• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Sputnjik

10.07.2021

20:12

DA LI JE OVO NAJLUĐI PLAN IKADA?! Ukrajinski ministar predlaže DEPORTOVANJE POLA MILIONA RUSA - nakon povratka Krima!

Vesti

DA LI JE OVO NAJLUĐI PLAN IKADA?! Ukrajinski ministar predlaže DEPORTOVANJE POLA MILIONA RUSA - nakon povratka Krima!

Podeli vest

Primitivizam, predstava i ludačka ideja – tako su ruski političari prokomentarisali ideju ukrajinskog potpredsednika vlade Alekseja Reznika da se deportuje pola miliona Rusa sa Krima nakon njegovog „povratka u sastav Ukrajine“

Reznik, koji je, osim što je potpredsednik ukrajinske vlade još i ministar za „reintegraciju okupiranih teritorija“, izjavio je da Kijev razmatra nekoliko scenarija za pola miliona Rusa koji su se preselili na Krim posle 2014. godine.

"Primitivne ideje"

Član Saveta Federacije iz krimskog regiona Sergej Cekov smatra da ukrajinske vlasti same ne veruju u to što govore.

- Još jedna u nizu njihova ideja ne zaslužuje apsolutno nikakvu pažnju. Ovakva retorika je predviđena za unutrašnju upotrebu i koketiranje sa nacionalistima: kijevske vlasti treba da se smire. Krim se nikad neće vratiti u njemu tuđu Ukrajinu - rekao je senator.

Po njegovim rečima, poluostrvo je postalo privlačno i za građane Ukrajine. Na Krim, prema podacima Cekova, za sedam godina se preselilo oko 100.000 Ukrajinaca.

Foto: printscreen

"Farsa i predstava"

Kolega Cekova, senator Aleksej Puškov, primetio je da ukrajinski činovnici ne govore na koji način nameravaju da vrate Krim.

- Koliko puta su u svojim snovima "očistili" Donbas! Prisajedinjavali Kubanj, ulazili u EU. I sad spremaju plan proterivanja Rusa sa Krima - napisao je senator na telegram kanalu.

Političar je sa ironijom dodao da, prema verziji Kijeva, "povratak Krima" će se "sam od sebi" desiti. Po mišljenju Puškova, takva računica pretvara izjave ukrajinskih političara u besmislenu farsu i političku predstavu.

"Planovi ludaka"

Planovi kijevskih vlasti za povratak poluostrva ne mogu se ostvariti, siguran je ekspert Aleksandar Formančuk.

- Samo ludaci mogu praviti ovakve neostvarive planove i scenarije. Krim je bio, jeste i biće ruski. Rusija je pitanje Krima rešila jednom zauvek. Krim istorijski pripada Rusiji. To pravo je izvojevano od Turske posle serije rusko-turskih ratova. Krim se sasvim slučajno našao u sastavu Ukrajine u okviru jedinstvene savezne države, kada se o nezavisnosti Ukrajine nije razmišljalo - rekao je Formančuk i pozvao kijevske vlasti da ne troše snagu i oskudan državni novac na izradu scenarija za povratak Krima i pozvao ih da urade nešto kreativno.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Zagor

pre 4 godine

Bolje i tako nego da prodju kao pravoslavni u Hrvatskoj nakon Oluje!!!

SR71

pre 4 godine

Odlican predlog!Deportovati sve Ruse koji ne priznaju da je Krim dio Ukraine!

sledeća vest

Politika

Vučević: Sve što radimo, radimo za naše građane
Politika

Vučević: Sve što radimo, radimo za naše građane

Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević danas je sa predsednikom Aleksandrom Vučićem posetio opštinu Kula i rekao da sve što država radi, radi za građane. Vučević i Vučić su pored Kule posetili i Sivac i Crvenku.

09.03.2026

22:30

Exatlon

TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h
Live TV

Ko je sve na merama? Otkrivamo večeras od 20h

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam u čemu uživa glumac Mima Karadžić, šta "merka" muzičar Dženan Lončarević, kako izgleda "modni pohod" glumice Vesne Trivalić, na koji način se biznismen Toplica Spasojević odmara od posla, za čime traga fotograf i režiser Dejan Milićević, kuda žuri perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, zašto je poličar u pokušaju Srđan Milivojević teški licemer...

07.03.2026

14:46

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set