Kirbi odbio da kaže kada će se SAD povući iz Kabula! Portparol Pentagona zaključio: U POSEBNO OPASNIM VREMENIMA SE NALAZIMO!
Podeli vest
Džon Kirbi, portparol Pentagona odbio je danas da prokomentariše kad će SAD završiti evakuaciju, čiji je kraj zakazan za 31. avgust, on takođe nije želeo da kaže da li će Amerika pregovarati s talibanima o budućim napadima dronova protiv takozvane Islamske države
- Predsednik Bajden je bio vrlo jasan kada je rekao da ćemo odgovoriti vrlo snažno ukoliko dođe do terorističkih pretnji, nešto nalik onome što ste videli u prethodnih 24, 36 sati. Ne mislim da nam pomaže da pričamo o tome kako će izgledati kontrateroristički poduhvati i kako ćemo ih izvršiti - izjavio je Kirbi, a preneo BBC.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odluka Irana da podigne nivo borbene gotovosti svojih oružanih snaga razumljiva je s obzirom na konfrontacionu retoriku Sjedinjenih Američkih Država, ali pogoršanje situacije izaziva ozbiljnu zabrinutost Rusije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Evropska unija kreativno će odgovoriti na carine koje je joj je uveo američki predsednik Donald Tramp – ciljajući na proizvodnju u ‘crvenim‘ saveznim državama, gdje su njegovi najveći pobornici, piše u sredu Politico.
Redakcija Informera došla je do šok zapisnika sa plenuma neformalne inicijative radnika u kulturi "Kultura u blokadi" u kom je jedna od tačaka razmatrano i pitanje beskućnika.
Heroji sa Košara, Ivan Dražić, Jovica Šmigić i Dimtrije Župić, gostovali su na Informer televiziji i govorili o herojskoj borbi 1999. godine na Košarama.
Član Predsedništva SNS dr Aleksandra Tomić gostujući u Info jutru na Informer televiziji kod voditeljke Staše Koprivice govorila je o raskolu u Socijalističkoj partiji Srbije.
Predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj smatra da su voditelji namestili Čedomira Jovanovića i navukli ga da priča ne znajući da je uživo u programu.
Novinar Politike Bojan Bilbija gostujući u Info jutru kod voditeljke Jovane Radović komentarisao je pokušaj obojene revolucije u Srbiji tvrdeći da iza svega stoje strane službe.
Još dve nedelje je ostalo do najradosnijeg hrišćanskog praznika Vaskrsa, te uveliko razmišljamo kako će nam izgledati trpeza na taj dan, na koji način ćemo dekorisati dom, kao i kako ćemo ukrasiti jaja. Ali, vrlo je bitno da znamo koje simbole bi obavezno trebalo da imamo, jer se veruje da donose sreću, mir i blagostanje.
Srbija je zadržala snažne izglede rasta bruto domaćeg proizvoda, navodi se u analizi agencije za ocenu kreditnog rejtinga "Standard end Purs" (S&P), objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Grad Pirot dodeliće novčanu pomoć za kupovinu udžbenika roditeljima sve dece koja pohađaju osnovnu i srednju školu, najavili su zavničnici grada Pirota, nakon sastanka sa direktorima obrazovnih ustanova.
Prošlo je 26 godina od krvavog aprila kada je ratne 1999. godine na Košarama živote izgubilo preko 100 srpskih boraca. Karaula Košare bila je najteža tačka za odbranu Kosova i Metohije od prodora Oslobodilačke vojske Kosova (OVK).
U Specijalnom sudu u Beogradu danas je ispitivanjem veštaka nastavljeno suđenje grupi Veljka Belivuka, čiji pripadnici se terete za sedam ubistava, trgovinu drogom, nošenje i držanje oružja, otmice i silovanje.
Kako Informer nezvanično saznaje, UKP je u Novom Pazaru uhapsila muškarca N.R.. za kojim je raspisana međunarodna poternica. Prema nezvaničnim informacijama, hapšenje je izvršeno po zahtevu pravosudnih organa Nemačke.
Po nalogu javnog tužioca Trećeg osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu policijski službenici Uprave granične policije doneli su rešenje o zadržavanju državljanina Kine - F. X. (37) kom se stavlja na teret da je na Aerodromu “Nikola Tesla” 8. aprila na štetu tri ženske osobe izvršio krivično delo polno uznemiravanje, saopštilo je ovo tužilaštvo.
Mladi fudbaler Crvene zvezde Andrija Maksimović, ima najbolji procenat uspešnih i progresivnih dodavanja među veznim igračima na svetu, u konkurenciji fudbalera do 23 godine u 67 liga sa odigranih najmanje 720 minuta u domaćem prvenstvu, prema istraživanjima "CIES" agencije, koja se bavi fudbalskom analitikom.
Međunarodna košarkaška federacija (FIBA) objavom na društvenim mrežama izazvala je pravu polemiku među srpskim navijačima i postavila pitanje koje je nacionalnosti Tristan Vukčević (22).
U noći između srede i četvrtka očekuje nas utakmica između Dalasa i Los Anđeles Lejkersa, koja će biti prva od odlaska Luke Dončića iz Mavsa. Povodom toga, klub iz Teksasa spremio je iznenađenje za svog nekadašnjeg košarkaša.
Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos prvi put ove godine biće među predavačima na 24. Beogradskoj košarkaškoj klinici - "Dušan Ivković", saopštili su organizatori jednog od najeminentnijih trenerskih seminara u svetu.
Velika studija koja je obuhvatila 130 miliona ljudi otkrila je koje lekove treba izbegavati zbog rizika od demencije, a koji nas, sasvim neočekivano, mogu zaštititi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar