KLINTON BIO NA PEDOFILSKOM OSTRVU, A SADA SVI SPOMINJU U NJEGOVU ĆERKU! Bivši savetnik otkrio nove detalje jedne od najvećih svetskih afera!
Podeli vest
Bivši predsednik Sjedinjenih Država, 42. po redu, samo je jedna od mnogih ličnosti s kojima je osramoćeni finansijer održavao veze. Prema Epstajnovim dnevnicima leta, Klinton je leteo više od desetak puta privatnim avionom milijardera, gde njegove navodne žrtve tvrde da se dogodilo seksualno zlostavljanje
Bivši američki predsednik Bil Klinton posetio je privatno ostrvo Džefrija Epstajna Litl Sent Džejms, tvrdi Dag Band, koji je skoro dve decenije bio glavni savetnik političara. Bend, koji je pomogao demokrati da pokrene Klintonovu fondaciju i stvorio Klintonovu globalnu inicijativu, dao je izjavu za Veniti Fer.
Bivši američki predsednici Barak Obama, Džordž Buš i Bil Klinton izrazili su spremnost da prime vakcinu protiv korona virusa uživo, kako bi se izgradilo poverenje Amerikanaca u vakcinaciju
03.12.2020
14:41
Prema njegovim rečima, Klinton je posetio privatno ostrvo nazvano "Pedofilsko ostrvo", gde su Epstajn i njegovi prijatelji navodno seksualno zlostavljali devojke i devojke, u januaru 2003. Band je rekao da je to bio jedan od retkih slučajeva kada je odbio da prati političara.
Navodna poseta ostrvu usledila je godinu dana nakon što su Epstajn i Klinton otišli u Afriku na humanitarno putovanje na privatnom avionu finansijera nazvanom Lolita Ekpres. Bend je sa političarom otišao u Afriku. Tada je rekao da nije imao pojma o Epstajnovim navodnim seksualnim zločinima. Međutim, nakon putovanja Bend je rekao časopisu da je počeo da izbacuje Epstajna iz blizine političara, ali bez uspeha. Savetnik se setio kako je Epstajn davao smešne izjave tokom putovanja u Afriku, poput „hvalisanja da je izmislio tržište derivata“.
Nakon što je Bend dobio "dovoljno loših vibracija" o Epstajnu, savetovao je Klintonu da prekine prijateljstvo sa finansijerom, ali tvrdi da je nastavio da održava veze sa finansijerom i prihvatio njegove donacije. 2006. godine, Epstajn je donirao 25.000 dolara za Klintonovu fondaciju, rekao je Bend za časopis.
I drugi članovi porodice Klinton proveli su vreme sa Epstajnom i njegovom životnom saputnicom Žislejn Maksvel, koja sada čeka suđenje u pritvorskom centru Metropolitan u Njujorku. Bend je magazinu pokazao fotografiju Klintonove ćerke Čelsi koja pozira sa Epstajnom i Maksvelovom na venčanju kralja Maroka.
Foto: AP/Photo
Čak i nakon što je Epstajn zatvoren zbog podvođenja maloletnica za prostituciju kao deo njegovog prvog krivičnog slučaja i štampa je otkrila da je Žislejn njegov navodni saučesnik, Čelsi je nastavila da održava veze sa Maksvelovom i čak je pozvala na venčanje 2010. godine.
"Žislejn je imala pristup jahtama i lepim domovima. Čelsi je to trebalo", rekao je Bend za Veniti Fer.
Veza Čelsi Klinton i Maksvelove
Tvrdi da je 2011. naložio kancelariji Bila Klintona da Žislejn zabrani sve događaje koje je organizovala porodica Klinton, napominjući da je znao da će odluka uznemiriti Čelsi i Bila.
"Znao sam govoreći svima da prestanu da uključuju Žislejn da će se Čelsi i njen otac veoma ljutiti. Otežavali su im opravdanje da su joj bliski", rekao je Bend.
Foto: Prinskrin Youtube
Žislen Maksvel
Portparol porodice opovrgnuo je navode da je 42. predsednik Sjedinjenih Država posetio ostrvo i dostavio magazinu „detaljne putopisne zapise o dotičnom periodu koji nisu pominjali posetu“ ostrvu.
Portparol je naglasio da je Čelsi Klinton održavala veze sa Maksvelovom samo zato što su njih dvoje imali zajedničkog prijatelja Teda Vajta, osnivača kompanije za računarski hardver Gejtvej.
"Tek 2015. godine Čelsi je postala svesna stravičnih optužbi protiv Maksvelove i nada se da će sve žrtve pronaći pravdu. Čelsi je bila u prijateljskim odnosima zbog veze Maksvelove veze sa dragim prijateljem. Kada je ta veza okončana, Čelsi se udaljila", rekao je portparol za Veniti Fer.
Što se tiče Daga Benda, portparol je bivšeg savetnika opisao kao osobu koja je Klintonovu fondaciju dovela u problem „koristeći filantropiju svetske klase za sopstvenu finansijsku dobit“.
„Nijedan službenik nikada nije koristio svoju ulogu da služi svojim interesima kao Dag Bend“, rekao je portparol dodajući da je bio vredan član Klintonovog tima.
Prema e-porukama koje je objavio veb sajt za uzbunjivanje VikiLeaks, Bend je 2011. optužio Bila Klintona, Čelsi Klinton i njenog supruga Marka Mezvinskog za sukob interesa. Bend je navodno napisao da je Mezvinski za svoj hedž fond koristio novac doniran Klintonovoj fondaciji.
Foto: AP Foto
Džefri Epstajn
Epstajn nije dočekao suđenje
Predsednici, premijeri, kraljevske porodice, milijarderi i preduzetnici - finansijer se grebao o neke od najmoćnijih ljudi na Zemlji. Na putovanju 2002. godine u Afriku sa Klintonom, pratili su ga i holivudski glumci Kevin Spejsi i Kris Taker. Nekoliko žena ga je ranije optuživalo za seksualno zlostavljanje, ali sudovi su ili odbili da saslušaju slučajeve ili su tužbe namirene za neotkriveni iznos.
U julu 2019. Epstajn je uhapšen pod optužbom da je vodio mrežu za seksualno zlostavljanje. Nije dočekao suđenje. 10. avgusta 2019. pronađen je mrtav u svojoj zatvorskoj ćeliji. Obdukcija je presudila da je njegova smrt samoubistvo. Uprkos izveštaju mrtvozornika, Epstajnova smrt pokrenula je brojne teorije zavere. Prema jednom, finasijera su ubili njegovi moćni prijatelji, plašeći se da bi mogli da budu umešani u njegove zločine. Pristalice ove teorije veruju da je porodica Klinton najverovatnije stvorila Epstajnovo „samoubistvo“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši američki predsednici Barak Obama, Džordž Buš i Bil Klinton izrazili su spremnost da prime vakcinu protiv korona virusa uživo, kako bi se izgradilo poverenje Amerikanaca u vakcinaciju
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Pomoćnik direktora Klinike za pulmologiju UKCS Spasoje Popević otkrio je najnovije informacije o zdravstvenom stanju ministra unutrašnjih poslova i lidera SPS Ivice Dačića.
Željko Maletić, muž Danije Maletić - nekadašnje pomoćnice direktora Uprave za sprečavanje pranje novca, koja je milione zgrnula od poslova sa državom a onda naprasno postala žrtva režima i zvezda tajkunskih medija - umešan je u korupciju, otkriva Informer.
Potpredsednik Vlade Srbije, ministar policije Ivica Dačić (60) i dalje je u životnoj opasnosti, saznaje Informer od izvora iz Kliničkog centra Srbije (KCS).
Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Za samo 1.000 evra u Srbiji moguće je pronaći polovni "smart fortu", dvosed namenjen gradskoj vožnji, koji poslednjih godina važi za jedno od najpraktičnijih i najpovoljnijih rešenja za urbane uslove.
Srbija ove godine ima dva predstavnika u finalu 12. "International Medis Awards for Medical Research", prestižne regionalne nagrade koju često nazivaju i medicinskim Oskarom.
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
Manastir u koji je kao dete dolazio Otac Justin, u njemu boravio ruski monah, danas prepoznatljiv po vizantijskom pojanju i preparatima od lekovitog bilja
Roditelji dece koju je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi ''Vladislav Ribnikar'' ubio maloletni učenik te škole, danas su na povoljenom suđenju njegovim roditeljima, Vladimiru i Miljani Kecmanović, govorili o danima uoči masakra i posledicama zločina koji je zauvek promenio njihove živote.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Brz, ukusan i posan obrok dolazi iz jednostavne kombinacije pirinča, sočiva i spanaća. Gotov je za samo 15 minuta i savršen je za dane posta ili lagani biljni ručak bez komplikacija.
Jedan od najnovijih hitova je tzv. "metoda činije" - trik za kovrdžavu kosu koji je osvojio društvene mreže i još ne pokazuje znake opadanja popularnosti.
Nakon što su neobične i smelije nijanse na najnovijim uređajima naišle na izuzetno dobar prijem, tehnološki gigant iz Epla, razmatra sledeći korak - uvođenje upečatljive crvene boje.
Iako je belo sirće decenijama omiljeno sredstvo za čišćenje kuhinje i kupatila, sve češće ga ljudi primenjuju i u spavaćoj sobi kako bi prostor bio svežiji i uredniji.
Pevač Haris Džinović osvrnuo se na ćerkino preseljenje iz Srbije u Španiju, ali i na navode mlađe koleginice Nataša Alimpić da su bili u ljubavnom odnosu.
Večeras od 21 čas na Prvom programu RTS-a možete gledati drugo polufinale festivala PZE 2026. Novih 12 takmičara boriće se za glasove publike i stručnog žirija kako bi osigurali jedno od preostalih sedam mesta u velikom finalu i dobili šansu da predstavljaju Srbiju na Evroviziji u Beču.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar