Kineska sonda Tjanven-1 je poslala prvu sliku Marsa, saopštila je danas Kineska svemirska agencija
Tjanven-1 je lansiran u julu i očekuje se da uđe u Marsovu orbitu oko 10. februara, a plan misije je i da sleti na površinu "crvene planete", prenosi Gardijan.
Fotografija je uslikana na 1,1 milion kilometara od planete. Tjanven-1 je težak pet tona, a sa sobom nosi i rover koji bi trebalo da istraži površinu Marsa.
Kina se nada da će spustiti rover u maju u oblasti Utopija, mesto gde je nekada udario veliki objekat. Gardijan dodaje da su Kinezi uložili milijarde dolara u svemirski program, koji nadgleda vojska, a plan im je da naprave svemirsku stanicu u Zemljinoj orbiti do 2022. godine.
Martian landforms spotted by Tianwen-1
1.Asidalia Plain,
2.the Kruse Plain,
3.the Zi Meridian Plateau,
4.Skiapareli Crater,
as well as and the longest canyon-the Vale of Sailors are pictured from 1.1 million km. pic.twitter.com/dI95C7I4sE
— Karthik Naren (@nkknspace) February 5, 2021
Život je potpuno drugačiji za one koji su putovali u svemir, posebno jer su ponekad svedoci neobičnih i fascinantnih stvari, pre svega jer im položaj u orbiti daje novu perspektivu za posmetranje nekih pojava
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Život je potpuno drugačiji za one koji su putovali u svemir, posebno jer su ponekad svedoci neobičnih i fascinantnih stvari, pre svega jer im položaj u orbiti daje novu perspektivu za posmetranje nekih pojava
Užasno ubistvo G. R. (73), u kraju poznatijeg pod nadimkom Raša, čije je nago i vezano telo pronađeno u potkrovlju zgrade u Ulici Salvadora Aljendea na Karaburmi šokiralo je celo naselje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, govorio je juče prilikom obraćanja građanima Srbije iz svoje porodične kuće u Čipuljiću, o ekonomskoj situaciji u našoj zemlji.
Urednica opozicionog lista "Danas" Safeta Biševac gostovala je na tajkunskoj televiziji N1 brutalno je ogolila jezivi scenario koji ovih dana potresa rasuti opozicioni blok.
Odluka Ministarstva spoljnih poslova Crne Gore da pošalje otpravnika poslova na obeležavanje 31. godišnjice akcije „Oluja“ u Kninu izazvala je oštru reakciju javnosti!
Ugledna novinarka Ljiljana Smajlović, izjavila je da predsednik Srbije Aleksandar Vučić, za razliku od političkih protivnika u regionu, razume istorijski momenat sa dolaskom predsednika SAD Donalda Trampa.
Policija u Zrenjaninu, u cilju očuvanja bezbednosti saobraćaja tokom tradicionalne manifestacije Dani piva, od 5. do 9. avgusta u Zrenjaninu, pojačano će kontrolisati učesnike u saobraćaju, sa posebnim akcentom na otkrivanje prekršaja koji su najčešći uzroci saobraćajnih nezgoda.
Doktorka Milica Mitrović spasila devojčicu u Bogatiću nakon što je sedmogodišnjakinju vakuum povukao na dno bazena, a lekarka je oživela iz kliničke smrti.
Zbog bezbednosti učesnika obeležavanja 4. avgusta - Dana sećanja na sve stradale i prognane Srbe u hrvatsko-muslimanskom pogromu 1995. godine, zabranjen je saobraćaj za vozila preko 3,5 tone i prevoz eksplozivnih materija i naoružanja i vojne opreme u drumskom saobraćaju.
Ne ubij, ne ukradi, glase neke od deset božijih zapovesti, ali kriminalci i mafijaši krše najvažnije verske zapovesti. Međutim, istovremeno redovno odlaze u crkvu, poste, mole se, slave slavu.
Na području koje pokriva Policijska uprava Zrenjanin, za poslednjih nekoliko dana, evidentirano je osam saobraćajnih nezgoda, u kojima je šest osoba lakše povređeno.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Glumac Dragiša Milojković, koga će publika zauvek pamtiti kao Milutina iz serije "Seljaci", biće sahranjen u utorak, 4. avgusta, na Gradskom groblju u Jagodini.
Iako se o seksu često govori, neke najvažnije stvari ostaju prećutane. Upravo ti detalji često prave razliku između običnog iskustva i onog koje se dugo pamti.
Mnoge plaže širom Grčke nose epitet najlepših zbog svoje prirode, boje mora ili jedinstvenog izgleda. Ipak, među njima se izdvaja Mirtos, koja svojom lepotom ostavlja poseban utisak.
Umesto klasičnog kuvanja u vodi, postoji bolji način da pripremite smrznuti grašak i sačuvate njegovu prirodnu boju, svež ukus i prijatnu teksturu. Uz odgovarajuću pripremu, grašak može ostati ukusan i izgledati kao sveže ubrani.
Ako vam se dešava da tokom toplih večeri ne možete dugo da zaspite zbog visokih temperatura, postoji jednostavan trik koji može pomoći da se brzo rashladite pre odlaska u krevet.
Nataša Rodić, sestra Bogdane Ražnatović, podelila je na Instagramu dirljiv trenutak koji je provela sa svojim sestrićima - Željkom, Krstanom i Isaijom.
Bivša učesnica "Elite 9" Sofija Janjićijević, progovorila je o odnosu sa Borislavom Terzićem, planovima za budućnost, ali i najavljenoj tužbi protiv Daneta Angelovskog.
Bivši rijaliti učesnik Boža Džons izneo je tvrdnje da se Sofija Janićijević bavi najstarijim zanatom i spomenuo dokaze koje je video kod svojih prijatelja u telefonu.
Rijaliti Učesnik Uroš Stanić objavio je na svom Instagramu niz dokaza da je radio u zdravstvu, a podelio je i snimak na kome se vidi kako pacijentu stavlja braonilu u ruku.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.