• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Tanjug

20.04.2021

20:25

Zaharova: RUSIJA JE DALA ADEKVATAN ODGOVOR NA AGRESIVNE AKCIJE PRAGA!

Vesti

Zaharova: RUSIJA JE DALA ADEKVATAN ODGOVOR NA AGRESIVNE AKCIJE PRAGA!

Podeli vest

Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova ocenila je danas da je proterivanje čeških diplomata iz Rusije adekvatan odgovor na "agresivne i neprijateljske akcije Praga"

- Opisala bih akcije Češke Republike kao agresivne i neprijateljske i mi reagujemo na takve akcije - rekla je Zaharova u intervjuu za teleziju RBC, a prenosi TAS S.

Češke vlasti proterale su 18 ruskih diplomata za koje tvrde da su bili umešani u operaciju ruske vojne obaveštajne službe 2014. godine, kada je podmetnuta eksplozija u jedno skladište municije u mestu Vrbetice, u kojoj je poginulo dvoje ljudi.

Moskva je negirala da je bilo koji njen agent umešan u eksploziju, a u znak odmazde proterala je 20 zaposlenih u češkoj ambasadi u Moskvi.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije
Live TV

"Dobro veče Srbadijo" - NATO bombardovanje, neispričane priče 27 godina kasnije

Urednik i voditelj emisije Dobro veče Srbadijo ugostiće predsednika skupštinskog odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovana Drecuna, zatim novinara Sašu Borojevića, advokata Srđana Aleksića poznatog po inicijativi da građani i institucije Srbije tuže NATO, kao i njegovog italijanskog kolegu advokata Anđela Fiore Tartalju koji je u više navrata pobedio NATO na sudu, zastupajući italijanske vojnike koji su boraveći na Kosovu i Metohiji oboleli od kancera.

23.03.2026

18:29

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set