Amerikanci se zaradovali kad su zaplenili RUSKI "PANCIR", sada je istina isplivala na videlo...
Podeli vest
Ruski protivavionski raketni sistem "Pancir-S1", koji je zaplenjen u Libiji, najverovatnije će biti prebačen u bazu Rajt-Paterson američkog Ratnog vazduhoplovstva u saveznoj državi Ohajo, piše portal "Popular mekaniks"
Prema navodima lista, na teritoriji američke baze nalazi se Nacionalni centar za vazduhoplovno i svemirsko izviđanje, koji je specijalizovan za proučavanje primeraka strane vojne tehnike.
Prošlog leta američki vojnici su ukrali i prebacili iz Libije PVO sistem kratkog dometa ,,Pancir-S1" i zatim su ga prebacili u svoju bazu ,,Ramštajn" u Nemačkoj. O tome pišu britanski mediji oslanjajući se na svoje izvore
28.01.2021
20:30
Novinar predviđa da će "Pancir S1" u bazi rasklopiti i ponovo sklopiti, s ciljem analiziranja principa njegovog rada kako bi se u budućnosti od tog ruskog oružja zaštitili američki avioni i avioni njihovih saveznika.
Ranije je britanski list "Tajms" pisao da je prošle godine u Libiji na bojnom polju zaplenjen ruski samohodni protivvazdušni raketni sistem "Pancir S1", koji su kupili Ujedinjeni Arapski Emirati, a koji je potom tajno dostavljen u američku vazduhoplovnu bazu u Nemačkoj.
"Tajms" tvrdi da je na aerodrom Zuvara američkim vojnim transportnim avionom C-17 "Gloubmaster" stigla specijalna jedinica za transport raketnog sistema u vazduhoplovnu bazu "Ramštajn" u Nemačkoj. Napominje se da su "Pancir" navodno od Rusije kupili UAE, a zatim poslali u Libiju kao podršku snagama lojalnim Haftaru.
Pentagon je nakon toga saopštio da je upoznat sa vešću britanskog lista "Tajms", ali američka strana nije ni potvrdila, ni demantovala tu vest.
Ta priča posebno je bila aktuelna kada je Turska od Rusije kupila moćni PVO sistem S-400 i kada se spekulisalo da će Ankara dati Pentagonu ovaj PVO na izučavanje. Ruski sutručnjaci tada su naveli nekoliko detalja koji idu u prilog tome da će Amerikanci, čak i ako budu pokušali da "hakuju" sistem, naići na nepremostive prepreke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Oradea
pre 4 godine
Turci I Izraelci su sa svojim dronovima unistiti nekoliko Pantsira u Libiji I Siriji. Ne treba tu nikakvo rasklapanje I sklapanje. Samo efikasan dron I raketa.
Jedno borbeno vozilo protivvazduhoplovnog raketno-topovskog sistema "pancir" može da obori čitav plotun američkog višecevnog raketnog bacača "hajmars", izjavio je u intervjuu za ruske medije generalni direktor kompanije "Rosteh" Sergej Čemezov.
Prošlog leta američki vojnici su ukrali i prebacili iz Libije PVO sistem kratkog dometa ,,Pancir-S1" i zatim su ga prebacili u svoju bazu ,,Ramštajn" u Nemačkoj. O tome pišu britanski mediji oslanjajući se na svoje izvore
Sramna scena zabeležena je u Zemunu, gde je jedna starija sugrađanka morala peške da se probija kroz gužvu, budući da saobraćaj nije funkcionisao na mestu gde su se blokaderi okupili.
Poznati biznismen Branko Babić, koji je poslednjih meseci ozbiljno nagazio blokadere i zadao im velike muke na društvenim mrežama jer razobličava njihove laži, ali i namere u rušenju Srbije, ponovo je na duhoviti način opleo po nekadašnjem košarkašu, a sada zgubidanu broj jedan Vladimiru Štimcu.
Napadi na sve koji podržavaju aktuelnu politiku, napredak Srbije, rad institucija, nastavak školovanja đaka i studenata i prestanak svih blokada nastavljaju se, jer oni, kao tzv. "ćaciji", predstavljaju suprotnost "blokaderima".
Favorizovanje Albanije u procesu proširenja EU je potpuno neprihvatljivo, kaže šef poslaničke grupe Slobodarske stranke Austrije (FPO) u bečkom parlamentu Maksimilijan Kraus i ukazao da EU na Srbiju vrši pritisak jer ne želi da se priključi "ludilu sankcija".
U Šidu se održava veliki skup građana protiv blokada gde se trenutno nalazi preko dve hiljade ljudi ali taj broj se konstantno povećava, dok je sa druge strane okupljeno jedva 100 aktivista blokaderskog pokreta koji se razilaze i broj se vidno smanjuje.
Nekadašnji dugogodišnji član Glavnog odbora i opštinskog odbora Srpske napredne stranke u Lučanima Slobodan Jolović napao je, preko opozicionih medija, vlast čiji je deo i sam donedavno bio.
Povodom 9 meseci od kako su studenti koji žele da uče i koji se suprotstavljaju blokaderskom ludilu i teroru okupljeni u Pionirskom parku ili takozvanom Ćacilendu građanima koji ih podržavaju obratio se student Vladimir Balać.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na društvenim mrežama osvanula je objava korisnika koji je upozorio potrošače na Glovo, jer mu je nakon porudžbine novac sa računa skinut čak tri puta, iako je trebalo samo jednom.
Paralelno parkiranje često se opisuje kao "noćna mora" za vozače svih godina i raznih iskustva, međutim, mnogi ne znaju da postoje određeni trikovi koji mogu učiniti ovakvo parkiranje vozila vrlo jednostavnim!
Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.
Kuća u Čačku, u kojoj se rano jutros dogodio stravičan zločin, kada je, kako se sumnja, sin zaklao oca i majku, a potom presudio i sebi nožem, kao da je ukleta, pričaju komšije.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Ako tražite jednostavnu, ukusnu i posnu torta koja se ne peče, onda je posna pesak torta idealan izbor. Kombinacija namirnica dovešće vas do najboljeg užitka posle kog će svako tražiti parče više.
Poznati kulinarski portal TasteAtlas svake godine objavljuje listu 100 najukusnijih svetskih kuhinja. Lista će obradovati sve gurmane, a srpska gastronomija zauzela je visoko mesto i zaista imamo razloga za ponos.
Zdravija, ali jednako ukusna, posna ruska salata predstavlja savršen spoj jednostavnih, ali složenih ukusa, čineći je nezaobilaznim delom svakog slavskog stola.
Pevačica Suzana Jovanović otkrila je za Informer da će se Lepa Brena pojaviti u dokumentarnom filmu o pokojnom kreativnom direktoru Granda Saši Popoviću.
U najnovijoj epizodi podkasta "Na krilima zmaja" kraljica narodne muzike Lepa Lukić u svojoj ispovesti otkrila je do sada nepoznate detalje razvoda koji trajao neverovatnih sedam godina!
Pevačica Vesna Zmijanac juče je primljena u Urgentni centar, jer joj je utrnula cela leva strana, a sada leži na koronarnom odeljenju zbog problema sa pritiskom.
Pevač Slobodan Cobe Batjarević ispričao je detalje incidenta koji se dogodio njegovoj koleginici Katarini Živković, kada je obezbeđenje jurilo po kazinu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar