Zbog pogoršane epidemiološke situacije, predsednik Opštine Budva Marko Carević zatražio je od nadležnih državnih organa da u toj opštini uvedu meru totalnog zaključavanja
Predsednik Opštine Budva Marko Carević obratio sedopisom premijeru Zdravku Krivokapiću, ministarki zdravlja Jeleni Borovinić Bojović i Savetu za borbu protiv virusa korona, od kojih traži totalno zaključavanje Budve, koje bi podrazumevalo zabranu rada ugostiteljskih objekata, obustavu nastave u školama (prelazak na onlajn nastavu), zatvaranje svih predškolskih ustanova i vrtića, javlja RTCG.
Traži i da se rad privrednih društva i preduzetnika koji se bave trgovinom prehrambenih proizvoda (marketi, supermarketi, hipermarketi) prilagodi trenutnoj situaciji.
Opštinski Tim za zaštitu i spasavanje Opštine Budva predlažio je i da se uvede zabrana izlaska iz objekata stanovanja u vremenu od 17 do 05 časova narednog dana, kao i zabrana kretanja, okupljanja i boravka na javnim površinama svakog dana u vremenu od 17 do 05 časova narednog dana.
Traže i uvođenje zabrane međugradskog putovanja, zatvaranje igrališta, teretana na otvorenom / zatvorenom prostoru i fitnes centara.
Najbahatiji putnik u autobusu: Isekao masku, drugu nosi na glavi decu ubeđuje da skinu
- Navedene mere u cilju suzbijanja pandemije Kovid-19 važile bi narednih 15 dana od dana donošenja istih - navodi se u dopisu koji potpisuje Carević.
Drastično povećanje obolelih
Opštinski Tim za zaštitu i spasavanje je danas održao sastanak povodom epidemiološke situacije u Budvi gde je, kako navode, došlo do drastičnog povećanja broja obolelih od korona virusa, zbog čega je neophodno, kako poručuju, pod hitno preduzeti mere na zaštiti stanovništva od ove zarazne bolesti.
U Budvi je prema podacima epidemiološke službe JZU Doma zdravlja Budva, trenutno 696 aktivnih slučajeva obolelih od korona virusa, sa tendencijom daljeg rasta obolelih.
- Svi kapaciteti JZU Dom zdravlja Budva su stavljeni na raspolaganje stanovnicima Budve, ali u ovom trenutku to ne zadovoljava trenutne potrebe, obzirom na nagli porast obolelih. Imajući na umu značajan porast broja zaraženih i činjenicu da je shodno stopi kumulativne incidencije, Budva već duže vreme u crvenoj zoni, kao i to da je broj zaraženih u odnosu na broj stanovnika među najvećima u Evropi, upućujemo Vam dopis sa predlogom da preispitate važeće epidemiološke mere u Budvi i predložite njihovo pooštravanje - navodi se u Carevićevom dopisu.
Predsednik Nove srpske demokratije i jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić izjavio je juče da bi Podgorica, po uzoru na Beograd, trebalo da ima spomenik srednjevekovnom srpskom vladaru Stefanu Nemanji
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Nove srpske demokratije i jedan od lidera Demokratskog fronta Andrija Mandić izjavio je juče da bi Podgorica, po uzoru na Beograd, trebalo da ima spomenik srednjevekovnom srpskom vladaru Stefanu Nemanji
Velika pomorska parada u Sankt Peterburgu otkazana je drugu godinu zaredom, a predsednik Rusije Vladimir Putin Dan Ratne mornarice obeležio je u dvorištu Glavnog admiraliteta, ispred zida na kojem je bila naslikana podmornica.
Dejan Bodiroga, koji se nalazi na 25. mestu blokaderske liste za vanredne parlamentarne izbore, ne snalazi se baš najbolje u biznis vodama, a za to postoje i konkretni dokazi.
Četvoročasovno izlaganje Miroslava Aleksića, jednog od lidera opozicije u pokušaju i predsednika Narodnog pokreta Srbije, izazvalo je poplavu nezadovoljstva čak i među blokaderima.
Čuvena priča o Trojanskom konju predstavlja istorijski simbol ljudske lakovernosti i ono što se dogodilo Trojancima, ponavlja se kroz vekove u različitim oblicima i danas apsolutno odgovara srpskoj stvarnosti na primeru „lažnih ekologa".
Stomačni virusi haraju plažama, a najviše se žale roditelji dece koja letuju u Crnoj Gori. Tamošnje ambulante su pune mališana koji imaju iste simptome, a to su dijareja, povraćanje, malaksalost i temperatura.
Zbog planiranih radova na cevovodu visoke zone, stranovnici u većem broju užičkih ulica ostaće bez vode u utorak, 28. jula, od 8 ujutru do 8 sati uveče.
Izvesni Holanđanin po prezimenu Harings imao je tu čast da mu se lice nađe u velikom formatu na naslovnoj stranici „Večernjih Novosti“ 27. jula 1960. godine. „Haringsu nagrada Novosti“ pisalo je, a svako ko je pročitao i manji tekst ispod fotografije razumeo bi brzo da je to jedan od biciklista koji je najbrže vozio stazu od Subotice do Beograda, etapu nazvanu „Večernje Novosti“ jer je ovaj list bio jedan od pokrovitelja te biciklističke trke.
Selo Gornjane kod Bora zavijeno je u crno nakon što je Vladimir S. (29) ubio svoju nevenčanu suprugu Maju P. (31) a potom izvršio samoubistvo vešanjem.
U Novom Sadu, u ulici Jovana Popovića, danas oko 13 časova, došlo je do masovne tuče na gradilištu na uglu Vršačke i Ulice Jovana Popovića u novosadskom naselju Telep.
Maloletna devojčica teže je povređena u Parku narodnih heroja u prijepoljskom naselju Vakuf, nakon što je na nju naletela za sada nepoznata osoba koja je upravljala električnim trotinetom.
Srpkinja Vera Pitulić iz Užića kod Požege, koja je ubijena u Dalasu, pronađena je mrtva u automobilu 21. jula, a sada je otkriveno ko je pronašao telo nesrećne žene.
Dok novi filmski spektakl Kristofera Nolana "Odiseja" uveliko hara bioskopskim dvoranama širom sveta i Srbije i ruši sve rekorde gledanosti, na Iksu se pojavio snimak koji je sve nasmejao do suza.
Glumica Ivana Jovanović, koja se proslavila ulogom Nede u seriji "Greh njene majke", ponovo je izazvala pravu buru i gnev javnosti na društvenim mrežama.
Ono što jedete u večernjim satima može značajno uticati na kvalitet sna, a edamame se izdvaja kao jedan od najboljih prirodnih izvora sastojaka koji podstiču uspavljivanje.
Ukoliko vam je potreban brz, ukusan i zdrav namaz koji možete pripremiti za samo nekoliko minuta, ovaj recept će biti odličan izbor. Jednostavan je za pripremu, a pruža savršen spoj ukusa i hranljivosti.
Bivši rijaliti učesnik Kristijan Golubović uputio se u policijsku stanicu sa navodnim dokazima protiv bivše partnerke Kristine Spalević, saznaje Informer.
Tiktoker iz Švajcarske oglasio se nakon što je njegovo ime dovedeno u vezu sa slikama koje je Aneli Ahmić pokazala u emisiji tvrdeći da je na njima Asminov sin.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.