TAJNI SNIMAK PROCUREO U JAVNOST! Iranski predsednik u strahu, otpustio šefa analitičkog centra: Ovo je podrivanje pregovora sa Zapadom! /FOTO/
Podeli vest
Iranski predsednik Hasan Rohani smenio je danas šefa vladinog analitičkog centra nakon što je ove nedelje "procurio" snimak razgovora koji je za potrebe ove organizacije obavljen sa ministrom spoljnih poslova zemlje Mohamadom Džavadom Zarifom
U tom snimku, Zarif je komentarisao ograničenja svojih ovlašćenja, prenosi AP.
General-major Iranske revolucionarne garde (Pasdarani) i komandant formacije Al Kuds Kasem Sulejmani, koji je likvidiran u američkom napadu dronom po izlasku sa međunarodnog aerodroma Bagdan početkom januara 2020, ponovo je spomenut posle više od godinu dana
29.04.2021
18:00
Predsednik Irana Hasan Rohani je taj incident opisao kao sredstvo za podrivanje tekućih pregovora sa svetskim silama o oživljavanju nuklearnog sporazuma sa Teheranom i pozvao na detaljnu istragu slučaja, prenosi AP.
Iransko predsedništvo saopštilo je ranije danas da je šef Centra za strateške studije Hesimudin Ašna, podneo ostavku i da ga zamenjuje portparol vlade Ali Rabiei.
Zarif je izrazio žaljenje zbog "curenja" snimka.
- Veoma mi je žao što je tajna, teoretska diskusija o neophodnosti povećanja saradnje između diplomatije i Revolucionarne garde, postala unutrašnji sukob - napisao je Zarif na svom nalogu na "Instagramu".
Rouhani says the leaking of an audio recording that has triggered calls for the impeachment of his top diplomat was intended to derail nuclear talks https://t.co/TlxNcgn248
— Bloomberg Politics (@bpolitics) April 28, 2021
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
General-major Iranske revolucionarne garde (Pasdarani) i komandant formacije Al Kuds Kasem Sulejmani, koji je likvidiran u američkom napadu dronom po izlasku sa međunarodnog aerodroma Bagdan početkom januara 2020, ponovo je spomenut posle više od godinu dana
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, Aleksandar Mirković, oštro je reagovao na, kako tvrdi, niz brutalnih neistina koje je izneo Stefan Simić.
Lažni ekolog Bojan Simišić iz nevladine organizacije ''Eko straža'' udario je na glavnu urednicu portala "Vaseljenska" Vesnu Veizović, što je oštro osudila Asocijacija novinara Srbije.
Miloš Bojić iz Ribara kod Šapca putuje biciklom na humanitarno hodočašće do Ostroga da bi pomogao porodici trogodišnjeg Balše Beloice iz Kraljeva da prikupi novac za njegovo lečenje.
Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas radove na izgradnji novog studentskog doma u Nišu, koji će značajno povećati kapacitete za smeštaj studenata.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Samo nekoliko minuta pre nego što je došlo do jezivog sudara u kojem je poginulo tri osobe, a jedna teško povređena, na auto-putu Šabac - Ruma kod petlje u Hrtkovcima, na jednoj Vajber grupi stigla je poruka upozorenja.
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Princeza od Velsa pojavila se juče na obeležavanju Dana Anzaka u izdanju koje je privuklo veliku pažnju, a mnogi ga već svrstavaju među njene najlepše modne kombinacije do sada.
Godinama se govori da ekrani negativno utiču na san i da njihovo plavo svetlo remeti naš prirodni ritam spavanja, otežava uspavljivanje i narušava kvalitet odmora, ali nove studije pokazuju da to nije tako.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar