OVO JE TERORIZAM U PARLAMENTU! Makedonski poslanici zaraženi koronom DOŠLI U SKAFANDERE kako bi osigurali usvajanje zakona!
Podeli vest
U Skupštini Severne Makedonije juče su usvojeni zakoni iz antikriznog paketa, sa glasovima dvoje poslanika pozitivnih na kovid-19 koji su sednici prisustvovali obučeni u skafandere
Poslanik Miroslav Bogdanovski došao je sopstvenim vozilom, dok je Bisera Kostadinova iz Bitolja stigla vozilom Hitne pomoći, koje ju je nekoliko sati čekalo ispred zgrade parlamenta, javlja severnomakedonski portal Telma.
Hoteli u Ohridu i Strugi od maja do oktobra ponudiće jeftinije rezervacije za turiste iz Srbije do 20 odsto, u zavisnosti od dužine boravka, najavljeno je iz Udruženja hoteljera Severne Makedonije (HOTAM)
18.04.2021
08:27
Dvoje zaraženih poslanika pojavilo se na glasanju da bi, ukoliko opozicija bude bojkotovala sednicu, obezbedili kvorum.
Glasalo se iz posebnih kabina i za manje od pola sata završena su dva zasedanja i doneto 30 zakona.
VMRO DPMNE je tražio objašnjenje od predsednika skupštine Taljata Džaferija, koji mu je odgovorio da je u novembru Skupština zatražila od Ministarstva zdravlja da dozvoli poslanicima koji su u samoizolaciji da prisustvuju sednici parlamenta i ostvare svoje glasačko pravo.
Ovo je terorizam u parlamentu, reagovao je lider VMRO-DPMNE Hristijan Mickoski putem svog Fejsbuk profila, objavivši fotografiju poslanika koji ulazi u parlament u skafanderu.
Najavio je da će njihova poslanička grupa podneti krivične prijave.
Portal Telma navodi da amandman na protokol koji je Skupština zatražila u novembru zahteva da poslanici koji odluče da izađu iz samoizolacije i pojave se u parlamentu nemaju simptome kovida 19.
MUP nije odgovorio na dostavljena pitanja da li su poslanici sa kovid-19 koji su prisustvovali sednici Skupštine zatražili dozvolu ili najavili napuštanje svojih domova i da li je to odobrilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, odnosno kako će MUP postupiti ako njihovo prisustvo u Skupštini krši protokole zaštite od zaraznih bolesti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hoteli u Ohridu i Strugi od maja do oktobra ponudiće jeftinije rezervacije za turiste iz Srbije do 20 odsto, u zavisnosti od dužine boravka, najavljeno je iz Udruženja hoteljera Severne Makedonije (HOTAM)
Norveške vlasti poslale su hiljade pisama građanima u kojima ih upozoravaju da bi vojska u slučaju rata sa Rusijom mogla da zatraži i zapleni njihovu privatnu imovinu, uključujući kuće i vozila, preneo je Telegraf.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević hitno se oglasio u programu Kolegijuma na Informer TV povodom vesti da je sud u Kragujevcu izdao nalog za njegovo hapšenje.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se na Instagramu iz Davosa, gde učestvuje na Svetskom ekonomskom forumu, nakon, kako je naveo, izuzetno napornih i važnih sastanaka sa svetskim liderima i predstavnicima međunarodnih institucija.
Jedan od blokaderskih političara, profesor na Pravnom fakultetu i bivši predsednik Demokratske stranke, Bojan Pajtić pokušao je danas da se opravda, ali je u svom pokušaju samo uspeo da potvrdi da će blokaderi ubijati i ove iz bivše vlasti ukoliko ne budu pristali da ih podrže.
Poslednjih dana hrvatski mediji otvoreno priznaju da je Srbija u prethodnim godinama značajno ojačala svoje odbrambene kapacitete, ocenjujući da je Vojska Srbije danas najorganizovanija i najopremljenija vojna sila u regionu.
Bivši kapiten Plavog tima u Exatlonu Nemanja Radovanović doživeo je povredu zbog koje nije bio u stanju da učestvuje u borbi za luksuz i telefonski poziv.
Snežana, majka Nevene Petrović, članice Crvenog tima u Exatlonu, rekla je da je Nemanja Radovanović pokazao pravo lice time što je prostačkim rečima uvredio njenu ćerku.
U rijalitiju Exatlon Srbija tenzije dostižu tačku usijanja, a Plavi tim zaratio je sa Sanjom Kalinović, zbog čega su počeli da kuju plan kako da je izbace.
Pojedini učesnici Exatlona izneli su mišljenje o Dušici Topić koja je napustila takmičenje zbog povrede oka. Svi su se složili oko jednog - žao im je što nije bila u stanju da se bori.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija Siniša Mali izjavio je danas da se u Davosu, gde se održava Svetski ekonomski forum, sastao sa podsekretarkom za javne politike u američkoj administraciji Sarom Rodžers.
Slava Sveti Jovan Krstitelj proslavlja se danas i četvrta je po broju svečara. Ukoliko odlazite u goste, treba da znate kako se slava pravilno čestita.
Za Nenadom Alajbegovićem Alibegom (44), bivšim vođom jedne Partizanove navijačke grupe, u toku je policijska potraga zbog sumnje da je nosio pištolj bez dozvole!
Vasilije Gačević (25), jedan od dvojice osumnjičenih za ubistvo vršnjaka MMA borca Stefana Savića,uhapšen je juče u Španiji po Interpolovoj poternici nakon blizu dve godine skrivanja.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Glumca Harija Melinga svi znamo kao Dadlija Darsija, zlog brata glavnog junaka Harija Potera. Ovih dana se o njemu najviše priča zbog uloge u gej drami "Pilion".
Legendarni fudbaler Dejvid Bekam prvi put se javno oglasio nakon šokantnih tvrdnji koje je njegov sin Bruklin izneo u ponedeljak uveče, govoreći o porodičnom razdoru koji poslednjih meseci potresa jednu od najpoznatijih porodica na svetu.
U australijskoj saveznoj državi Kvinslend zabeležen je nesvakidašnji i uznemirujući prizor, otrovna smeđa zmija pronađena je u korpi za prljav veš i šokirala ukućane.
Karijeru pevačice Beti Đorđević obeležili su mnogi hitovi, a njena je i čuvena pesma "Počnimo ljubav ispočetka", uz koju su volele i patile generacije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar