EKSPLOZIVNA ISPOVEST BAJDENOVOG SINA! Otkriveno gde je otišao novac od Ukrajinaca... Šokantni detalji o potpunom sunovratu naslednika prvog čoveka SAD!
Hanter Bajden, sin američkog predsednika Džoa Bajdena, sledeće nedelje planira da objavi memoare u kojima će javnosti razotkriti svoju borbu sa zavisnošću o drogama i alkoholu, javljaju američki mediji
Hanter je u memoarima „Divne stvari“ koji će svetlo dana ugledati 6. aprila, obelodanio na šta je potrošio novac koji je zaradio u ukrajinskoj gasnoj kompaniji „Burizma“. Kako piše „Vašington post“, novac je potrošen na – drogu i alkohol.
„U svojoj knjizi predsednikov sin piše da je novac otišao na njegovu zavisnost od alkohola i droga od kojih pati ceo život i što je uništavalo njegove odnose sa porodicom i karijeru“, navodi vašingtonski dnevnik.
List navodi odlomak iz knjige u kojem Hanter Bajden opisuje događaje:
„Za samo poslednjih pet godina raspao mi se brak, koji je trajao dvadeset godina, prislanjali su mi pištolj uz lice, u jednom trenutku sam sasvim nestao, živeo sam u motelu gde je noć koštala 59 dolara, uplašio sam porodicu više nego sebe samog“, naveo je Hanter Bajden koji je bio zaposlen kao savetnik rukovodstva „Burizme“ i za to dobijao 50.000 dolara mesečno.
Republikanci su tvrdili da su Ukrajinci plaćali Hanteru Bajdenu 50.000 dolara mesečno iako on nema nikakvog iskustva u naftnoj oblasti što je dalo povoda za tvrdnje da su i on i otac bili umešani u korupcionaške šeme u Ukrajini. Džozef Bajden negira sve optužbe, dok sin ne smatra da je bilo šta neetično u činjenici da je počeo da radi za „Burizmu“ u vreme kada je njegov otac bio potpredsednik SAD.
Foto: reuters
Džo i Hanter Bajden
Hanter priznaje da mu je očeva politička karijera bila od pomoći, ali naglašava da ni on, ni njegov otac nisu učinili ništa protivzakonito, posebno kada je reč o ovoj ukrajinskoj kompaniji.
- Kupovao sam kokain na ulicama Vašingtona, a svoj sam kuvao u hotelskom bungalovu u Los Anđelesu, piše u knjizi, prenosi Njujork tajms.
U memoarima 51-godišnji Bajden se priseća kako je krek kupio od zavisnika i beskućnika koji se kasnije preselio kod njega.
- Veza je bila simbiotska. Bila su to dva zavisnika o kreku koji nisu uspeli da pronađu put iz papirnate kesice.
Predsednikov jedini preživeli sin opisao je incident koji se dogodio 2016. godine kada je otišao da potraži drogu u kampu za beskućnike u Los Anđelesu.
- Prošao sam i zaobišao ljude sklupčane na tankim komadima kartona. Iznad njih primetio sam neosvetljeni šator. Bio je mrkli mrak. Video sam samo pištolj uperen u moje lice, piše.
Bajden je otpušten iz mornarice 2014. nakon pozitivnog testa na kokain. U knjizi 'Beautiful Things' priseća se vremena kada je bio 'toliko očajan za pićem' da nije mogao da prošeta ni jednim blokom, od prodavnice pića do svog doma, a da ne otvori flašu. Hanter opisuje kako je počeo jako da pije u dvadesetim godinama, išao je na odvikavanje, ali vratio se piću nakon što mu je brat 2015. godine umro od raka mozga u 46. godini.
Foto: Reuters
Hanter, koji je sada "čist" i živi u Los Anđelesu, priseća se i automobilske nesreće koju su on i brat Bo preživeli u decembru 1972. U nesreći, koja se dogodila samo nekoliko nedelja nakon što je njihov otac prvi put izabran za senatora Delavera, poginule su njegova majka, Nilia Baden, i tada jednogodišnja sestra Naomi.
- Odjednom vidim kako se glava moje majke okreće udesno. Ne sećam se više ničega o njenom profilu: pogleda u očima, ekspresije. Glava joj se jednostavno njiše, piše.
Hanter, koga je otac Bajden uvek podržavao, bio je često u fokusu napada Donalda Trampa i republikanaca, posebno zbog njegovih poslovnih aranžmana u Ukrajini i Kini u vreme kada je Džo Bajden bio potpredsednik SAD-a u administraciji Baraka Obame.
U decembru 2019. godine Zastupnički dom Kongresa pod većinskom kontrolom demokrata izglasao je Trampov opoziv optužujući ga za zloupotrebu položaja i ometanje rada Kongresa zbog njegovih pokušaja da zamrzavanjem vojne pomoći Ukrajini izvrši pritisak na vlasti u Kijevu da istraže bivšeg potpredsednika SAD-a i poslovanje njegovog sina. Tokom istrage Hantera i njegovih saradnika proveravalo se jesu li prekršili zakone o porezima i pranju novca poslujući sa stranim državama. U knjizi Hanter tvrdi da nije učinio 'ništa neetično'.
- Epizoda koja je dovela do opoziva predsednika i stavila me u srce najveće političke bajke decenije, najznačajnija je po svojoj epskoj banalnosti, piše Bajden.
Mejdžor, pas američkog predsednika Džozefa Bajdena, ponovo je ujeo čoveka, samo nekoliko dana nakon što se vratio u Belu kuću iz koje je bio "proteran", zbog iste stvari
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mejdžor, pas američkog predsednika Džozefa Bajdena, ponovo je ujeo čoveka, samo nekoliko dana nakon što se vratio u Belu kuću iz koje je bio "proteran", zbog iste stvari
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa najvećim badminton igračem svih vremena, dvostrukim olimpijskim šampionom i petostrukim svetskim prvakom Lin Danom.
Srpska lista najoštrije je osudila današnje privođenje direktora osnovnih škola u Kosovskoj Kamenici, Negovana Vasića i Dragana Krstića, kao i upade pripadnika kosovske policije u njihove porodične domove i obrazovne ustanove u kojima obavljaju svoju časnu i odgovornu dužnost ističući da je reč o političkom pritisku Prištine i zastrašivanju svedoka i osoba koje su ukazale na izborne nepravilnosti.
Udruženje "ProGlas", koje čine pripadnici samozvane elite na čelu sa Draganom Bjelogrlićem, ovih dana ponovo je u fokusu javnosti zbog nasilja na njihovom nedavnom skupu, a sada su isplivale nove informacije o njihovim mutnim pričama.
Kancelarija za KiM saopštila je danas da su dvojica direktora srpskih osnovnih škola iz Kosovske Kamenice privedena po političkoj osnovi i nalogu Prištine, dodajući da im je, nakon višesatnih iskaza u policiji, određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.
U vremenu kada svi jure za lajkovima, a autentičnost se prodaje u celofanu, Ibro Ibrahimović je u podkastu „Za našim stolom“ na televiziji K1 podsetio na to šta zapravo znači imati kičmu, karakter i ne zaboraviti odakle si krenuo.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Vrnjačka Banja ove sezone nudi budžetski odmor, pa domaći turisti u privatnim apartmanima mogu boraviti za manje od 20 evra, koristeći i državne vaučere.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje da se u naredna dva sata na području Vojvodine, Beograda, u delu zapadne Srbije i Šumadije očekuju obilni pljuskovi
Кroz dijalog, pitanja i konkretne predloge za rešavanje problema penzionera, tribine Fonda PIO i Saveza penzionera Srbije nastavljene su 11. juna u Aleksandrovcu i Kruševcu.
U selu Škrijelje na području opštine Tutin večeras je život izgubio E.S. (2009), nakon što je, prema prvim informacijama, došlo do slučajnog opaljenja lovačke puške tokom njenog čišćenja.
Smiljana R. (27), državljanka Srbije, poginula je u nesreći na Prokletijama kada je pala sa litice u provaliju duboku 250 metara nakon što je pokušala da zaobiđe stenu. Njena sestra se od nje oprostila potresnim rečima na Fejsbuku.
Istaknuti srpski kompozitor, muzički urednik i stvaralac, Vladimir Milačić umro je u 65. godini, a iza sebe je ostavio neizbrisiv trag u domaćoj muzici, pozorištu i na televiziji.
Par trikova zahvaljujući kojima će baterija telefona trajati duže na svim prazničnim putovanjima, i dati priliku za beleženje nezaboravnih i magičnih trenutaka.
Vrahos je mirno letovalište smešteno na obali Jonskog mora, koje poslednjih godina postaje sve popularnije među turistima iz Srbije. Mesto je poznato po dugoj peščanoj plaži, izuzetno čistom moru i opuštenoj atmosferi, što ga čini idealnim izborom za porodice sa decom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.