• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

16.12.2020

12:38

ODLUKA O ZABRANI ULASKA U GRČKU PRODUŽENA DO 7. JANUARA!

Vesti

ODLUKA O ZABRANI ULASKA U GRČKU PRODUŽENA DO 7. JANUARA!

Podeli vest

Grčka je produžila zabranu ulaska stranih državljana, uključujući i državljana Srbije, do 7. januara, navodi se na Fejsbuk stranici grčke ambasade u Srbiji "Greece in Serbia-Grčka u Srbiji"


Ova odluka važi za period od 15. decembra do 7. januara.


Na osnovu zajedničke ministarske odluke vlade Grčke od 12. decembra 2020. na snazi je zabrana ulaska u Grčku stranih državljana, radi sprečavanja daljeg širenja virusa Covid-19.

Ova zabrana se ne odnosi na državljane zemalja članica EU i država Šengen zone.

Zabrane se ne odnosi na medicinsko osoblje, istraživače i profesionalce iz oblasti zdravlja pod uslovom da je njihov ulazak u Grčku u poslovne svrhe, lica koja već duži vremenski period imaju boravak u državi članici EU ili Šengen zoni, kao i za one koje imaju dozvolu boravka u državama članicama EU ili Šengen zoni.

Takođe ova zabrane ne odnosi se na članove državne delegacije, osoblje diplomatskih i konzularnih predstavništava i delegacija, osoblje međunarodnih i evropskih institucija, članove humanitarnih organizacija tokom obavljanja aktivnosti, vojna lica i pripadnike bezbednosnih snaga ili grčkog Generalnog sekretarijata za civilnu zaštitu.

Zabrana ne važi i za zaposlene u oblasti transporta, uključujući i morski i rečni saobraćaj, posade vazduhoplova, posade i tehničko osoblje letilica za gašenje požaranja, kao i vozače kamiona koja su u tranzitu radi transporta robe, kao i apsolutno neophodno osoblje za njihov transport.

Ova odluka grčke vlade ne važi ni za putnike u tranzitu, studente koji studiraju u Grčkoj, lica koja se bave negom starijih lica i lica sa posebnim potrebama, kao i sezonske poljoprivredne radnike.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Kuknjava zbog smene Božića: Pokrenut novi krug histerije na tajkunskim medijima
Politika

Kuknjava zbog smene Božića: Pokrenut novi krug histerije na tajkunskim medijima

Odluka novih vlasnika Junajted medije da kao zakosne zastupnike u Agenciji za privredne registre (APR) umesto Igora Božića postave Brenta Sadlera, izvršnog direktora za informativni program Adria News Networka (ANN), i Wouter van Houwelingen, višeg korporativnog predstavnika ANN, pokrenula je novi talas histerije u tajkunskim medijima.

04.04.2026

09:28

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Stiže satelit u Srbiju: Ovo su svi detalji svemirskog čuda
Nauka

Stiže satelit u Srbiju: Ovo su svi detalji svemirskog čuda

Srbija će se projektom "Mozaik" i pravljenjem svog satelita uključiti u razvoj svemirskih tehnologija, što je izuzetno važno jer će u budućnosti razvoj tih tehnologija sve više uticati na razvoj ekonomije, izjavio je savetnik ministra u Ministarstvu nauke, tehnološkog razvoja i inovacija Zoran Tomić.

04.04.2026

10:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set