AMERIČKA ESKADRILA UVEŽBAVA BRZO PREMEŠTANJE TRUPA NA RUSKE GRANICE! U Poljsku sletelo više od 20 F-15 i F-16 lovaca američkog ratnog vazduhoplovstva! /FOTO/
Podeli vest
19. aprila, Više od 20 lovaca F-15 i F-16 sletelo je u Poljsku 19. aprila Ove mašine učestvuju u vežbama za prebacivanje američkog vazduhoplovstva na istočni bok.
Ove letelice učestvuju u vežbama za prebacivanje američkog vazduhoplovstva na istočni bok.
Preko 20 ratnih brodova Crnomorske flote učestvovalo je u zajedničkoj vežbi sa posadama jurišnih aviona Su-25SM3 ruskog vazduhoplovstva i pripadnicima PVO Južnog vojnog okruga u završnoj inspekciji snaga flote nakon zimskog perioda obuke, izvestila je ruska vojska
20.04.2021
14:37
Američki borbeni avioni izvode vežbe u okviru koncepta "Agile Combat Emploiment", odnosno fleksibilne upotrebe snaga i sredstava za brzo raspoređivanje u vanrednim situacijama.
U intervjuu za američke medije, kapetan Ana Isel obavestila je da je obuka povezana sa ciklusom Vazduhoplovnog odreda. Američki lovci će ostati u zemlji do kraja ovog meseca.
Vežbe u okviru Vazduhoplovnog odreda organizuju se redovno od 2012. godine, ali je njihov obim proteklih godina mnogo puta proširen i promenjen.
Posle ruske agresije na Ukrajinu, veličina rotacije je povećana, a privremeno u 2014. godini, sprovodila se kontinuirano. Prethodno su u njima učestvovali američki avioni F-16 naizmenično sa "C-130 Hercules", što je bilo objašnjeno mogućnošću obuke poljskih pilota na letelicama ove vrste, prenose američki mediji.
Trenutna rotacija je, međutim, u mnogim pogledima jedinstvena.
Pre svega, u vežbi učestvuje preko 20 lovačkih aviona, što je mnogo više nego obično, a takođe potiču iz različitih jedinica i pripadaju drugačijim tipovima.
Fotografije koje je objavilo Ministarstvo nacionalne odbrane pokazuju da su u Poljskoj sleteli i višenamenski avioni "F-15E Strike Eagle".
Dzisiaj do ?? przyleciało kilkadziesiąt ?? samolotów #F15 i #F16. @US_EUCOM ćwiczy szybki przerzut sił powietrznych w Europie z wykorzystaniem m. in. polskich lotnisk. Wspólnie ćwicząc, wzmacniamy bezpieczeństwo naszego regionu #StrongerTogetherpic.twitter.com/MWrIzRswhG
— Mariusz Błaszczak (@mblaszczak) April 19, 2021
Prema podacima, u misiji učestvuje 20 F-15 i četiri F-16.
Zatim, Poljska je kombinovala trenutnu rotaciju Vazduhoplovnog odreda sa vežbom za razmeštanje vazdušnih snaga na istočni bok.
Kako je potpukovnik Marek Pavlak, portparol Generalne komande oružanih snaga, rekao u intervjuu za američke medije, avioni su raspoređeni u dve baze "Krzesini" i "Łask", ali u narednih nedelju dana Varšava će sve letelice prebaciti u "Łask".
Potpukovnik Pavlak je dodao da će Amerikanci ovog puta trenirati sa poljskim pilotima, koristeći uređaje različitih vrsta, ne samo F-16 već i MiG-29 i Su-22.
Koncept agilnog borbenog dejstva, pod kojim se vežba odvija, uključuje fleksibilno razmeštanje američkih vazduhoplovnih snaga i sredstava u središtima operacija. Prebacivanje je, prema tome, relativno kratkotrajno, ali uključuje veliki broj letelica.
Koncept agilnog borbenog dejstva takođe uključuje nedavne aktivnosti strateške avijacije USAF-a, uključujući vežbe bombardera B-1B, kao i punjenje gorivom u vazduhu ili letenje nad Evropom iz obe napredne baze u Norveškoj, gde su raspoređene privremeno i direktno iz Amerike.
Ovakve akcije imaju za cilj da pripreme američke snage da brzo reaguju na potencijalne pretnje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Preko 20 ratnih brodova Crnomorske flote učestvovalo je u zajedničkoj vežbi sa posadama jurišnih aviona Su-25SM3 ruskog vazduhoplovstva i pripadnicima PVO Južnog vojnog okruga u završnoj inspekciji snaga flote nakon zimskog perioda obuke, izvestila je ruska vojska
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Narode, verovali ili ne, blokaderi su dobili i svog prvog analitičara za spoljnu politiku koji je izazvao salve reakcija na društvenim mrežama - ali ne onih pozitivnih.
Hrvatska blokira rešavanje 1.727 nestalih lica u građanskom ratu, iz razloga jer su većina nestalih Srbi, kazao je predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta.
Samo dan nakon što su psiholozi upozorili na zastrašujuće posledice uticaja blokaderskih plenuma na mozgove mladih ljudi, koji više ne žele da budu individualci i da se predstavljaju imenima i prezimenima, već da budu "mediji i deo kolektivnog mozga", procurio je snimak koji izaziva dodatnu jezu.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Najbolja babica u Srbiji za 2026. godinu, Biljana Vasiljević iz Opšte bolnice u Novom Pazaru, više od četiri decenije posvećeno brine o porodiljama, potvrđujući da je ovaj posao pre svega poziv koji se radi srcem.
Zabrana fizičkog kažnjavanja dece, ukidanje maloletničkih brakova i veća kontrola države nad roditeljima, samo su neke od izmena koje će doneti novi Porodični zakon. Za one koji pravila ne poštuju slede sankcije.
Akcija "Kaciga glavu čuva", koju Auto-moto savez Srbije tradicionalno organizuje i sprovodi uz podršku Uprave saobraćajne policije MUP-a Republike Srbije, održana je danas u Parku prijateljstva na Ušću.
Maloletni B. P. danas u Obrenovcu izbo je dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u bolnici. Maloletnik ih je napao nožem, koji je odbacio nakon zločina.
Maloletni B. P. koji je danas u Obrenovcu izbo dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u bolnici, policiji je ispričao detalje napada.
Maloletni B. P. izbo je dedu i njegovu partnerku, koja je podlegla kasnije povredama u Domu zdravlja u Obrenovcu, ispred lokala koji je držao povređeni Milan P. u centru grada.
Sa dubokim žaljenjem obaveštavamo javnost da je danas oko podneva na gradilištu na izgradnji mosta preko reke Save u Beogradu došlo do nesreće u kojoj je jedan radnik, državljanin NR Kine, izgubio život.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Epl (Apple) je započeo probnu proizvodnju svog prvog preklopnog telefona, iPhone Fold, koji bi mogao biti predstavljen u septembru, a prodaja startovati u decembru.
Jedan od najpopularnijih grčkih pevača Konstantinos Kufos uskoro stiže u Beograd, a pred koncert otvoreno govori o tremi, srpskoj publici, koleginicama i odnosu između dve muzičke scene.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar