• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug

07.01.2021

09:58

SRAMOTNE SCENE! Boris Džonson osudio upad demonstranata u zgradu Kongresa!

Vesti

SRAMOTNE SCENE! Boris Džonson osudio upad demonstranata u zgradu Kongresa!

Podeli vest

Britanski premijer Boris Džonson osudio je "sramotne scene" u SAD, gde su pristalice predsednika Donalda Trampa upale u zgradu Kongresa i sukobile se s policijom

- SAD se zalažu za demokratiju širom sveta i sada je od vitalnog značaja da tamo bude miran i uređen transfer vlasti - poručio je Džonson, a prenosi BBC.

Trampov prijatelj i lider stranke "Reforma Ujedinjenog Kraljevstva", nekadašnje "Stranke Bregzit", Najdžel Faraž naveo je na Tviteru da je pogrešno upasti u zgradu Kapitola.

- Demonstranti moraju da odu - poručio je on.

Foto: Tanjug/AP

Lider laburista Kir Starmer rekao je da je ono što se dogodilo u Vašingtonu "direktan napad na demokratiju".

Škotska premijerka Nikola Sterdžon nazvala je dešavanja u SAD "krajnje zastrašujućim".

Četiri osobe su stradale, a 52 su uhapšene, nakon što su pristalice predsednika Donalda Trampa upale u zgradu Kapitola kako bi sprečile Kongres da potvrdi pobedu Džoa Bajdena na predsedničkim izborima, izjavio je šef policije u Vašingtonu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Amater

pre 5 godina

JEDINI PREDSEDNIK KOJI JE STAVIO PRST U OKO VLADARIMA SVETA A DOKAZ KOLIKO IH BOLI SE VIDI..

sledeća vest

Politika

Vučić čestitao Vaskrs: Praznik nas inspiriše da ostanemo istrajni na putu istinske pravednosti
Politika

Vučić čestitao Vaskrs: Praznik nas inspiriše da ostanemo istrajni na putu istinske pravednosti

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio je danas vaskršnju čestitku Njegovoj svetosti patrijarhu srpskom gospodinu Porfiriju, sveštenstvu i monaštvu i svim pravoslavnim vernicima, koji Vaskrs slave po Julijanskom kalendaru u kojoj je poručio da u vremenu kada nerazumevanje i rat potresaju svet na raznim meridijanima i kada Srbija trpi različite pritiske, neprolazna poruka Vaskrsa naročito je važna.

10.04.2026

13:28

TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Očekujte neočekivano! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…

10.04.2026

10:40

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set