POTOP U KINI, MASOVNA EVAKUACIJA, GRAĐANI SE BORE SA VODENOM STIHIJOM Autobus uleteo u reku, dvoje poginulih, 12 nestalih
Podeli vest
Na severu Kine koji je pogođen obilnim kišama i poplavama zbog kojih je evakuisano čak 120.000 ljudi, došlo je do nesreće kada je autobus pun putnika uleteo u nabujalu reku, a prema dosadašnjim podacima najmanje dvoje ljudi je poginulo, a 12 se vode kao nestali
Na video snimku koji je postavljen na društvenim mrežama vide se putnici koji su uspeli da se izvuku na krov skoro potpuno potopljenog autobusa nedaleko od grada Šiđižuanga udaljenog oko 260 kilometara od Pekinga, izveštava agencija AP.
Desetine američkih vojnih specijalaca i marinaca više od godinu dana nalaze se na Tajvanu, gde obučavaju tamošnju vojsku za sukob sa kineskom armijom. Peking upozorio Vašington da odmah prekine da pruža vojnu pomoć Tajvanu
09.10.2021
08:00
Vlasti u provinciji Hebej objavile su na lokalnim medijima i društvenim mrežama da je spašeno 37 od ukupno 51 putnika autobusa.
Poplave u provinciji Šansi na severu Kine pogodile su više od 1,75 miliona ljudi, a preko 120.000 je evakuisano zbog obilnih padavina koje su izazvale nezapamćene poplave, saopštilo je lokalno odeljenje za vanredne situacije.
Prema podacima tog odeljenja, uništeno je oko 17.000 kuća, a oštećen je i deo drevnog zida u istorijskom gradu Pingjaou koji je deo svetske istorijske baštine i pod zaštitom je UNESCO, preneo je ranije Međunarodni kineski radio.
Foto: Zhan Yan/Xinhua via AP
Vlada Šansija je izdvojila oko 7,8 miliona dolara za podršku, kontrolu poplava i kao pomoći stanovništvu, ali su neprekidne kiše i dalje ozbiljna pretnja drevnim građevinama od gline u Pingjaou.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Desetine američkih vojnih specijalaca i marinaca više od godinu dana nalaze se na Tajvanu, gde obučavaju tamošnju vojsku za sukob sa kineskom armijom. Peking upozorio Vašington da odmah prekine da pruža vojnu pomoć Tajvanu
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Neviđeni skandal dogodio se u srcu Strazbura kada je evroparlamentarac Stiven Nikola Bartulica, poznat po tome što mu smeta sve srpsko, pobesneo je zbog izložbe o Jasenovcu koja je upriličena u Evropskom parlamentu u tom gradu, kao i zbog, verovali ili ne, dolaska delegacije Narodne skupštine Republike Srpske
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj istakao je da je SRS razgovarala sa predsednikom Vučićem i je njegova strankla za izbore u julu, kada blokaderi odu na "holidej".
Niko iz države ne može i ne sme da diktira Visokom savetu tužilaštva koga će, gde i na koje mesto uputiti ili izabrati - upravo je to bila suština ustavnih amandmana koje su građani podržali na referendumu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Nova generacija modela automobila "bmw 2 gran kupe", koja je na tržištu od 2025. godine, modernija je, luksuznija i unapređena sa više tehnoloških segmenata, nego što je ranije bio slučaj. Ovo je primer sportskog automobila koji se koristi i za svakodnevnu vožnju. Cena se kreće od 37.000 evra.
Sa osam godina ostao je bez porodice. Sa puškom u ruci ušao u rat. Sa 10 godina već je bio podoficir. Momčilo Gavrić nije bio simbol, već stvarnost jednog vremena u kome su deca preko noći odrastala.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Lik Ivana Korsakova, kojeg u seriji "Katarina Velika" tumači ruski glumac Stanislav Tikunov, privukao je veliku pažnju gledalaca zbog burnog odnosa sa ruskom caricom Katarinom Velikom.
Publika ih je gledala kao nerazdvojne prijatelje, legendarne tandeme i velike glumačke partnere, ali iza kamera odnosi među pojedinim velikanima domaće scene bili su daleko komplikovaniji nego što se mislilo.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Ako još nemate plan za Prvi maj, dva jezera u komšiluku izdvajaju se kao savršene destinacije za kratak beg iz grada Bledsko jezero u Slovenija i Ohridsko jezero u Severna Makedonija.
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar