UHAPŠEN SARADNIK AL BAGDADIJA U ISTANBULU! Turska obaveštajna služba razotkrila Basima! /FOTO/
Podeli vest
Bliski saradnik ubijenog lidera Islamske države Abu Bakr al-Bagdadija uhapšen je u Istanbulu, saopštila je danas turska policija
U saopštenju je precizirano da je avganistanski državljanin identifikovan samo tajnim imenom Basim, uhapšen u sredu u okrugu Atašehir na azijskoj strani grada.
Turska policija privela je 212 demonstranata nakon izbijanja nereda na prvomajskim marševima u vreme policijskog časa, saopšteno je iz kabineta guvernera Istanbula
01.05.2021
17:12
U medijiskim izveštajima o akciji turske obaveštajne službe se navodi da je osumnjičeni bio uključen u skrivanje Al-Bagdadija u sirijskoj porvinciji Idlib nakon pada Islamske države 2019. godine, prenosi AP.
Al-Bagdadi je ubijen u raciji na skrovište u Siriji koju su izveli američki specijalci u oktobru te godine.
#ISIS's former leader al-Baghdadi's right-hand man, an Afghan national code-named "Basim" has been detained in Istanbul.
Turski mediji objavili su fotografiju proćelavog muškarca s bradom nakon hapšenja i fotografiju navodno iste osobe iz ranijeg perioda, s dugom kosom, gustom bradom i u maskirnoj odeći kako maše zakrivljenim mačem.
Novinska agencija Demiroren javila je da je Basim osumnjičen da je organizovao obuku za Ilamsku državu u Siriji i Iraku, kao i da je bio u odboru te terorističke organizacije koji je donosio odluke.
Agencija dodaje da je on u Tursku ušao sa lažnim pasošem i lažnom ličnom kartom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Turska policija privela je 212 demonstranata nakon izbijanja nereda na prvomajskim marševima u vreme policijskog časa, saopšteno je iz kabineta guvernera Istanbula
Većina američkih vojnih baza na Bliskom istoku oštećena je u iranskim udarima, a najmanje 16 američkih instalacija u osam zemalja bilo je pogođeno tokom odmazde Teherana zbog američkih i izraelskih vojnih napada, pokazala je istraga Si-En-Ena.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan novom ponudom Irana za mirovne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama i zapretio da će Teheran biti „raznet do pakla" ukoliko dogovor ne bude postignut.
U Magliću su se dogodila dva uznemirujuća incidenta u razmaku od svega 24 sata, koji su podigli tenzije i otvorili ozbiljna pitanja o bezbednosti i političkoj atmosferi.
Programski direktor Odbora za kontrolu i opservaciju (OKO) Aleksandar Jerković upozorio je na ozbiljne nepravilnosti uoči predstojećih izbora na Kosovu i Metohiji, nakon odluke Centralne izborne komisije u Prištini da Srpska lista nema svoje predstavnike u 24 od ukupno 38 opštinskih izbornih komisija.
Influenserka Jovana Kvržić skočila je u ledene vode Antarktika i jedna je od retkih Srpkinja koja je bila u ekspediciji na ovom najhladnijem kontinentu.
Istraživači veruju da su makaki na Gibraltaru naučili da jedu zemlju kako bi izbegli iritaciju creva izazvanu slanim i slatkim grickalicama kojima ih zasipaju turisti.
Uzgajanje leblebija u Srbiji može biti veoma isplativ biznis jer se na hektaru može ostvariti zarada i od 2.000 evra, u zavisnosti od prinosa, cene i uslova proizvodnje.
Krvavi Prvi maj 2026. potresao je Sarajevo i region jer se dogodio stravičan zločin. Naime, u Sarajevu oko 16.15 časova u stanu u Ulici omladinskih radnih brigada, u naselju Dobrinja monsutrum je ubio suprugu.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se sinoć oko 23.40 časova na raskrsnici Batutove ulice i Bulevara kralja Aleksandra u kojoj je povređen pešak. Do nesreće je došlo kada je tramvaj udario mladića (21).
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Ako želite da iznenadite sebe i svoje najbliže ukusnom poslasticom, medene oblande su pravi izbor. Ova starinska poslastica oduševiće svakoga ko ih proba.
Stručnjaci preporučuju da treba isprobati prirodna rešenja u borbi protiv insekata. Jedno od takvih rešenja je i ulje eukaliptusa, biljka čiji snažan miris štetočine izuzetno odbija.
Rođena sestra Džeja Ramadanovskog, Šeherezada, mučki je ubijena 2003. godine u Crnoj Gori, a ono što je najbolnije je što je masakr naručio, a i lično mu prisustvovao sin njihove najstarije sestre.
Starleta Stanija Dobrojević imala je žestok sukob sa bivšim partnerom Asminom Durdžićem, a u jednom trenutku tokom svađe obratila se Kristijanu Goluboviću.
Producent i voditelj Žika Jakšić navodno je odlučio da napiše testament kako bi obezbedio oba sina i bio siguran da će sve što je u životu stvorio otići u prave ruke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar