• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Sputnjik

28.04.2021

07:00

(VIDEO) POKUŠALI SU DA ZATAŠKAJU, ALI JE ŠOK SNIMAK IPAK PROCUREO... ŠTA SE TO U SVEMIRU PRIBLIŽILO KAPSULI SA LJUDSKOM POSADOM?!

Vesti

(VIDEO) POKUŠALI SU DA ZATAŠKAJU, ALI JE ŠOK SNIMAK IPAK PROCUREO... ŠTA SE TO U SVEMIRU PRIBLIŽILO KAPSULI SA LJUDSKOM POSADOM?!

Podeli vest

Svemirska letelica kompanije "Spejs Iks" imala je incident u svemiru i bliski susret sa misterioznim objektom. Incident je zatškan, ali je kamera ipak sve snimila pa se sve pojavilo u javnosti

Tokom druge misija „Spejs Iksa" sa ljudskom posadom dogodila se uzbudljiva situacija, kada je članovima posade rečeno da obuku svemirska odela zbog mogućeg „spajajućeg događaja-

"Zapravo, mislili su da je deo svemirskog otpada prišao preblizu svemirskoj letelici, a kontrola misije je smatrala da je iz predostrožnosti možda potreban manevar. Na kraju se ispostavilo da to nije bilo potrebno, a čini se da je alarm bio lažan, potvrdila je u ponedeljak američka svemirska komanda, prenosi RT.

Ipak, mediji su utorak preneli da je kapsula "za dlaku izbegla udar" i da je taj trenutak uhvatila kamera. Snimci navodnog bliskog susreta zaista su prikazani tokom direktnog prenosa.

UZALUD VAM TRUD SVIRAČI! SRBIJA IMA SVOJE CILJEVE I -NI JEDAN NON-PEJPER JE NEĆE NATERATI da promeni mišljenje ako je ono NA ŠTETU SRPSKOG NARODA!

Tokom odvajanja svemirske kapsule od rakete "Falkon 9" mogao se videti mali predmet kako pluta po vidnom polju. Šta je tačno bilo, teško je utvrditi, ali neki posmatrači svemira pretpostavljaju da je to mogao biti mali komad leda koji se stvorio na površini rakete i koji je pomeren postupkom odvajanja. Bez obzira na svoju prirodu, nije imao potrebno svojstvo da predstavlja pretnju letelici - dovoljno veliku relativnu brzinu.

Opasnost od svemirskog otpada je relativno mala, ali raste kako čovečanstvo nastavlja da eksploatiše svemir. Sudar čak i sa malim metalnim predmetom koji leti velikom brzinom može biti prilično moćan i prouzrokovati oštećenje ili čak uništenje satelita.

LAVROV JASAN, RUSIJA NEĆE TRPETI BEZOBRAZLUK! Ako Amerika pokuša da pređe "crvenu liniju" uslediće oštar odgovor!

Najgori scenario bi bio kaskadno uništavanje objekata u niskoj orbiti Zemlje, pri čemu bi svaki od njih slao nove opasne gelere duž nepredvidivih orbita, što bi na kraju onemogućilo lansiranje u svemir godinama i decenijama, dok projektili ne bi usporili atmosferski otpor i deorbitirali. Svemirske agencije rade na načinima da smanje broj svemirskog smeća kako bi umanjili rizik.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Emisija koja otkriva sve! Ne propustite "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…

20.03.2026

10:30

Tramp odlazi u novembru
Live TV

Tramp odlazi u novembru

Dejan Jelača, glumac gostujući u Info jutru komentarisao je situaciju u Americi u kojoj živi i radi već duži niz godina.

19.03.2026

12:04

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu
Hronika

Rus pod istragom u Beogradu: Podvodio sunarodnice i uzimao zaradu

Nakon što je policija obavestila Treće osnovno javno tužilaštvo u Beogradu da je u, Ulici Uroša Martinovića na Novom Beogradu, zatečena državljanka Rusije u prekršaju prostitucije, tužilac je naložio da se utvrdi identitet osobe za koju se sumnja da je posredovala u vršenju prostitucije.

20.03.2026

20:45

Zabava

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa
Showbiz

Ovo su najpoznatije uloge Čaka Norisa

Glumac Čak Noris preminuo je jutros u 86. godini života u bonici na Havajima. Ostaće upamćen po legandarnoj ulozi Kordel Voker u seriji "Voker, teksaški rendžer".

20.03.2026

15:35

Magazin

Džet set