100 AGENATA CIA OBOLELO OD MISTERIOZNE BOLESTI, tegobe imaju i članovi njihovih porodica! Amerika na nogama zbog nevidljivog neprijatelja, prozivaju Rusiju, ali nemaju dokaze... Oglasio se i šef CIA!
Podeli vest
Oko 100 zvaničnika američke obaveštajne agencije CIA, kao i članovi njihovih porodica, razboleli su se od Havana sindroma, a direktor Vilijam Berns je pokrenuo radnu grupu koja će istražiti sindrom i utrostručio je broj medicinskih timova u ceo slučaj
Čak 100 službenika CIA i članova njihovih porodica su među 200 američkih zvaničnika i njihovih rođaka koji su se razboleli od Havana sindroma, izjavio je direktor CIA Vilijam Barns u četvrtak, aludirajući na misteriozne zdravstvene probleme koje uključuju migrene i vrtoglavicu, preneo je "Gardijan".
Dosad je među američkim diplomatama, obaveštajcima i pripadnicima ministarstva odbrane registrovano više od 130 neobjašnjivih incidenata povezanih s povredom mozga poznatim kao Havana sindrom, a neki od njih su se dogodili prethodnih nedelja
14.05.2021
09:12
Berns, koga je predsednik SAD DŽozef Bajden postavio za prvog diplomatu na mesto šefa CIA, rekao je na Nacionalni javni radio da je pojačao napore agencije da se utvrdi uzrok sindroma. Agencija je, takođe, smanjila sa osam nedelja na dve nedelje period u kojem službenici CIA moraju da čekaju za prijem u vojni medicinski centar Volter Rid, dodao je.
Havana sindrom, koji daje simptome kao što su vrtoglavica, mučnina, migrene i zaboravnost, dobio je naziv po glavnom gradu Kube, jer su upravo u Havani 2016. godine američke diplomate prvi put osetile zdravstvene probleme.
Berns je rekao da je na panelu Američke akademije nauke u decembru otkriveno da iza svega možda stoji "usmerena energija" koja izaziva sindrom. Postoji "velika verovatnoća" da je sindrom namerno izazvan i da bi Rusija mogla da stoji iza svega, dodavši da se ipak suzdržava od konačnih zaključaka koje zahtevaju dalju istragu. Moskva je negirala umešanost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
vladimir
pre 4 godine
Mogućnosti mentalnog poremećaja vezano za mikrotalasno oružje, za HAARP su veoma zabrinjavajući. Više od 40 stranica knjige sa desetinama fusnota beleži rad hardvarskih profesora, vojnih planera i naučnika dok testiraju upotrebu elektromagnetne tehnologije. Na primer : Jedna knjiga izdata pre više od 25 godina, Bžežinskog koju je napisao dok je bio profesor na Univerzitetu Kolumbija.
" Politički stratezi dolaze u iskušenja da koriste istraživanje mozga i ljudsko ponašanje. Geofizičar Gordon JF MacDoland, strručnjak za ratne probleme, kaže da do određenog obrasca oscilacija koje proizvode relativno visoke nivoe snage u određenim delovima zemlje....na taj način može razviti sistem koji bi tokom dužeg perioda ozbiljno pogoršao performanse mozga vrlo velike populacije u odbrambenim redovima...Ne ometana ova ograničenja tradicionalnih liberalnih vrednosti, ova elita ne bi oklevala da postigne svoje političke ciljeve koristeći najnovije tehničke uticaje na javno ponašanje i držanje društva pod strogim nadzorom i kontrolom. Tehnički i naučni zamah tada će se hraniti situacijom koju kontroliše i iskorištava..." Predvideo je Bžežinski. Njegove prognoze su se pokazale tačnim.
U drugom dokumentu koji je pripremila vlada, američko ratno vazduhoplovstvo tvrdi: "Potencijalne primene veštački elektromagnetnih polja su širokog spektra i mogu se koristiti u mnogim vojnim i kvazi-vojnim situacijama... Neke od ovih potencijalnih upotrba uključuju bavljenje terorističkim grupama, kontrolu gomile, kontrolu kršenja bezbednosti u svojim instalacijama i i antipersonalne tehnike u taktičkom ratovanju. U svim ovim slučajevima bi se koristio EMF(elektromagnetni) sistem za stvaranje blagih do veoma ozbiljnih poremećaja ili fizioloških poremećaja ili percepcionih izibličenja ili dezorjentacija. Još jedna prednost elektromagnetnih sistema što oni mogu pokriti veliku površinu jednim sistemom. Protiv mere biće teško razviti.
Zapis Kongresa SAD bavi se upotrebom HAARP-a za za u zemlju odbijenim signalima van jonosfere. Ovi signali se koriste za gledanje unutar planete do dubine mnogo kilometara kako bi se locirala skladišta municije,minerali i tuneli... Problem je što frekvencija potrebna za zračenje navodi na na poremećaj mentalnih funkcija čoveka. Takođe ima duboke efekte kod migracije riba, ptica, i divljih životinja koje se oslanjaju na neometano energetsko polje njihove rute.
Bagich i Manning su na videlo izneli vladine dokumente koji ukazuju da vojska ima tehnologiju za kontrolu vremena.
Angels Don't Pust, Ovaj HAARP objašnjava da stoji iza izuma Nikole Tesle, rezonance koja utiče na planetarne sisteme.( koje je Tesla namenio u humane svrhe,besplatne energije).
Ja ovde ispred sebe imam veliki broj patenata vezano za ovu temu, oni su sklonjeni iz javnog domena i u vlasništvu su BAS Sistems-a koji je vlasnik APTI-a
Verujem da će ovo malo dati širu sliku kao i rad dr Leuren Moret koja kaše da je odvela studente u univerztetsku laboratoriju u Livermoreu, skrivenu na plantaži bresaka gde je zatela zastrašujuće slike. Velikom broju majmuna su isečeni poklopci na glavama iz kojih su virile žice. Otkrila je da su tu vršeni eksperimenti za kontrolu uma. Zbog intervencije udruženja za zaštitu životinja to je zatvoreno, ali eksperimenti su posle izvođeni na ljudima u tkz "Sigurnoj kući" u okviru programa MKULTRA u Livermoreu u Kaliforniji.
Pošto je tema ozbiljna i velika,zamolio bih moderatoru da objavi. Ljudi moraju znati istinu
Dosad je među američkim diplomatama, obaveštajcima i pripadnicima ministarstva odbrane registrovano više od 130 neobjašnjivih incidenata povezanih s povredom mozga poznatim kao Havana sindrom, a neki od njih su se dogodili prethodnih nedelja
Rat u Iranu već pogađa britansku ekonomiju, a građani bi mogli da promene kupovne navike i planove za odmor ukoliko kriza potraje, izjavio je britanski premijer Kir Starmer.
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Drugo ime za licemera je ni manje, ni više nego Branko Ružić, potpredsednik Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije (SPS) koji se poslednjih godinu dana nudi blokaderima i propagira njihovu politiku.
Tajkuna Dragana Đilasa, predsednika opozicione Stranke slobode i pravde (SSP), narod je urnisao na društvenoj mreži Iks nakon što je on po ko zna koji put javno počeo da preti svima redom, a pogotovo Informeru i o ostalim medijskim kućama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostovao je u podkastu "Ostalo je politika", koji vode poznati britanski novinari Alister Kembel i Rori Stjuart, gde je otvoreno govorio o najvažnijim političkim temama koje se tiču Srbije.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić poželeo je srdačnu dobrodošlicu predsedniku Švajcarske Gi Parmelanu, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Srbiji posle 18 godina.
Hrvatski evroposlanik Tomislav Sokol udario je bez trunke stida i srama sa blokaderske N1 na predsednika Srbije Aleksandra Vučića ističući da oko Srbije treba stvoriti sanitarni kordon i da je Srbija izvor zla.
Tokom izvođenja hitnih radova na kanalizacionoj mreži u Ruzveltovoj ulici, ispred objekta sa kućnim brojem 5, od danas do 1. maja doći će do promena u radu linije 79 javnog gradskog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.
U Srbiji će u danas, nakon hladnog jutra, tokom dana na severu biti umereno oblačno, dok će u ostalom delu zemlje preovladavati pretežno sunčano i toplo vreme.
Stefan Milojević, sin bivšeg fudbalera Gorana i bratanac trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, koji je uhapšen na Majorki zbog šverca kokaina iz Afrike u Španiju, sklopio je dogovor sa narko-kartelom "Kinahan" na kojem je trebalo da zaradi stotine milione evra od prodaje hašiša.
Policija u Sremskoj Mitrovici, a po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Rumi, uhapsila je B. M. (66) iz Sremske Mitrovice, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljen promet akciznih proizvoda.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Poslednja epizoda kviza "Potera" koja je sinoć emitovana na RTS protekla je u znaku napete igre, ali i jednog pitanja koje je posebno privuklo pažnju gledalaca.
Čišćenje stakla na vratima rerne može biti prava noćna mora zbog tvrdokornih mrlja od masnoće i hrane, ali postoji jednostavan trik koji može uštedeti mnogo vremena i truda.
Umesto jakih hemikalija, postoje jednostavna prirodna rešenja koja mogu da oteraju mrave i spreče da se ponovo pojave. Ključ je u mirisima koje mravi ne podnose.
Ovi mafini su idealni za brz doručak, užinu za školu ili slatki zalogaj uz jutarnju kafu, a toliko ukusni da će nestati pre nego što stignu da se ohlade.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica raskinula je sa policajcem Nemanjom posle pet godina veze, a dok je ljubav trajala par je živeo zajedno u luksuznom stanu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar