.
05.12.2025
08:44
Ministar odbrane BiH Zukan Helez nastavio je politiku provokacija, iznoseći do sada najbolesnije optužbe na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića!
05.12.2025
07:15
Šampion Exatlona nije onaj ko je preživeo - već onaj ko je pobeđivao. I zato je ovo takmičenje čista esencija sporta.
03.12.2025
13:31
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
03.12.2025
12:39
Premijera novog filma "Snaga jedinstva" biće prikazana u večeras u 22.30 časova na televiziji Informer!
01.12.2025
20:27
Exatlon je mnogo više od televizijskog spektakla – to je svakodnevna borba tela, uma i volje.
01.12.2025
12:27
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
01.12.2025
10:21
Zbog planiranih radova na mreži Elektrodistribucija Srbije najavila je isključenje struje.
05.12.2025
06:30
Srpska pravoslavna crkva (SPC) i njeni vernici danas slave Svetu mučenicu Kikiliju!
05.12.2025
06:15
Izreka "Skupljeni s koca i konopca" svakodnevno se čuje u srpskom jeziku, a retko ko zna da je njeno značenje mračno!
05.12.2025
09:00
Voskarski zanat, mirisan i postojan, poput plamena sveće, jedna je od najstarijih veština očuvanja svetlosti u narodnoj i verskoj tradiciji.
05.12.2025
08:00
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
05.12.2025
09:23
Srbi iz Sen Denija u Francuskoj našli su se u centru pažnje jedne od najzvučnijih istraga u toj državi.
05.12.2025
08:45
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
05.12.2025
07:35
Rade Međed (32), vlasnik nekoliko velikih kockarnica, bio je prva žrtva beogradskog podzemlja koja je stradala u ekspoloziji podmetnute bombe pre tačno 31 godinu.
05.12.2025
07:15
Luka J. (39) poreklom iz Srbije osumnjičen je za krađu 250.000 evra iz luksuznog stana filmskog producenta u Pariz,
05.12.2025
06:00
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
05.12.2025
08:57
Glumac japanskog porekla Kari-Hirojuki Tagava, poznat po ulogama u "Mortal Kombatu, umro je u 75. godini.
05.12.2025
08:24
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
05.12.2025
07:50
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
04.12.2025
15:51
Frizerka na TikToku otkrila je neverovatno jednostavan postupak koji, kako tvrde mnogi, čini kosu lepšom, mekšom i znatno manje masnom, a oduzima manje od 10 sekundi.
05.12.2025
09:40
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
05.12.2025
09:00
OpenAI priprema novu funkciju koja će omogućiti povezivanje "Apple Health" podataka sa ChatGPT aplikacijom za Ajfon.
05.12.2025
08:00
Jednostavan i ukusan recept za dva posna rolata pripremljena od gotovih kora.
05.12.2025
06:00
Ukoliko muškarac sumnja da je partnerka neverna, postoje četiri jasna znaka na koje treba da obrate pažnju.
04.12.2025
23:20
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
05.12.2025
08:42
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
05.12.2025
08:12
Pevačice Anabela Atijas i Slađa Delibašić sinoć su se prvi put pojavile zajedno u javnosti nakon porodičnog skandala.
05.12.2025
07:39
Pevačica Katarina Grujić žestoko je prokomentarisala sukob sa reperom Dragomirom Despićem, poznatim kao Desingerica.
04.12.2025
23:57
Pevačica Zlata Petrović otvoreno je govorila o ljubavi sina Jovana Pejića Peje i Ene Čolić, koja se rodila u "Eliti 8".
04.12.2025
23:21
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar