• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Tanjug/Informer

11.10.2021

22:35

ARHEOLOZI U IZRAELU ISKOPALI VINARIJU STARU 1.500 GODINA! Proizvodila dva miliona litara vina...

AP photo

Vesti

ARHEOLOZI U IZRAELU ISKOPALI VINARIJU STARU 1.500 GODINA! Proizvodila dva miliona litara vina...

Kompleks za proizvodnju vina star 1.500 godina, koji je u to vreme važio za najveću vinariju na svetu, otkriven je u Izraelu, rekli su arheolozi

Južno od Tel Aviva iskopani su delovi ogromne vinarije iz doba Vizantije, za koju se pretpostavlja da je godišnje proizvodila dva miliona litara vina, prenosi Bi-Bi-Si.

Planovi za kompleks su da se otvori za turiste nakon završetka radova na njegovom očuvanju.

NAPADNUTA SRBIJA! DRAMA U VIMINACIJUMU, PA FILMSKI ZAPLET I POTERA ZA BANDITIMA! Naša zemlja je švedski sto sa velikim bogatstvom za...

Krajnji proizvod bio je poznat kao vino iz Gaze i Aškelona, po lukama koje su ga izvozile u Evropu, Severnu Afriku i Malu Aziju.

- Ovo je bio glavni izvor ishrane i ovo je bilo bezbedno piće jer je voda često bila zagađena tada - rekao je Džon Selidžman, jedan od arheologa.

 


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

Oglasila se ministarka Đedović Handanović: Infrastrukturno povezivanje i novi kapaciteti ključni za energetsku sigurnost regiona (FOTO)
Društvo

Oglasila se ministarka Đedović Handanović: Infrastrukturno povezivanje i novi kapaciteti ključni za energetsku sigurnost regiona (FOTO)

Energetsko povezivanje ključno je za energetsku sigurnost Balkana i jugoistočne Evrope, jer samo dobro povezane zemlje mogu biti energetski bezbedne i otporne na energetske šokove i turbulencije, poručila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović, koja je putem video linka učestvovala na ministarskom panelu regionalne konferencije „Energetski zaokret 2“ u Tuzli.

29.06.2026

17:46

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set