IZVINJENJE NIJE DOVOLJNO! Otac devojčice koja je poginula u napadu američkog drona ZAHTEVA od Vašingtona da utvrdi ko je kriv!
Podeli vest
Izvinjenje nije dovoljno za preživele iz avganistanske porodice čijih je deset članova, uključujući sedmoro dece, poginulo u udaru američkog drona, izjavio je otac trogodišnje nastradale devojčice
Otac Enak Ahmadi, čija je ćerka Malika poginula 29. avgusta, kada je raketa pogodila automobil njenog starijeg brata, izjavio je agenciji AP da porodica zahteva od Vašingtona da utvrdi ko je ispalio projektil i da kazni vojnike koji su odgovorni za napad.
Američki napad dronom u Kabulu prošlog meseca u kojem je poginulo čak deset civila, uključujući sedmoro dece, bio je greška, saopštio je danas američki general Frenk Mekenzi
17.09.2021
21:57
- Nije dovoljno da nam kažu da im je žao. SAD treba da pronađu osobu koja je ovo uradila - rekao je Ahmadi.
Foto: AP/Tanjug
Otac je takođe dodao da porodica traži i finansijsku nadokandu za svoj gubitak i da nekoliko članova porodice bude preseljeno u treću zemlju, ali nije precizirao koju.
AP i drugi mediji u Kabulu izvestili su posle napada da je vozač pogođenog automobila Zemari Ahmadi bio dugogodišnji radnik jedne humanitarne organizacije SAD i da nema dokaza za tvrdnju Pentagona da je u vozilu bilo eksploziva.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki napad dronom u Kabulu prošlog meseca u kojem je poginulo čak deset civila, uključujući sedmoro dece, bio je greška, saopštio je danas američki general Frenk Mekenzi
Rusija je objavila snimak leta svog strateškog bombardera Tu-22M3 koji je danas prošao kroz međunarodni vazdušni prostor iznad Baltičkog mora, a tokom misije presreli su ga norveški lovci F-35.
Profesor dr Vojislav Šešelj, predsednik Srpske radikalne stranke (SRS), istakao je kako je devedesetih godina to bila jedina partija koja je otvoreno stala uz Rusku Federaciju, te da je samo on u to vreme govorio da je Srbija stradala jer je Rusija na kolenima.
Tokom gostovanja u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer TV, istoričar i teolog Goran Šarić izneo je niz stavova o aktuelnoj društveno-političkoj situaciji u Srbiji, osvrćući se i na istorijske teme.
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je na Prvoj TV da je srozan nivo nastave na univerzitetima u Srbiji te da veruje u načelo konkurentnosti koje nas vodi ka kvalitetu.
Dok država ulaže u jačanje odbrambenih kapaciteta i modernizaciju Vojske Srbije, iz redova medija bliskih tajkunu Draganu Šolaku stižu novi napadi na predsednika Aleksandra Vučića.
Jedan korisnik društvene mreže Redit pokrenuo je lavinu komentara kada je na svom profilu postavio zanimljiv oglas u kojem traži devojku za ženidbu kako bi "skinuo rodbinu s vrata".
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski sastala se sa visokom delegacijom Narodne Republike Kine, koju je predvodio potpredsednik Odbora za stanovništvo, resurse i životnu sredinu Nacionalnog komiteta Kineske narodne političke konsultativne konferencije, gospodin Džang Džinan.
Dalibor Demirović (44) iz leskovačkog sela Pečenjevce koji je 4.novembra 2025.godine svirepo ubio svoju vanbračnu suprugu Katarinu G. (36), a njeno telo sakrio u zamrzivač, uskoro će se naći na optuženičkoj klupi.
Rukovodilac Osnovnog državnog tužilaštva u Rožajama Aldin Kalač potvrdio je da je majka Vehida Murića (25), osumnjičenog za trostruko ubistvo na Starom Aerodromu, pozvala policiju nakon što joj je sin saopštio da je počinio krivično delo.
Predrag Peđa Đuričković, Mališa Bubanja i još jedna osoba iz Tivta, za koje se sumnja da su pripadnici škaljarskog klana, uhapšeni su danas po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva u velikoj akciji crnogorske policije.
Aleksandar Đ. (19) uhapšen je zbog sumnje da je ubio Miloša P. (48) u porodičnoj kući u Hrtkovcima, a potom njegovo telo prevezao na jednu njivu, polio benzinom i zapalio.
Dok gledaoci na Informer TV prate sudbinu pobunjenika u seriji "Katarina Velika", istražujemo istorijsku istinu o najmasovnijem ustanku 18. veka u Rusiji.
Iako sezona Bika obično donosi stabilnost, astrološki uticaji od 22. aprila za Blizance, Vage i Ribe donosi suprotan scenario, finansijski pritisak i niz iznenadnih izdataka.
Na svetskoj premijeri filma "Đavo nosi Pradu 2" u Njujorku, Hajdi Klum zablistala je u spektakularnoj tirkiznoj haljini koja je istovremeno bila i smela i sofisticirana.
Frontmen "Leksington benda, Bojan Vasković i njegova supruga Aleksandra govorili su o porodičnom životu, izazovima i načinu na koji uspevaju da održe balans između karijere i porodice.
Pevač Mišel Gvozdenović godinama je prisutan na javnoj sceni, ali ističe da se ne vodi skandalima i da se u medijima pojavljuje isključivo kada za to postoji konkretan razlog
Posle decenije tokom koje je javnosti bila poznata kao Zorana Jovanović, influenserka i jutjuberka sada nosi novo prezime Rum. Od 26. februara, kada se udala za svog izabranika, golmana Eloja, njen život ulazi u potpuno novo poglavlje.
Pevaču Semiru Džankoviću supruga Sanela oprostila je aferu sa njegovom koleginicom Gabrijelom Pejčev i on se sada ne odvaja od svoje žene sa kojom ima troje dece.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar