Čovek kome su gljive počele da rastu u krvi proveo je 22 dana u bolnici, od čega osam na odeljenju intenzivne nege
Ovaj neverovatan slučaj zabeležen je u Žurnalu Akademije za konsultativnu psihijatriju.
Lekari koji su lečili ovog čoveka, nisu objavili druge detalje, gde se incident dogodio i u kojoj je bolnici lečen, radi zaštite privatnosti pacijenta.
Objavljeno je da se radi o pacijentu koji je patio od depresije i zbog toga je hteo da zloupotrebi "magične gljive", psilocibe, koje imaju psihoaktivno dejstvo, ali su u nekim delovima SAD legalizovane u medicinske svrhe.
Radi se o čoveku koji je skuvao čaj od "magičnih gljiva", filtrirao ga i ubrzigao ga u venu. Nekoliko dana kasnije mu je pozlilo, koža mu je požutela, dobio je dijareju, povraćao je krv i organi su počeli da mu otkazuju. U bolnici je ustanovljeno da su u njegovoj krvi gljive počele da se razmnožavaju. Zbog otkazivanja organa, završio je čak i na respiratoru.
@gordonkeith In case you’re bored this weekend...
Iako je otpušten iz bolnice posle 22 dana, i dalje je na antibioticima i lekovima protiv gljivičnih oboljenja, navodi se u naučnoj studiji.
Lekari navode da ovaj slučaj pokazuje kako je potrebna dalja javna edukacija koja pokazuje štetno i opasno dejstvo upotrebe "magičnih gljiva" i sličnih psihoaktivnih supstanci, čak i kad su legalizovane za medicinsku upotrebu.
Prema navodima lekara, pacijent star 30 godina hteo je na ovaj način da ublaži simptome bipolarnog poremećaja i zavisnosti od opioida, lekova za smanjenje bola.
Recept za pripremu čaja i savete da on pomaže kod bipolarnog poremećaja našao je na internetu, preneo je "Njujork post".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vest da je general Ratko Mladić preminuo u pritvorskoj jedinici u Hagu, još jednom je pokazala kakvo je pravo lice blokadera koji po društvenim mrežama histerično slave njegovu smrt.
Veselin Petrović tvrdi da su „građani izvršili pritisak“ na Slanačkom putu i zahtevali dolazak načelnika Komunalne milicije. Međutim, na snimku koji je sam objavio u prvom planu je upravo Petrović, koji insistira, naređuje?!?! da komunalni milicajac telefonom pozove svog nadređenog.
Od Rio de Žaneira, preko Helsinborga, Ljubljane, Graca, Rima, Pariza i Dubaija, pa sve do Amerike i Kanarskih ostrva, Užičani iz svih krajeva sveta šalju istu poruku: Srbija se okuplja u Užicu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na sve pritiske i analize koje dolaze iz regiona povodom ubrzane modernizacije i snaženja Vojske Srbije, poručivši da naša zemlja nastavlja sopstvenim putem jačanja odbrambenih kapaciteta kako bi osigurala mir za sve svoje građane.
Poznati blokaderski glumac i politički marginalac Sergej Trifunović pridružio se kampanji mržnje, povodom smrti generala Mladića, pokazavši, po ko zna koji put, da nema ni trunke poštovanja prema ljudskom životu i osnovnom redu.
Voditeljka Tijana Jović pokazala je zanosnu liniju i otkrila koje vežbe radi kako bi održala formu pred početak druge sezone "Exatlona", u kojoj će se pojaviti u ulozi voditeljke sportskog rijalitija.
Nakon što smo objavili vest da Mensur Ajdarpašić ulazi u "Exatlon", komentari ispod Informerove objave na Instagramu samo pršte, a oglasio se i Dejan Dragojević koji je pozdravio potez kolege iz drugog rijalitija!
Pavle Bošković, poznatiji kao Gazda Paja, od septembra ulazi u "Exatlon Srbija", gde će morati da pokaže koliko su mu fizička spremnost, disciplina i izdržljivost na zavidnom nivou., a ovo je njegov profil
Nemanja Radovanović, nekadašnji takmičar "Exatlona", otvoreno je govorio o iskustvu u sportskom rijalitiju, teškim poligonima, povredama, ali i odnosu sa Sanjom, za koju kaže da je postala njegov veliki prijatelj.
Mensur Ajdarpašić, jedan od najprepoznatljivijih bivših učesnika "Zadruge", od septembra će se oprobati u potpuno drugačijoj ulozi – kao takmičar najpoznatijeg sportskog rijalitija "Exatlona".
Ratko Mladić, koji je danas preminuo u Hagu, bivši je general i komandant Glavnog štaba Vojske Republike Srpske tokom rata u Bosni i Hercegovini, kojeg je Haški tribunal osudio na doživotnu kaznu zatvora.
Novinarka Olivera Miletović gostovala je u Info jutru i tom prilikom govorila o napadima na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ali i otkrila detalj iz prošlosti dok su se ona i lider države privatno družili.
Televizijska produkcija dobija novu adresu za velike priče, aktuelne teme i atraktivan program od 1. septembra. U Novom Sadu je otvoren novi studio za emisije, osmišljen tako da spoji savremeni dizajn, najnoviju tehnologiju i uslove koji odgovaraju najvišim produkcijskim standardima.
Nikšićka policija uhapsila je P.N. (19), dok je protiv još četiri osobe podnela krivične prijave zbog sumnje da su počinile krivično delo nasilničko ponašanje na štetu sugrađanina, kojeg su, prema prijavi, najpre udarili vozilom, a potom metalnim šipkama udarali po njegovom automobilu.
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila juče oko 14.50 časova u Ulici Frenklina Ruzvelta u Skoplju, teže je povređen biciklista (71) nakon žestokog sudara sa motociklom.
Ljubavne prevare, tajne veze i ljubavni trouglovi sami po sebi nisu ništa novo. Ljudi već vekovima uspevaju da od odnosa naprave emocionalni haos, pa se većina takvih priča ipak završi svađom, raskidom ili razvodom. Međutim, u pojedinim slučajevima ljubomora, opsesija ili želja da se partner ukloni kao prepreka doveli su do mnogo strašnijeg kraja.
Holivudski glumac Žan-Klod Van Dam, gost Međunarodnog filmskog festivala u Nišu, sastao se juče sa gradonačelnikom Niša Dragoslavom Pavlovićem, a u Gradskoj kući susreo se i sa mladim karatistima Karate kluba "Niš".
Nacionalni festival filma i televizije - NAFFIT 2026 biće održan od 3. do 6. septembra na Zlatiboru, uz četiri dana projekcija, razgovora, susreta i festivalskih programa posvećenih domaćoj kinematografiji, televiziji i stvaraocima koji su obeležili srpsku audiovizuelnu scenu.
Srpska književnost ima dugu tradiciju humora, satire i komedije, a pojedina dela uspela su da nadžive vreme i ostanu jednako zanimljiva i današnjim čitaocima.
Ako vam parket posle brisanja i dalje izgleda mutno ili je neprijatno lepljiv pod nogama, možda pravite jednu jednostavnu grešku. Nekoliko kapi glicerina može pomoći da pod izgleda čistije i urednije, bez skupih preparata.
Pošto nije imao potrebnu sumu za izdavanje albuma, morao je da razmišlja o sponzorima i pozajmicama, ali mu je otac tada dao savet koji je Dr Iggy zapamtio za ceo život.
Pevač Dr Iggy nekada je važio za velikog zavodnika, a za emisiju "Demanti" govorio je o svojoj prvoj velikoj ljubavi kao i o "menjanju devojaka po smeni".
Voditeljka Jovana Jeremić još jednom je uspela da privuče ogromnu pažnju javnosti, a putem Instagrama podelila je fotografiju na kojoj se strastveno ljubi sa partnerom Milošem Stojanovićem Tigrom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.