Šest dana nakon što je sahranio suprugu stigla je vest i da je njegov sin (35) preminuo od posledica kovida u bolnici Kamam
Mutijala Gadaja je 15. maja sahranio telo svoje supruge Girijame (70) koja je, kako se verovalo, preminula od kovida u bolnici u Andra Pradešu u Indiji. U suzama se oprostio od žene, a dve sedmice posle sahrane porodica je održala i pomen. Sledećeg dana, tačnije 2. juna, svi su popadali od šoka - Mutijalina supruga i njihova draga rođaka vratila se kući.
Kako prenose mediji, žena je 12. maja primljena u opštu bolnicu zbog simptoma kovida. Njenom suprugu bilo je dozvoljeno da je obilazi, ali kada je došao u bolnicu 15. maja, nje nije bilo na kovid odeljenju. Sestre su mu rekle da je došlo do pogoršanja stanja i da je preminula, prenosi Telegraf.rs.
Da stvar bude gora, u mrtvačnici su mu predali umotano žensko telo, kako bi mogao voljenu suprugu da sahrani u rodnom selu. Slomljeni Mutijala je telo prevezao do sela. Uplašen da odmota telo kako se neko još ne bi zarazio, istog dana je, kako je mislio, sahranio suprugu.
Foto: Tanjug/AP
Tu nije bio kraj njegovoj nesreći. Nekoliko dana kasnije, 23. maja, dobio je vest i da je njegov sin Rameš (35) preminuo od posledica kovida u bolnici Kamam.
Porodica u tuzi i očaju, odlučila je da organizuje pomen za dvoje preminulih 1. juna, ali se dan kasnije Girijama pojavila na vratima kuće.
Girijama je kući stigla poprilično ljuta, jer ne samo da je suprug prestao da je obilazi, "već se nije udostojio ni da dođe po nju nakon što je otpuštena iz bolnice". Starici su dali 3.000 rupija da može da se vrati kući.
Iz bolnice su saopštili da je istraga u toku, a lokalni inspektor je rekao da do sada nije bilo prijava za ovakve propuste protiv bolnice u kojoj je Girijama ležala.
Podsetimo, Indija se već nedeljama bori sa stravičnim talasom korone, koji svakodnevno odnosi na hiljade žrtava.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Viki
pre 4 godine
Indija je na udaru da se smanji stanovnistvo. Kad covek dospe u bolnicu onda mu tamo presude.
Nije mogao da ustane, ali je prislonio usne na Pojas, za mene je to bio najsvetiji poljubac na svetu. Ovako svoju ispovest započinje majka koja je dovela svog nepokretnog sina da se pokloni svetinji.
U Palati Srbija održan je sastanak predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednika Evropskog saveta Antonija Košte koji boravi u radnoj poseti Srbiji. Nakon sastanka usledilo je obraćanje medijima.
Povodom lažne vesti da je deportovan iz Crne Gore po sletanju u Tivat, oglasio se Vladan Virijević - državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede. On je demantovao navode crnogorskih "Vijesti", koje su ga imenovale kao jednog od putnika koji su navodno vraćeni za Beograd.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković sastao se danas sa posrednikom Evropske unije za dijalog Beograda i Prištine Peterom Sorensenom i tom prilikom je ukazao na pritiske na Srbe pred izbore na KiM.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Tivtu sa premijerom Grčke Kirjakosom Micotakisom, uoči Samita EU-Zapadni Balkan koji se održava u tom gradu.
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Na društvenoj mreži Reddit nedavno se povela zanimljiva rasprava koja je otvorila pitanje koliko su se životne navike i standardi promenili u odnosu na vreme naših roditelja.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas nakon sastanka sa predsednikom Upravnog odbora kompaniјe "Gasprom" Alekseјom Milerom o nastavku saradnje na sigurnim isporukama gasa za Republiku Srbiju i tim povodom istakla da je zadovoljna odlukom.
Hotel Moskva će 13. juna (od 12 do 18 časova) biti domaćin Petog VTO Foruma "Biram plodnost", najvećeg regionalnog događaja posvećenog fertilitetu, vantelesnoj oplodnji i reproduktivnom zdravlju.
Pravo policijsko opsadno stanje danas je zabeleženo u novopazarskom prigradskom naselju Požega, gde su pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ) sproveli veliku akciju hapšenja i pretresa kuće E. Dž.
Državljanin Belgije M.A.A. (34) uhapšen je na graničnom prelazu "Vraćenovići Deleuša", zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari državljanku Maroka iz Crne Gore.
Danas je u novopazarskom prigradskom naselju Požega, sprovedena velika policijska akcija. U akciji su učestvovali pripadnici Specijalne antiterorističke jedinice (SAJ).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Smederevu, Policijske stanice Velika Plana, podneće krivičnu prijavu protiv devetnaestogodišnjaka iz Velike Plane, zbog snova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušani su policajci B. M. (41) i N. K. (36) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Najnovija istraživanja pokazuju da redovno konzumiranje svežeg soka od narandže može značajno da doprinese smanjenju rizika od srčanih oboljenja, uključujući infarkt i moždani udar.
Veterinar Amir Anvari, koga na TikToku prati milion ljudi, podelio je tri jednostavna saveta kojima vlasnici pasa mogu pomoći svojim ljubimcima da žive duže.
Ovo je najlakši recept za pripremu domaćeg hleba. Da biste ga napravili, potrebna su vam samo dva sastojka - nemasni jogurt od vanile i samodizajuće brašno.
Prema narodnom verovanju, na stolu bi uvek trebalo da se nađu tri jednostavne stvari: posuda sa krupnom solju, metalni novčić i grančica bosiljka. Smatralo se da ova kombinacija donosi red, mir i osećaj obilja u kuću.
Pevačica Anabela Atijas je za "Informer" prokomentarisala stanje Mine Kostić i pokazala veliku empatiju prema koleginici, uz poruku da to svakome može da se desi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar