Jedan 20-ogodišnji Austrijanac albanskog porekla pretukao je više policajaca u Beču, a pretpostavlja se da mu je motiv bio mržnja prema državnim institucijama
28.05.2021
09:32
Prema njenoj tvrdnji, oni su ustali, a jedan od njih počeo da je vuče za kosu, vređajući je rečima da je „jevrejska kurva“ i „ubica dece“.
Ona navodi da je uspela da se oslobodi i izađe na stanici, kao i da se nadala pomoći policije.
Međutim, kada je prijavila događaj policajac ju je pitao „zašto je morala da u ovoj kriznoj sitaciji čita takvu knjigu“.
Isto tako joj je postavljeno i pitanje da li je Jevrejka, jer ako nije onda ne može biti govora o antisemitskom napadu.
Foto: Reuters
Čuvari reda, takođe, su joj kazali da ne mora da ide do policijske stanice, jer bi joj tamo njihove kolege isto rekle i da je najbolje da „sve zaboravi“.
O ovom slučaju informisana je sada komanda policije u Beču koja je naložila istragu.
Tek pre nedelju dana je ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer najavio inicijativu pojačane senzibilizacije policajaca u vezi antisemitizma.
S tim u vezi biće održani kursevi u trajanju od osam sati, koji će početi od jeseni, a oni treba da pomognu da policajci brže i bolje prepoznaju antisemitska krivična dela.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Jedan 20-ogodišnji Austrijanac albanskog porekla pretukao je više policajaca u Beču, a pretpostavlja se da mu je motiv bio mržnja prema državnim institucijama
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govorio je o svim najaktuelnijim temama i odgovarao na sva najvažnija pitanja u telefonskom uključenju na Informer TV.
Ministarstvo spoljnih poslova Rusije navelo je danas u saopštenju da je napad Amerike i Izraela na Iran bila planirana vojna akcija protiv suverene države.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić istakla je da u trenutku kada je globalna bezbednost ozbiljno uzdrmana, Srbija može da računa na mir i stabilnost zahvaljujući odgovornoj politici koju je godinama vodio predsednik Aleksandar Vučić. Jasno je da je upravo politka koji vodi predsednik Vučić u ovom teškim vremenima garant sigurnosti i bezbednosti naše zemlje.
Na blokaderskom skupu u Kraljevu, gde su se okupili da pruže podršku optuženima za planiranje ubistva predsednika Aleksandra Vučića i članova njegove porodice, čuli su se novi pozivi na ubistvo.
Danska je jedna od najrazvijenijih zemalja Evrope koja redovno svima drugima drži lekcije iz demokratije, pa tako i Srbiji, posebno kada je u pitanju održavanje izbora, a evo kako glasanje izgleda u ovoj zemlji.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović oštro je reagovala na najnovije okupljanje blokadera u Kraljevu tokom kog su se ponovo mogle čuti monstruozne pretnje na račun predsednika Srbije Aleksandra Vučića i na članove njegove porodice.
Predsedniku Socijalističke partije Srbije (SPS) i ministru u Vladi Srbije Ivici Dačiću, koji je hospitalizovan zbog obostrane upale pluća, stigao je veliki broj telegrama i pisama podrške iz zemlje i inostranstva, saopštilo je rukovodstvo stranke.
U Specijalnoj emisiji Exatlona Radojica Lazić otkrio je kako je izgledao njegov prvi susret sa Jovanom Radulovićem Jodžirom, sa kojim danas ima izuzetno snažno prijateljstvo.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...
Od 3. marta u 22 časa na Informer TV stiže nova emisija "Dobro veče, Srbadijo", autorski projekat koji podseća na to ko smo, odakle smo i šta ne smemo da zaboravimo.
Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...
Profesor doktor Vladan Petrov, predsednik Ustavnog suda gostujući u Prvim info komentarisao je situaciju u državi i način na koji mediji plasiraju informacije.
Eksplozije koje su jutros odjeknule u Ujedinjenim Arapskim Emiratima uznemirile su javnost. Građanima Srbije koji trenutno borave na teritoriji te zemlje stigao je apel da potraže zaklon. Na Bliskom istoku je u toku sveopšti rat.
Čuli smo jake detonacije, bacaju bobme na Abu Dabi. Mi čekamo dalje instrukcije, ali smo za sada bezbedni. Ovako u uključenje za Informer TV priča naš kolega Uroš Rstić koji se trenutno nalazi na odmoru u Dubaiju.
Leskovčanin V.S. koji se teretio da je ukrao ikonu Bogorodice sa Hristom koju je 2024. godine u Srbiju doneo pokojni monah sa Hilandara Velikosimnik Simeon Krajnović pravnosnažno je oslobođen optužbe.
Legendarni komičar Džim Keri šokirao je javnost svojim izgledom na 51. dodeli prestižnih francuskih filmskih priznanja u Parizu, gde se pojavio potpuno neprepoznatljiv.
Katarina Velika volela je muziku, ali je bila i njen pokrovitelj i veliki kulturni radnik za vreme svoje vladavine. Pisala je čak i libreta, a ponekad i pevala dvorske kantate.
Serija „Otvorena vrata“ odavno je stekla status kultnog televizijskog ostvarenja, a replike Katarine Anđelić Cakane, koju je maestralno odigrala Vesna Trivalić, citiraju se i decenijama nakon prvog emitovanja.
Glumica Eva Ras kaže da je reditelj Dragoslav Lazić insistirao da se ljubi sa kolegom Draganom Zarićem na snimanju serije "Ljubav na seoski način" (1970).
Evropljani sve više vole kratka putovanja, posebno vikend odmore i produžene praznike. Najtraženije destinacije kombinuju kulturu, dobru zabavu i opuštanje, što ih čini idealnim izborom za brzi beg iz svakodnevnice.
Kejt Mos (52) se možda više ne pojavljuje na modnoj sceni kao ranije, ali definitivno nije zaboravila pistu, nedavno se vratila pred publiku na reviji Gučija tokom Nedelje mode u Milanu.
Programer Samija Azdoufala je slučajno otkrio propust koji mu je omogućio pristup hiljadama robot usisivača širom sveta, pokazujući koliko pametni domovi mogu biti ranjivi.
Mili koja se bavi jahanjem postala je viralna na TikToku nakon što je proverila da li će je konj prepoznati posle drastične promene boje kose, a snimak je za kratko vreme prikupio milione pregleda.
Muzičar Đorđe David gotovo nikada se ne pojavljuje u javnosti sa 18 godina mlađom suprugom Anom, a sada je došao sa njom na jednogodišnji pomen Saši Popoviću.
Finalno veče festivala "Pesma za Evroviziju 2026" održaće se večeras, a članice grupe "Harem Girls" i pevačica Ivana Krunić uspele da ukradu šou i pre samog početka programa - i to dolaskom na traktoru.
Estradni mag Saša Popović je pre smrti obezbedio stanove ćerki i sinu, što mu je bilo i najvažnije. Iako unuke, koje je željno iščekivao, nije dočekao, decu je na vreme zbrinuo.
Influenserka Sara Damnjanović, poznatija kao Sara TKD, trenutno je u Dubaiju, gde je nedavno odjeknulo bar pet eksplozija, nakon što je Iran pokrenuo kontranapade nakon zajedničkog udara Amerike i Izraela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar