Korona virus ove godine odneo je živote više od 1.000 trudnica u Brazilu. Pre nego što bi ih intubirali, mnoge žene su lekare molile da učine sve da ih spasu
- Uhvatile bi nas za ruku i rekle: "Ja moram da se vratim svojoj porodici" - svedoče lekari.
Iako su lekari činili sve što je u njihovoj moći, mnoge žene nisu dočekale da vide svoje mališane. U Brazilu je ove godine 39 odsto trudnica obolelih od kovida, koje su završile na odeljenju intenzivne nege, preminulo. Odeljenja neonatologije puna su prevremeno rođenih beba.
- Imamo ozbiljne probleme u smislu kvaliteta pružanja pomoći. Jedna od pet žena koje su preminule nije imala pristup odeljenju intenzivne nege. Za jednu od tri ne bi bilo respiratora - kaže dr Rozana Pulsineli, akušer, koja je pomogla da se u Brazilu otvori jedino odeljenje intenzivne nege za trudnice obolele od kovida.
Foto: pexels.com
Najveći problemi događaju se u ruralnim delovima zemlje, gde su potrebni sati da bi se došlo do najbliže bolnice. Teško je u selima na severu zemlje. Upravo zbog nemogućnosti da dođu do lekara Ekspedito je izgubio svoju suprugu Alinu.
Njih dvoje su bili presrećni što čekaju blizance. Ekspedito je gradio kuću za svoje curice, ali su onda stigle loše vesti. Alina se u 27. nedelji trudnoće zarazila korona virusom.
Foto: Shutterstock
Jedini slobodan bolnički krevet bio je udaljen dva sata vožnje, prenosi BBC. Preminula je nekoliko sati nakon što joj je urađen hitan carski rez.
- Bio je to stravičan šok. Pao sam na kolena pred doktorom... Nisam mogao da verujem - kaže Ekspedito i dodaje da žali što njegova supruga nije primila vakcinu.
U Brazilu je od početka pandemije od korona virusa preminulo više od 530.000 ljudi. Mnogi nisu mogli da dobiju adekvatnu medicinsku negu. Samo 45 odsto stanovništva uspelo je da primi jednu dozu vakcine, oko 16 odsto primilo je obe doze.
Foto: Reuters
Lekari i dalje biju bitku za Ekspeditove i Alinine bliznakinje. I dalje su u inkubatoru, a neutešni otac se nada da će se devojčice izvući i da će ih dovesti kući.
- Moram da završim kuću, zbog njih. Imam samo njih dve, nikog više nemam. One su mi sve, sve što imam je njihovo - govori mladić u suzama.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se obratio građanima iz Palate Srbija nakon što je primio mlade sportiste sa Kosova i Metohije, iz Republike Srpske i iz dijaspore, učesnike kampa "Srbija te zove 2021"
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić se obratio građanima iz Palate Srbija nakon što je primio mlade sportiste sa Kosova i Metohije, iz Republike Srpske i iz dijaspore, učesnike kampa "Srbija te zove 2021"
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar