Nova administracija Džoa Bajdena, predsednika SAD, nije samo promenila državnu politiku, već je promenila i dekoraciju unutar Bele kuće
Nov izgled Bele kuće je delimično zabavan, ali je istovremeno umetnut i lični pečat, kao i novi politički, preneo je Independent.
Tokom inauguracione ceremonije, 90 pripadnika osoblja Bele kuće počeli su da useljavaju Bajdenove, a selidba je trajala pet sati.
Bajdenovi su planirali useljenje 20. januara, ali neće potpuno izmeniti izgled Bele kuće ili dovesti ličnog dekoratera.
Foto: pexels.com
Bela Kuća
Međutim, dodaje se u tekstu Independenta, to nije sprečilo porodicu novog predsednika SAD da promeni neke detalje, a verovatno će morati da ulože još milion dolara da preurede jednu od najpoznatijih zgrada sveta.
Jedna od promena je statua legendardnog borca za prava farmera, Sesara Čaveza, koji se nalazi iza predsednikovog stola u Ovalnom kabinetu.
- Stavljanje statue mog oca u Ovalni kabinet simbolizuje nove dane, novu nadu za našu naciju. Ovo govorim ne zato što je to u čast mog oca, već zato što predstavlja veru i ohrabrenje za sve ljude u čije ime se borio - rekao je Pol Čavez, sin Sesara za NBC.
Foto: REUTERS/Tom Brenner
Takođe, ubačene su i statue Roze Parks i Elenor Ruzevelt u Ovalni kabinet, a Bajden je portret bivšeg predsednika Endrjua Džeksona zamenio portretom Bendžamina Frenklina.
Iako nije tipičan dekor, mesto u Beloj kući zauzeće i Bajdenovi psi, Čemp i Mejdžor, pošto su Trampovi bili prva porodica posle dugo godina koja nije imala kućnog ljubimca.
Ne postoji zvanična najava da će se ovo desiti, ali mnogi urgiraju na Bajdenove da vrate staru baštu Bele kuće, posle "kontroverznih promena koje je unela bivša prva dama Melanija Tramp", kada je povadila biljke i postavila pločice za šetnju, zaključuje londonski list.
U vreme kada se predsednik SAD Džo Bajden sinoć svečano zaklinjao na predsedničkoj inauguraciji, Kina je objavila da je uvela sankcije prema 28 američkih državljana, među kojima je i bivši državni sekretar Majk Pompeo, a nova administracija je nazvala sankcije "lažnim i obmanjujućim"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U vreme kada se predsednik SAD Džo Bajden sinoć svečano zaklinjao na predsedničkoj inauguraciji, Kina je objavila da je uvela sankcije prema 28 američkih državljana, među kojima je i bivši državni sekretar Majk Pompeo, a nova administracija je nazvala sankcije "lažnim i obmanjujućim"
Glavni finansijer blokadera u Gornjem Milanovcu je vlasnik Fudbalskog kluba "Metalac", Dragoljub Vukadinović Vukadinac, čiji je sin redovni posetilac zgubidanskih okupljanja u tom kraju.
Rezultati razgovora Donalda Trampa i Si Đinpinga pokazuju da je Vašington sve bliži ideji da Ukrajinu posmatra kao deo ruske zone interesa, ocenio je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Soskin.
Blokaderski samozvani "stručnjak" za spoljnu politiku, posebno za Mađarsku i nekadašnjeg premijera te zemlje Viktora Orbana, koji je početkom aprila ove godine izazvao salve negativnih reakcija na društvenim mrežama, ali i podsmeh, sada se ponovo oglasio.
Borba za mandate i optužbe za lažnu podršku studentima sada je preraslo u otovoreni sukob na mrežama, i to direktno između opozicionih političara i njihovih medija.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na svom zvaničnom Instagram nalogu povodom dolaska Časnog pojasa Presvete Bogorodice i čestica Časnog krsta u Beograd, istakavši da ovaj događaj nosi istorijski značaj za celu zemlju.
Skandal koji trese engleski fudbal otvorio je mnogo ozbiljnije pitanje - ako je tajkun Dragan Šolak bio spreman da preko svog kluba učestvuje u špijuniranju rivala u jednoj od najstrože kontrolisanih sportskih liga na svetu, postavlja se pitanje gde je sve još bio spreman da pomera granice i krši pravila zarad interesa i profita.
Samo na TV Informer danas u 13.30 ekskluzivna saznanja o poslovanju trojice najvećih blokadera - Dragana Bjelogrlića, Gordana Kičića i Tihomira Stanića.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U Srbiji više od 2.000 ljudi čeka na transplantaciju! Svi oni zavise od nečijeg "da" i dobre volje porodice da organe svog preminulog člana donira ljudima kojima od toga zavisi život.
Velika spasovdanska litija, povodom slave Grada Loznice, biće održana na praznik Vaznesenja Gospodnjeg, u četvrtak, 21. maja, najavila je Eparhija šabačka.
Sretko Kalinić (52), bivši član "zemunskog klana" i Vladimir Šaranović (49), bratanac ubijenih nekrunisanih kraljeva kocke Branislava i Slobodana Šaranovića šetaju zajedno u zatvoru "Zabela".
Jedna od najznačajnijih ličnosti domaće muzičke scene, maestro Bojan Suđić, istaknuti dirigent, profesor na Fakultetu muzičke umetnosti i direktor Beogradske filharmonije, bio je gost emisije „Perspektive“ na televiziji K1.
Više od 130 predmeta koji su pripadali pokojnom američkom glumcu Metjuu Periju, legendarnom Čendleru Bingu iz kultne serije "Prijatelji", biće ponuđeno na velikoj aukciji 5. juna u Dalasu.
Dragomir Bojanić Gidra nosio je duboku tugu koju je malo ko mogao da nasluti. Smrt majke i streljanje oca, srpskog oficira, kada je imao samo devet godina, primorali su ga za život zarađuje u fabrici.
Rakuten Viber je lansirao novu eSIM uslugu namenjenu putnicima, koja je potpuno ugrađena u samu aplikaciju i može se koristiti bez dodatnih instalacija.
Za mnoge ljude putovanje avionom predstavlja prijatno i uzbudljivo iskustvo, ali turbulencije često izazivaju strah. Stručnjaci su otkrili pravila kojih treba da se pridržavate radi bezbednosti.
Pevačica Rada Manojlović konačno je stavila tačku na spekulacije o navodnom sukobu sa koleginicom Katarinom Grujić, otkrivši svoju stranu priče na njenom rođendanu i promociji novog albuma.
Na glamuroznoj proslavi rođendana i promociji novog albuma Katarine Grujić, pažnju prisutnih nije privukla samo slavljenica, već i nesvakidašnji performans koji je podigao atmosferu do usijanja.
Nakon procene psihijatra zaključeno je da pevač Sloba Vasić ne zahteva dalje zadržavanje na klinici "Laza Lazarević, te bi ovu ustanovu mogao da napusti već u petak.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar