OPA, BRAĆA SLOVENI SE PERU OD NON PEJPERA: Nikada nismo razmatrali okretanje leđa BIH u korist velikosrpske i velikohrvatske opsesije o njenoj podeli!
Podeli vest
Vlada Slovenije saopštila je danas da nikada nije razmatrala takozvani non-pejper o rešavanju otvorenih pitanja na Zapadnom Balkanu, u kome se pominje mogućnost raspada Bosne i Herceogovine
Saopštenje predstavlja odgovor Vlade na pismo bivšeg reisu-l-uleme Mustafe Cerića, upućeno bivšem slovenackom predsedniku Milanu Kučanu, u kome on Sloveniji zamera da je "okrenula leđa" Bosni i Hercegovini "u korist velikosrpske i velikohrvatske opsesije o njenoj podeli".
Zamenik predsedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nebojša Radmanović smatra da priča o non-pejperu koji predviđa promenu granica na Zapadnom Balkanu ide na štetu Srbije i da se skriva činjenica da se njime želi stvoriti "velika Albanija"
24.04.2021
10:43
- Aktuelna vlada Republike Slovenije nije nikada razmatrala i uzimala u obzir takozvani non-pejper, koji se spominjao u vašim izveštajima proteklih dana - navodi se u saopštenju vladine pres službe u Ljubljani, povodom, kako je navedeno, "spekulacija i izveštaja o takozvanom non-pejperu".
- Isto tako, ni Vlada, kao ni bilo koje vladino telo, nisu razmatrali, pripremali niti diskutovali o bilo kojem izveštaju iz 2011., kako to tvrdi gospodin Mustafa Cerić u pismu bivšem slovenačkom predsedniku Milanu Kučanu, kao ni o navodnom non-pejperu koji se odnosi na njega - navodi se u saopštenju slovenačke vlade.
Kako se dodaje, Vlada Slovenije ni bilo koje njeno telo, takođe, nisu se bavili u bilo kakvom kontekstu cepanjem Bosne i Hercegovine kako se to pominje u navodnom dokumentu.
- Ni Ministarstvo spoljnih poslova, kao ni bilo koje drugo ministarstvo aktuelne Vlade Republike Slovenije nisu bili uključeni u bilo koje aktivnosti te vrste - navodi se u saopštenju.
Slovenija, kako se ističe, zajedno sa ostalim akterima u regionu, u Evropskoj uniji i šire, preduzima sve napore da ubrza integraciju Zapadnog Balkana u evro-atlantske integracije, i čineći tako, uverena je da nijedan korak u tom pravcu ne bi trebalo da ugrozi mir i koegzistenciju u BiH i regionu Zapadnog Balkana u celini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dragi
pre 4 godine
Ja sam služio vojsku u Sloveniji, Kranj 1975. Bagra od ljudi. Pozdrav iz srca Srbije, iz Srpskog Sarajeva
Zamenik predsedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Nebojša Radmanović smatra da priča o non-pejperu koji predviđa promenu granica na Zapadnom Balkanu ide na štetu Srbije i da se skriva činjenica da se njime želi stvoriti "velika Albanija"
Estonski premijer Kristen Mihal izašao je sa drskim predlogom da se uvedu carine na robu iz Rusije za potrebe finansiranja obnove Ukrajine. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev je uzvratio predlogom da i Rusija u tom slučaju simetrično odgovori.
Marinika Tepić, perjanica tajkuna Dragana Đilasa, predsednika Stranke slobode i pravde (SSP), organizovala je danas u Kikindi nešto što bi trebalo da bude tribina, međutim, na tom događaju okupilo se jedva pedesetak ljudi, a onda je došla ekipa Informera i nastao je pravi lom.
Iako je bezbednosna služba još 2004. godine procenila da je Zagorka Dolovac saradnik britanske sluzbe MI6, zbog cega nije prošla reizbor, nakon tri godine došlo je do novog obrta i velikog povratka, koji su obezbedili Bojan Pajtić i Boris Tadić.
Narodni poslanik Srpske napredne stranke (SNS) Milenko Jovanov raskrinkao je tajkunski Danas, ali i sve one koji su na zlonameran način interpretirali reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Predsednica Skupštine Republike Srbije Ana Brnabić podelila je na društvenim mrežama utiske o tribini koju je danas sa glavnim urednikom Informera Draganom J. Vučićevićem održala u Glogonjskom ritu.
Dete uzrasta između 6-7 godina nestalo je u ulici Babičkih odreda u Nišu. Prema prvim nezvaničnim informacijama dete se igralo u dvorištu sa svojim bratom blizancem.
Polcija u Smederevu efikasnim radom je identifikovala trojicu osumnjičenih za krivično delo razbojništvo u pokušaju, izvršeno u jednoj zlatari u centru Smedereva.
Glumac Miodrag Miki Krstović retko govori o privatnom životu, ali je jednom prilikom odlučio da podeli iskustvo koje mu je, kako kaže, potpuno promenilo pogled na zdravlje.
Bivša stjuardesa Nikola Dejlova otkrila je šta se događa kada posada posumnja da se dvoje putnika povuklo u toalet sa drugačijim namerama i zašto se takve situacije najčešće završavaju neprijatno po učesnike.
Dobar roštilj ne nastaje tek kada meso stigne na rešetku, sve počinje mnogo ranije, tokom pripreme. Iako se često misli da je presudan samo kvalitet mesa, pravi trik za sočan i ukusan zalogaj krije se u marinadi.
Direktor kompanije "Voneus Broadband" Hal Ponton, upozorio je na tri mesta u domu gde ljudi najčešće drže ruter, a koja zapravo ozbiljno kvare kvalitet interneta.
Naučna istraživanja ukazuju da redovno ispijanje soka od crne zove može imati pozitivan uticaj na varenje, može ubrzati metabolizam i olakšati održavanje telesne težine.
Pevač Petar Mitić suočio se s velikom tragedijom kada je njegova bivša devojka, s kojom je i nakon raskida ostao u prijateljskim odnosima, iznenada preminula.
Učesnica „Elite“ Maja Marinković završila je u suzama, dok je obezbeđenje sve vreme bilo u pripravnosti kako ne bi došlo do fizičkog sukoba između nje i Asmina Durdžića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar