BAŠ JE AMERE BRIGA ŠTO SE MRTVI BROJE NA HILJADE! VAŠINGTON BLOKIRAO SEDNICU SB UN, Izrael sada ima otvoren put za invaziju Gaze!
Podeli vest
Vašington je blokirao održavanje sednice SB UN o krizi između Izraela i Palestine koja je trebalo da se održi 14. Maja
- Članovi SB UN nisu mogli da postignu konsenzus oko održavanja otvorene sednice u petak - saopštili su u stalnom predstavništvu Kine koja je u maju preuzela predsedavanje Savetom bezbednosti.
Ruski borbeni avioni Suhoj Su-27 presreli su danas francuski taktčiki avion iznad Crnog mora i ispratili ga sa tog prostora, saopštio je ruski Nacionalni centar za upravljanje odbranom
10.05.2021
22:59
SAD su predložile da se otvorena sednica SB UN o Palestini i Izraelu odloži do 18. maja, navodi se u pismu predsedavajućeg SB.
Eskalacija sukoba između Gaze i Izraela nastavljena je i danas. Sirene za uzbunu oglašavaju se od rane zore, a broj žrtava raste. Hamas tvrdi da je ispalio na desetine raketa širom Izraela. Portparol izraelske vojske Hidal Zilberman najavio je da će planovi za moguću kopnenu invaziju na pojas Gaze biti predstavljeni Generalštabu Izraela na odobrenje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Možda bi pre trebalo da pogledamo u svoje dvorište i šta nam spremaju.Kako nisu uspeli preko raznih institucija (zapadne zemlje)da nametnu svoje viđenje"Kosovske državnosti",to oni pokušavaju da pokrenu rat!!Rat koji bi bio na štetu srba.Svugde oko nas NATO doprema raznovrsno oružje tobož zarad vojnih vežbi.Međutim to oružje ostaje tamo,oni "vežbaju"-pripremaju se a sa Kosmeta povlače vojsku?!Kada se to desi i oni se pregrupišu, albanci će krenuti na spoljni signal u napad na srpsko stanovništvo. Mi ćemo uzvratiti.Zapad će nas onda napasti uz obrazloženje da je napadnuta suverena država i eto nam belaja.Ne sumnjam da ćemo u ovom sukobu pobediti uz velike žrtve ali zato se moramo spremiti.Čak i ako ne uradimo ništa srbi na kosmetu će biti proterani i ubijani a zapad će opet u neko dogledno vreme krenuti na nas!!!
Posle ubistva braće kenedi jevrei striktno vladaju amerikom uz organizaciju tajnih društava jer tajna globalna vojska su m a s o n i a bajden je mason 33eg stepena jevrejski vojnik doveden od masona za predsednika da bi jevrei nastavili svoja dejstva po bliskom istoku pre svih prema palestincima!
Joe je u svojoj agendi od 6 tačaka naveo ciljeve i lokacije,ratovi su opcija kojom su vladali i pljačkali po svetu.Nama su pripremili povlačenje KFORA i brzu akciju zauzimanja prostora i eskalaciju sukoba.
KFOR je poslužio kao pokrivalica za pregrupisavanje tokom promene taktike ratovanja,mi smo ustvari u sukobu sa NATO i Albanijom,a podmetnuti su nam šiptari za pregovore i Brisel koji nema kapacitet da bilo šta reše.Zato pod hitno tražiti zaštitu RF i Kine.Osovina Britanija i Amerika koristi NATO za svoju posrnulu hegemoniju i održavanje okupacije EU ,to je osnovni razlog izlaska Britanije iz EU i njenih ucena i neuspelih dogovora.Ogoljena istina i ciljevi geopolitičke igre su početak otvorene borbe za opstanak anglosaksonske hegemonije nad germanima ,slavenima i ostalim narodima.
Ruski borbeni avioni Suhoj Su-27 presreli su danas francuski taktčiki avion iznad Crnog mora i ispratili ga sa tog prostora, saopštio je ruski Nacionalni centar za upravljanje odbranom
Na plenumu Filološkog fakulteta došlo je do otvorenog nezadovoljstva među blokaderskim studentima, koje je kulminiralo oštrim kritikama na račun "krovnih struktura" blokaderskog pokreta, uz predlog da se fakultet potpuno povuče iz daljih aktivnosti.
Svi vodeći ruski mediji preneli su reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je na Informer televiziji ukazao da su odosi Evropske unije i Sjedinjenih Država došli do tačke bez povratka nakon objave Pentagona o povlačenju trupa SAD iz Nemačke.
Zamenik glavnog urednika "Informera“, Dejan Vukelić, odlučio je da stavi tačku na laži tajkunske novinarke i direktno pita veštačku inteligenciju o navodnoj porodičnoj vezi novinarke Žakline Tatalović i pokojnog akademika Nikole Hajdina.
Blokaderi su više puta pokazali da besramno koriste tragedije radi sopstvenih političkih interesa. Međutim, ovoga puta oni su otišli korak dalje i pokazali koliko su oboleli od zla.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić boravi u Kopenhagenu, gde je prisustvovala svečanom prijemu koji je organizovao kralj Danske, Frederik Deseti uoči početka Konferencije predsednika parlamenata zemalja članica i kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.
Odnosi između dve zemlje Srbije i Izraela nastavili su da cvetaju prošle nedelje posetom srpskog ministra spoljnih poslova Marka Đurića, koji je stigao u Jerusalim kako bi pokrenuo novi strateški dijalog između dve zemlje.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!
Dve kompanije iz automobilske industrije - Bohai i Schlote grupa - suočavaju se sa gašenjem poslovanja u nemačkoj pokrajini Saksoniji-Anhalt, zbog čega će biti ugroženo više od 1.000 radnih mesta.
"Pežo 408" bio je jedan od najzapaženijih modela na ovogodišnjem sajmu automobila i već se ističe kao jedan od najboljih u C-segmentu po dizajnu, tehnološkoj opremljenosti i modernom pristupu elektrifikaciji.
Oko 17 časova u soliteru na Carini u prokuplju se otkačio lift u kojem je bilo dete. Na sreću, dete je prošlo bez povreda, a iz lifta su ga izvukli vatrogasci, nakon što su stanari u zgradi shvatili šta se dogodilo.
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar finansija Siniša Mali sastao se danas sa delegacijom Misije Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) koju predvodi Anet Kjobe i izjavio da fleš procena rasta BDP-a Srbije u prvom kvartalu iznosi tri odsto.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova uhapsili su danas na beogradskom aerodromu kineskog državljanina Y. B. (59), zbog sumnje da je pokušao da podmiti policijskog službenika.
Anđelko Aćimović, otac pokojne Angeline, koju je ubio dečak ubica u OŠ “Vladislav Ribnikar” 3. maja 2023. godine, govorio je za medije, nakon što je sa roditaljima druge ubijene dece položio cveće i upalio sveću ispred škole na Vračaru u Beogradu.
Tokom prvobitnog izricanja presude Miljani i Vladimiru Kecmanoviću u Višem sudu u Beogradu u decembru pre dve godine, sudija je tada pročitao i sa koliko hitaca je maloletni Kosta K. pogodio svoje žrtve, kao i ranjene.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Predsednik stare Jugoslavije Josip Broz Tito imao je četvoro dece sa dve žene. Grob njegovih preminulih potomaka nalazi se u mestu Sveto Trojstvo gde je posećivao večito prebivalište svojih rano preminulih mališana.
Radomir Taki Marinković, otac učesnice Elite Maje Marinković, otvorio je dušu i pred kamerama ispričao bolnu porodičnu priču koju je godinama nosio u sebi.
Pevač Marko Gačić, koji se nedavno našao u centru pažnje zbog prevare supruge Gordane Goga Gačić, ponovo je tema medija, a ovog puta zbog porodičnih odnosa koji su ozbiljno narušeni.
Pevačica Aleksandra Prijović danas je na beogradskom aerodromu Nikola Tesla doživela nesvakidašnju situaciju, kada je greškom uzela tuđi kofer i ponela ga kući.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar