ITALIJA ĆE ZA PRAZNIKE BITI PROGLAŠENA CRVENOM ZONOM! Od danas na snagu stupa zabrana kretanja među regijama!
Podeli vest
Od danas u Italiji, na celoj nacionalnoj teritoriji, stupa na snagu zabrana kretanja među regijama
Prema pisanju italijanske štampe, koja poslednjih nekoliko dana pokušava da objasni, po mnogima komplikovane, anti-kovid mere koje će biti na snazi u dane pred i za Božic kao i Novu Godinu, cela Italija će, bez obzira na epidemiološku situaciju biti prograšena "crevenom" zonom.
Otkriće novog soja korona virusa u Velikoj Britaniji i njegovo brzo širenje, uplašilo je brojne zemlje Evrope, koje su već u nedelju preduzele određene mere i donele odluke o privremenoj suspenziji aviosaobraćaja sa Ostrvom
21.12.2020
07:50
To znači da se neće moći izlaziti iz svojih kuća sem u iznimnim slučajevima, ali i tada sa takozvanom auto-potvrdom, da je izlazak opravdan.
Ova objašnjenja su veoma važna jer, ako neko prekrši zabranu, predviđene kazne su od 400 do 3.000 evra, a opravdanje "nisam znao ili razumela" ne vredi.
U međuvremenu u dane 28, 29, 30. decembar i 4. januara građani Italije će moći da se kreću u granicama vlastite opštine, a da bi prešao u drugu opštinu, takođe će morati da ima valjano opravdanje.
Moguće da nekome objašnjenja izgledaju nevažna i preterana tolika pažnja koju im posvećuju mediji, ali za građane je važno jer se dešavalo u prvom talasu pandemije da ljudi odu u kupovinu u samoposlugu gde inače kupuju, da bi tek nakon što ih zaustavi policija i izda kaznu od 400 evra, saznali da su, i na toj kratkoj razdaljini, prešli granicu između dve opštine.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Otkriće novog soja korona virusa u Velikoj Britaniji i njegovo brzo širenje, uplašilo je brojne zemlje Evrope, koje su već u nedelju preduzele određene mere i donele odluke o privremenoj suspenziji aviosaobraćaja sa Ostrvom
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević istakao je da zna sve što studenti blokaderi planiraju da rade kada u subotu dođu da blokiraju našu medijsku kuću.
Uprkos zabrinutosti Rumunije i Bugarske, Vašington bi mogao biti zainteresovan da Rusija uspostavi kontrolu nad Odesom, piše infoBRICS. Gubitak luke bio bi katastrofa za ukrajinsku privredu i flotu, ali bi doveo do stvaranja bezbednog prolaza kroz vode Crnog mora.
O patriotizmu Miroslava Mikija Aleksića danas je iluzorno govoriti. Ovaj bivši Dinkićev pulen iz Trstenika, svoju kamuflažnu patriotsku poziciju gradio je uz Vuka Jeremića, ušuškan u nacionalističku politiku desno orijentisanog dela njegove Narodne stranke. Upravo u tom periodu, kroz brojne govore o potrebama zaštite srpskih nacionalnih interesa na Kosmetu, težio je da se među srpskim biračkim telom profiliše kao patriota.
Policijski službenici PU Novi Sad su noćas, oko 2.25 časova upućeni u katoličku portu odakle je nepoznato lice prijavilo da je u toku tuča više lica. Međutim hejterske televizije NOVA i N1 to pokušavaju da plasiraju kao napad na studente.
Predsednik Srpske radikalne stranke doktor Vojislav Šešelj gostovao je u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice i tom prilikom komentarisao aktuelne teme.
Član GO SNS Zoran Babić gostujući u Info jutru kod voditeljke Staše Koprivice govorio je o najavljenoj blokadi Informera i komentarisao stanje u Radio televiziji Srbije.
Pevačica Jelena Karleuša sinoć je bila gost emisije "Da se ne lažemo" kod voditelja Novice Popovića gde je istakla značaj Informer televizije u ovim turbulentnim trenucima kroz koje prolazi srpsko društvo.
Najveća srpska estradna zvezda Jelena Karleuša bile je gost emisije "Da se ne lažemo" na Informer TV gde je bez dlake na jeziku govorila o aktuelnim zbivanjima u zemlji.
Bivši italijanski ministar kulture Dario Frančeskini izjavio je da će uskoro parlamentu predstaviti nacrt zakona prema kojem bi novorođena deca automatski dobijala isključivo majčino prezime, za šta tvrdi da bi "ispravilo vekovnu nepravdu".
Fotografija vojnika francuskih kolonijalnih snaga, čiji je autor nepoznat, oduševila je urednike časopisa ,,Nacionalna geografija“ koji su je objavili čim im je dopala šaka.
Vesna Milutinović (63), direktorka i zastupnica firme "Ju Ves Komerc" iz Požege uhapšena je i tereti se da je zloubotrebom službenog položaja ukrala 5.630.749 dinara.
Apelacioni sud u Nišu oborio je optužnicu za ubistvo Danke Ilić (2) prema kojoj su za ovo teško delo bili okrivljeni Dejan Dragijević i Srđan Janković, a Radoslav Dragijević se teretio za prikrivanje zločina.
Večerašnja utakmica između Crvene zvezde i Real Madrida donosi poseban trenutak u Areni i pre samog početka duela, kada je zabeleženo prisustvo legendardnog NBA igrača Zaze Pačulije.
Bilo je šanse da predjem u Partizan ove zime, ne mogu da lažem. Bio sam u kontaktu sa ljudima iz Partizana, ali zbog nekih svojih privatnih problema odlučio sam da ostanem u Novom Pazaru, istakao je Adem Ljajić i tako otkrio zbog čega se nije vratio u klub iz Humske ove zime.
Legendarni stručnjak, Miroslav Nikolić, rekao je da inostrani igrači u Partizanu ne mare mnogo za druga takmičenja osim Evrolige, kao i to da ih je klub svesno izabrao sa svim njihovim kvalitetima i nedostacima.
Legendarni košarkaš Partizana, Goran Grbović, rekao je da crno-belima fali igrač koji će po utakmici da ima 20 šuteva, kao i da je problem što ima previše stranaca, jer oni ne razumeju važnost svake utakmice.
U nedelju, 30. marta, u dva termina, odnosno od 17.30 i od 20 časova u okviru 22. Beogradskog festivala igre na programu je predstava MOS, grčke koreografkinje Joane Paraskevopulu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar