ŠEF CIA ZBOG SATELITSKOG SNIMKA DOJURIO U MOSKVU?! Američki mediji otkrili zašto je Berns iznenada doputovao u Rusiju, bezbednjake u Lengliju zabrinula jedna pojava...
Podeli vest
Cilj posete direktora Centralne obaveštajne agencije (CIA) Vilijama Bernsa Moskvi bio je da se Rusiji stavi do znanja da SAD pažljivo prate navodno koncentrisanje ruskih trupa u blizini ukrajinske granice, navodi televizija CNN
Kako je saopšteno, Berns je na sastancima u Moskvi pokušao da upozori Rusiju da ne planira izvođenje bilo kakvih ofanzivnih operacija, ističući da Amerika veoma pažljivo prati sva kretanja ruskih trupa.
"Petar Pan" bila je tajna akcija koja je Jedna od najvećih akcija koja je izazvala u Hladnom ratu toliko haosa, a koju su zajedno pune tri godine od 1960. do 1962. izvodile CIA i Katolička crkva
22.10.2021
20:09
CNN takođe ističe da je direktor CIA tokom svoje zvanične dvodnevne posete Moskvi takođe izrazio zabrinutost zbog toga što Rusija navodno može da iskoristi izvoz gasa kao polugu pritiska na Ukrajinu i evropske zemlje, gde bi do zime moglo da dođe do nove energetske krize.
Nakon sastanaka u Moskvi, gde je Berns razgovarao sa sekretarom Saveta bezbednosti Rusije Nikolajem Patruševom i direktorom Spoljnoobaveštajne službe Rusije Sergejem Nariškinom, direktor CIA pozvao je predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog kako bi mu preneo zabrinutost američke administracije zbog postupaka Rusije.
Foto: AP/Photo
Direktor CIA Vilijam Berns
Ranije je američki list Politiko objavio satelitske snimke koji, kako tvrde, pokazuju da Rusija navodno grupiše snage i vojnu tehniku na granici sa Ukrajinom. U članku se napominje da su snimci koji „pokazuju da Rusija nagomilava tenkove, samohodno oruđe i vojni arsenal“ u području grada Jeljni koji se nalazi u Smolenskoj oblasti. Interesantna je činjenica da se ona nalazi na granici sa Belorusijom, a ne Ukrajinom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Državna granična služba Ukrajine saopštila je da su sve operacije na granicama privremeno obustavljene zbog tehničkog kvara u bazi podataka carinske službe.
"Petar Pan" bila je tajna akcija koja je Jedna od najvećih akcija koja je izazvala u Hladnom ratu toliko haosa, a koju su zajedno pune tri godine od 1960. do 1962. izvodile CIA i Katolička crkva
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Vujo Ilić sa Instituta za filozofiju i društvenu teoriju gostovao je na opozicionoj televiziji N1 i potvrdio reči predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će naredna godina biti najbolja u istoriji naše države.
Advokat Nikole Selakovića, Vladimir Đukanović, oglasio se na svom Iks nalogu i obratio drugim advokatima koji komentarišu i mešaju se u slučajeve u kojima nisu angažovani da to ne rade!
Opozicija i blokaderi će zajedno osvojiti manje glasova nego na izborima nego 2023. godine, jer su se u ovoj godini silno iskompromitovali, zbog čega će ih narod kazniti na biračkom mestu. Sa druge strane, SNS će biti nagrađen jer je uspeo da spasi Srbiju od građanskog rata.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Građani Srbije imaju još samo dva dana da pripreme dokumentaciju za legalizaciju nelegalnih objekata i pre svega, da se prijave na platformu Agencije za prostorno planiranje i urbanizam RGZ-a.
Uprkos jasnim pravilima, pojedini nesavesni građani nastavljaju da odlažu kabasti otpad na mestima koja nisu predviđena za tu namenu – pored kontejnera, na trotoarima, zelenim površinama i drugim javnim prostorima.
Veoma gusta magla koja se tokom celog dana spustila na Zlatibor i okolinu potpuno je smanjila vidljivost na magistralnom putu od Čajetine ka Novoj Varoši.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Većina nas prostor ispod kreveta koristi privremeno skrovište za stvari. Feng šui stručnjaci upozoravaju da pet stvari nikako ne treba držati, jer privlače nesreću u dom.
Dramatična reakcija jednog psa nakon što čuje svoje ime tokom ključne scene u popularnoj seriji "Stranger Things" nasmejala je milione korisnika TikToka.
Netfliks je izašao kao pobednik u trci za preuzimanje Warner Bros. i HBO, objavivši dogovor koji bi mogao da ujedini dve velike striming sile sa jednim od najvažnijih studija u filmskoj i TV industriji. Ako se dogovor postigne, to bi značajno promenilo izgled Holivuda u trenutku kada je zabavna industrija već uzdrmana.
Kersti je na svom TikTok profilu podelila trik gde uz pomoć svetlucavih traka (grilandi), popunjava prazan prostor i čini jelku bujnijom i prirodnijom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar