BUDŽET PENTAGONA KREIRAN ZA NOVI RAT! Izdvajaju 140 MILIJARDI DOLARA za BORBU protiv Rusa i OGRANIČAVANJE Kine!
Podeli vest
Šef Pentagona Lojd Ostin, govoreći u Odboru za oružane snage Predstavničkog doma američkog Kongresa, rekao je da je prilikom pripreme predloga za američki budžet za odbranu uzeta u obzir mogućnost novih ratova
- Ministarstvo odbrane mora biti spremno da ide u korak s našim konkurentima ... i, ako je potrebno, bori se i pobedi u sledećem ratu ... ne poslednjem - objavio je sajt Pentagona citat ministra Ostina.
Rusija i Kina prave napredne sisteme naoružanja za svemir, uključujući lasere i satelite-lovce, izjavio je načelnik štaba Svemirskih snaga SAD, general Džon Rejmond
09.06.2021
12:01
Ostin je naveo da je u predlog za budžet uzeta u obzir potreba da se sve ozbiljnija pažnja posveti Kini, gde se planira potrošnja više od 5 milijardi dolara na "Pacifičku inicijativu za ograničavanje".
Ministar je primetio da je "izdao internu direktivu“ čiji je cilj "jačanje obuzdavanja Kine, revitalizacija mreže regionalnih saveznika i partnera i ubrzavanje razvoja naprednih sposobnosti i novih operativnih koncepata“. Pored toga, Ostin je kao prioritet koji se uzima u obzir za budžet imenovao "suočavanje sa ruskim neprijateljstvom, posebno u sajber prostoru“.
Foto: AP PHOTO
Pentagon
Rekao je da će 10 milijardi dolara biti dodeljeno za sajber bezbednost, operacije u sajber prostoru, kao i za istraživanje i razvoj u oblasti sajber bezbednosti.
Šef Pentagona je takođe rekao da će "sa fokusom na svemir, protivraketnu odbranu ... američki budžet takođe pomoći da se suprotstave rastućim pretnjama od napada balističkih raketa zemalja poput Severne Koreje i Irana“.
Ostinu je istakao da budžet uključuje "ulaganja u hipersonično oružje, veštačku inteligenciju, mikroelektroniku, 5G tehnologije, svemirske sisteme, brodogradnju i nuklearnu modernizaciju“.
Prema nacrtu budžeta, Pentagon planira da izdvoji skoro 28 milijardi dolara za modernizaciju nuklearnih raketnih sistema i 112 milijardi dolara za istraživanje, razvoj i ispitivanje na polju novog naoružanja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 4 godine
NATO treba da nestane. Gori su od Hitlera! Verujem da će Rusi, ako budu napadnuti, uništiti to američko čudovište.
Rusija i Kina prave napredne sisteme naoružanja za svemir, uključujući lasere i satelite-lovce, izjavio je načelnik štaba Svemirskih snaga SAD, general Džon Rejmond
Ruska svemirska agencija Roskosmos potvrdila je planove za izgradnju elektrane na Mesecu do 2036. godine, čime Moskva jasno pokazuje ambiciju da pređe sa simboličnih misija na trajno i dugoročno prisustvo na Zemljinom prirodnom satelitu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće danas polaganju kamena temeljca za izgradnju novog objekta Ministarstva odbrane i Generalštaba Vojske Srbije.
Ugledni novinari sa Kosova i Metohije i iz centralne Srbije upozoravaju da jezive poruke koje dolaze od diktatora Aljbina Kurtija, ne ugrožavaju samo rad i bezbednost medija, već predstavljaju vrhunac višedecenijske diskriminacije srpskog jezika u institucijama Prištine, dovodeći u pitanje ono što, prema rečima Vuka Karadžića, čini samu srž opstanka jednog naroda.
Evroposlanik i fan blokadera, Helmut Brandštater, uključio se u program uživo na tajkunskoj antisrpskoj televiziji N1, pri čemu je masno lagao, da bi potom 18 minuta usledio šok kakvom se nije nadao.
Potpredsednica Vlade Srbije i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je danas da je odluka suda u Prištini da osudi Slađana Trajkovića iz Kosovske Mitrovice na 10 godina zatvora bez dokaza i svedoka samo jedna u nizu skanadloznih protivpravnih odluka kojima se nastavlja odmazda i represija prema srpskom narodu na Kosovu i Metohiji.
Novo istraživanje naglašava da se Antarktik ne topi samo odozgo, pod uticajem zagrevanja atmosfere, već i odozdo, u kontaktu sa toplom dubokom morskom vodom.
Udruženja za zaštitu potrošača već godinama upozoravaju na prevare u turizmu, ali turističke agencije i dalje nesmetano posluju, ostavljajući putnike bez novca, ali i onoga što je najvažnije, a to je zaštita.
Veštačenje "fijat pande" kojom su, kako se sumnja, Dejan Dragijević i Srđan Janković udarili Danku Ilić u Banjskom polju, ključni je nalaz koji bi mogao da potvrdi ili opovrgne sumnje istražitelja i upravo on koči dalju istragu.
Suđenje za brutalno prebijanje Dejane Ć. (24)koje se dogodilo na njenom radnom mestu u kafiću u Beranama nastavljeno je danas saslušanjem njene sestre. Kako se saznaje, sestra nesrećne devojke ispričala je svoja saznanja a koja se odnose na njenu sestru i ponašanje okrivljenog Vasa R. (43).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, danas oko 15 časova, na državnom putu Beograd - Čačak, presretačem su zaustavili pedesetčetvorogodišnjeg R.M. koji je vozilom "pežo 206" za samo dva minuta u više navrata izvršio preticanje ukupno šest vozila preko uzdužne neisprekidane linije čineći prekršaj nasilničke vožnje, a zatim se kretao brzinom od 107 kilometara na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 60 kilometara na čas.
Pripadnici MUP-a u saradnji sa Poreskom policijom uhapsili su 32 osobe zbog sumnje da su kroz složenu prevarantsku šemu oštetili državni budžet za gotovo 390 miliona dinara. Osumnjičeni su navodno osnivali fiktivne firme i falsifikovali račune kako bi neopravdano ostvarivali povraćaj PDV-a, dok policija za tri osobe i dalje traga.
Gledaoci omiljene domaće serije "Igra sudbine" imaće priliku da u novogodišnjoj večeri pogledaju specijalnu epizodu u kojoj se pojavljuju glumci Nikola Pejaković i Predrag Vasić.
Supruga holivudske legende Brusa Vilisa, Ema Heming Vilis, objavila je potresan tekst o tome kako njihova porodica dočekuje praznike nakon teške dijagnoze glumca.
Rijaliti učesnici Maja Marinković i Filip Đukić u filmu koji snimaju takmičari u "Eliti" glume zaljubljen par zbog čega su se i poljubili pred cimerima.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar