• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

01.04.2021

13:00

PENTAGON ISKRIZIRAO, KREMLJ BRUTALNO ODGOVORIO: Premeštamo oružane snage unutar naših granica PO SOPSTVENOM NAHOĐENJU!

Vesti

PENTAGON ISKRIZIRAO, KREMLJ BRUTALNO ODGOVORIO: Premeštamo oružane snage unutar naših granica PO SOPSTVENOM NAHOĐENJU!

Podeli vest

Pomeranje ruske vojske na teritoriji Rusije ne bi trebalo da brine druge države, jer ih ni na koji način ne ugrožava, izjavio je portparol Kremlja povodom tvrdnji ukrajinske vojske o nagomilavanju ruskih snaga duž granice sa Ukrajinom

Na pitanje ukrajinskog novinara sa čime je povezano prebacivanje ruskih snaga ka ukrajinskim granicama, Peskov je rekao sledeće:

- Ruska Federacija ima pravo da premešta Oružane snage unutar svoje teritorije po sopstvenom nahođenju. To nikoga ne bi trebalo da brine i ni za koga ne predstavlja nikakvu pretnju - istakao je portparol ruskog predsednika.

Prema njegovim rečima, "Rusija preduzima mere koje su neophodne za obezbeđivanje svojih granica".

- Znate da se na obodu ruskih granica primećuje povećana aktivnost Oružanih snaga zemalja NATO-a, drugih udruženja, pojedinih zemalja i tako dalje. Sve to nas obavezuje da budemo u pripravnosti - rekao je on.

Istovremeno, Peskov je dodao da "ruske trupe nikada nisu učestvovale niti učestvuju u oružanim sukobima na teritoriji Ukrajine“.

Foto: Printscreen/tvzvezda

- To je isključivo unutrašnji ukrajinski sukob i mi, evropske zemlje i druge zemlje sveta ne bismo hteli da se zbog provokacija ukrajinskih Oružanih snaga građanski rat u Ukrajini ponovo rasplamsa - dodao je portparol.

Podsetimo, vrhovni komandant ukrajinske vojske Ruslan Homčak ranije je izneo tvrdnju da Rusija navodno postepeno nagomilava snage na granici sa Ukrajinom, čime ugrožava vojnu bezbednost Ukrajine.

S tim u vezi, portparol Pentagona Džon Kirbi rekao je da su SAD upoznate sa tvrdnjama predstavnika ukrajinske vojske i da razgovaraju o tome sa NATO saveznicima. Kako je rekao, Vašinton je kontaktirao Rusiju zbog optužbi Kijeva.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set