• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

26.04.2021

10:31

OVO JE POKUŠAJ SVRGAVANJA ERDOGANA, AMERIKANCIMA DATI 15 DANA DA SE ČISTE IZ TURSKE! Turski političar zahteva da se američke trupe PROTERAJU iz vojne baze Indžirlik!

Vesti

OVO JE POKUŠAJ SVRGAVANJA ERDOGANA, AMERIKANCIMA DATI 15 DANA DA SE ČISTE IZ TURSKE! Turski političar zahteva da se američke trupe PROTERAJU iz vojne baze Indžirlik!

Podeli vest

Nakon Bajdenovog priznanja genocida Turske nad Jermenima turski političari zahtevaju proterivanje Amerikanaca iz vojne baze Indžirlik

Dogu Perinček, predsedavajući turske stranke Vatan kaže da Ankara mora da nametne trenutnu kontrolu nad zemljom i vrati američke trupe u Sjedinjene Države.

- Turske oružane snage moraju odmah uspostaviti potpunu kontrolu nad vazduhoplovnom bazom Ildžirik i i dati rok od 15 dana Amerikancima da napuste Tursku - rekao je Perinček.

 

 

Poslednjih godina se više puta pominjao ovakav scenario izbacivanja Amerike iz strateški jako važne baze Ildžirik odakle se kontroliše Bliski istok, a poslednji put nakon turske kupovine ruskog sistema S-400 nakon čega je Vašington izbacio Ankaru iz programa F-35 aviona.

Spekulacija je bilo i ranije, ali je ovo prvi put da je jedan Turski političar zvanično pomenuo proterivanje Amerikanaca.

Dogu Perinček je dodao da je priznanje genocida zapravo pokušaj svrgavanja turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana. On je podsetio na intervju sadašnjeg američkog predsednika iz 2019. godine u kojem je Bajden tvrdio da američka administracija treba da zauzme radikalno drugačiji pristup prema Turskoj i da podrži opozicione stranke u toj zemlji.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set