• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

07.12.2021

08:28

RUSIJA ĆE NA NEBU IZNAD NEMAČKE DETONIRATI AMERIČKE NUKLEARNE BOMBE! Strašno upozorenje pukovnika Baraneca: Pratimo svaki pokret

Printskrin Youtube

Vesti

RUSIJA ĆE NA NEBU IZNAD NEMAČKE DETONIRATI AMERIČKE NUKLEARNE BOMBE! Strašno upozorenje pukovnika Baraneca: Pratimo svaki pokret

Podeli vest

"Objekat u kome se nalaze atomske bombe u Nemačkoj je pod posebnom kontrolom našeg Generalštaba. Ovaj objekat pripada našim prioritetnim ciljevima za prvi udar. Posmatramo i pazimo na avione iz svemira. Amerikanci ili Nemci neće moći da se sakriju kada počnu da montiraju bombe u avione..."

Sjedinjene Države su objavile prvi proizvodni prototip modernizovane atomske bombe B61, koja je ušla u upotrebu 1968. godine. Ovo je saopštila Nacionalna uprava za nuklearnu bezbednost (NSNS) američkog Ministarstva energetike.

Planirano je da verzija B61-12, koja ima novi repni deo sa inercijalnim sistemom navođenja, zameni tri od četiri postojeće modifikacije B61. Napominje se da će bombe nositi lovci-bombarderi pete generacije F-35. Pored toga, planirano je da B61-12 budu stacionirane u Nemačkoj, što ukazuje na značajnu nuklearnu modernizaciju NATO-a od 1980-ih.

Vojni posmatrač Komsomolske Pravde pukovnik Viktor Baranec kaže da je modifikacija značajno povećala karakteristike ove nuklearne municije.

„U početku su ove bombe slobodno padale, ali sada se mogu nazvati preciznim nuklearnim oružjem. Sjedinjene Države su strašno ponosne na ovo", rekao je Baranec.

Međutim, uprkos značajnim poboljšanjima B61-12, ruska vojska ima sredstva da odbrani zemlju od udara nuklearnog oružja visoke preciznosti. Prema rečima pukovnika, ako osavremenejna municija završi u Nemačkoj (sada je u Nemačkoj raspoređeno oko 20 bombi B61), onda će Rusija u slučaju sukoba učiniti tako da avioni jednostavno nemaju vremena da polete sa bojevim glavama.

„Objekat u kome se nalaze atomske bombe u Nemačkoj je pod posebnom kontrolom našeg Generalštaba. Ovaj objekat pripada našim prioritetnim ciljevima za prvi udar. Posmatramo i pazimo na avione iz svemira. Amerikanci ili Nemci neće moći da se sakriju kada počnu da montiraju bombe i avione. Čim pripreme počnu, naše rakete će odmah biti usmerene na ovaj objekat“, rekao je Viktor Baranec za PolitRos.

Pukovnik je pojasnio: glavno oružje Rusije u ovom slučaju biće operativno-taktički raketni sistemi Iskander, koji se nalaze u Kalinjingradskoj oblasti.

„Iskander će dobiti određen zadatak – rakete će gađati ceo nuklearni prostor Evrope, sposobne su da pogode čak i šibicu u krugu od 500 kilometara“, rekao je Baranec-

Međutim, ako neprijateljski avioni i dalje budu mogli da polete sa atomskom bombom, čak i tada će Rusija moći da ih uništi pre nego što stignu do granice.

„Upotrebićemo naše lovce i sisteme protivvazdušne odbrane. Ovde će vam dobro doći kompleksi S-400. Kao rezultat toga, ispostavlja se da nećemo dozvoliti da se ove nuklearne bombe podignu u vazduh, a ako se podignu, mi ćemo ih oboriti direktno iznad nemačke ili poljske teritorije. To su dve glavne metode poraza“, rezimirao je Baranec.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora
Hronika

Snajper osuđen za otmicu: Viši sud u Novom Sadu izrekao kaznu od 4,5 godine zatvora

Povodom ponovljenog krivičnog postupka koji se vodi pred Višim sudom u Novom Sadu, po podignutoj Optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu protiv optuženog Slobodana Milutinovića Snajpera iz Novog Sada, zbog krivičnog dela otmica, učenjenog na štetu oštećene U. J, Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obaveštava javnost da su, na osnovu prikupljenih i izvedenih dokaza tužilaštva, na glavnom pretresu dokazni navodi podignute optužnice.

16.01.2026

08:34

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom
Hronika

Traži se veštak: Suđenje trostrukom ubici odloženo četvrti put zaredom

Suđenje Goranu Džoniću (60), pravosnažno osuđenom na doživotnu robiju, po tužbi Stojanke Đokić iz Moravca koja je pokrenula parnični postupak za naknadu štete zbog ubistva njenog sina Gorana (57), snaje Gordane (56) i unuke Lidije Đokić (26) iz Aleksinca, odloženo je danas u Višem sudu u Nišu četvrti put zaredom. I ovoga puta razlog odlaganja bio je - veštak.

16.01.2026

07:30

Zabava

Magazin

Džet set