Republikanski senator iz Misisipija Rodžer Viker dao je uznemiravajući intervju Foks njuzu u kome se poigravao sa mogućnošću nuklearnog napada na Rusiju u slučaju da se Amerika uključi u sukob oko Ukrajine
- Ne bih isključio vojnu akciju. Mislim da je greška da sklonimo tu opciju sa stola, pa se nadam da će je predsednik zadržati - izjavio je Viker o potencijalnom sukobu sa Rusijom.
Kada mu je postavljeno pitanje kako zamišlja vojni sukob sa Rusijom, odgovorio je da bi to moglo da podrazumeva slanje američkih brodova u Crno more i uništavanje ruske vojne sposobnosti.
- Ne bih isključio ni slanje američkih trupa na teren - rekao je senator i dodao da SAD takođe ne bi smele da "isključe nuklearnu akciju", jer Amerika mora da pokaže čvrstinu u pregovorima sa Rusijom.
Vikerovi komentari zapalili su društvene mreže. Iako je bilo onih koji su ih pozdravili, bilo je i korisnika koji su smatrali da je ideja o upotrebi nuklearnog oružja "sumanuta". Bajdenov specijalni savetnik za nuklearnu bezbednost Džon Vulfstal ocenio je da su Vikerove reči "opasne i neodgovorne".
It’s amazing and horrifying how detached from reality a subset of Congress is on foreign policy… in this case, a member of the Senate Armed Services Committee. ? https://t.co/Pl1DktVZEc
— Emma Ashford (@EmmaMAshford) December 8, 2021
Sa druge strane, republikanski kongresmen iz Ilionoja Adam Kincinger podržao je Vikera.
- Rusija će napredovati dok ne udari zid. Mi možemo da budemo taj zid ili možemo da se povučemo i nadamo da se Moskva ne nada obnavljanju celog Sovjetskog Saveza. Istorija se ponavlja ali mi to uvek poričemo kada se dogodi - rekao je on.
Razgovor između ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog američkog kolege DŽoa Bajdena, koji su vodili juče, bio je poslovan, a čule su se i šale i duhovite opaske, rekao je novinarima pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Milan63
pre 4 godine
Ludaka ima svuda, pa i u SAD. Ovaj senator se oglasio verovatno smatrajući da će američki brodovi u Crnom moru ili američke trupe na kopnu pobediti rusku armiju. Šta ako na američki napad Rusija uzvrati uništenjem američke flote? Šta ako na nuklearni napad ruska armija zaspe američke baze i gradove hipersoničnim oružjem od koga nema odbrane? Gde će i u kojoj rupi biti tada ovaj senator? Ovo je krajnje sumanuta i neodgovorna izjava tog političara.
Razgovor između ruskog predsednika Vladimira Putina i njegovog američkog kolege DŽoa Bajdena, koji su vodili juče, bio je poslovan, a čule su se i šale i duhovite opaske, rekao je novinarima pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov
Rodni Mims Kuk Mlađi, šef američke delegacije na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu (SPIEF), preneo je pozdrave predsednika SAD Donalda Trampa ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, javlja dopisnim ruskof portala Lenta.ru.
Na društvenoj mreži Iks pojavila se objava jednog od blokadera Igora Mitrovića koja je privukla pažnju zbog poruke o slabom odzivu na akciju ispred Veterinarskog fakulteta.
Slobodan Georgiev, urednik na Novoj S i urednik portala nedeljnika Vreme - Andrej Ivanji u blokaderskom podkastu "Ova situacija", iznosili gnusne uvrede na račun vernika i skrnavili Pojas Presvete Bogorodice.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je juče iz Tivta da će Srbija, uprkos skandaloznim porukama mržnje koje su prethodnih dana stizale iz Crne Gore, nastaviti da pruža prijateljsku i bratsku ruku toj zemlji.
Blokaderi i njihovi pokrovitelji sve više pokazuju koliko su očajni zbog velikog odziva verujućeg naroda, pa na društvenim mrežama prosipaju svoje otrove, prete i vređaju. Posebno zanimljiva je činjenica da zameraju vernicima "blokiranje Beograda" dok oni blokiraju čitavu Srbiju.
Stokholmski sindrom je psihološki fenomen u kojem taoci ili žrtve nasilja razvijaju nesvesnu emocionalnu vezu sa zlostavljačima. Žrtve usvajaju vrednosni sistem i poglede na svet zlostavljača i odbijaju svaku pomoć.
Na društvenoj mreži Iks pojavila se objava jednog od blokadera Igora Mitrovića koja je privukla pažnju zbog poruke o slabom odzivu na akciju ispred Veterinarskog fakulteta.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno s lokalnim pljuskovima i sunčanim intervalima. Najviša dnevna temperatura biće do 29 stepeni Celzijusove skale.
Izbor prvog automobila za početnike nije lak, jer je važno da auto bude bezbedan, pouzdan i jeftin za održavanje, kao i da oprosti greške koje novi vozači često prave. Zbog toga su modeli poput "škode fabije", "folksvagena" ili "tojote korole", idealan izbor.
Na Gundulićevom vencu u Beogradu, u ponedeljak uveče, došlo je do nasilja u porodici, kada je pretučena trudnica (24), a sad su isplivali detalji drame nesred ulice
Velika tragedija u petak je potresla Banjaluku. U požaru koji je izbio u porodičnoj kući u naselju Lauš život je izgubilo jedno dete, dok je drugo zadobilo teške povrede i upućeno je na lečenje u Beograd.
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Astrološka predviđanja za naredne dane ukazuju na nove prilike za zaradu, neočekivane prilive novca i poslovne poteze koji bi mogli da donesu dugoročnu korist za pet horoskopskih znakova.
Tokom letnjih vrućina i kućni ljubimci su izloženi ozbiljnom riziku od pregrevanja, zbog čega je važno prilagoditi njihove aktivnosti i na vreme prepoznati simptome toplotnog udara.
Spor internet, prekidi tokom video-poziva ili sporo učitavanje stranica često se mogu rešiti jednostavnim restartovanjem Wi-Fi rutera, koji može pomoći da mreža ponovo radi stabilno i bez problema.
Pevačica Katarina Didanović, koju je publika upoznala kroz takmičenje "Zvezde Granda" ovih dana ima poseban razlog za radost - uskoro će se drugi put ostvariti u ulozi majke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar