Predsednik Rusije Vladimir Putin sutra će razgovarati sa predsednikom Kine Si Đinpingom kao sa saveznikom o međunarodnim problemima, uključujući agresivnu retoriku NATO-a i SAD, ali i energetiku, saopštio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov
On je na početku naglasio da će predstojeći razgovor dvojice predsednika biti izuzetno važan, te da se očekuje da će prilično dugo trajati, s obzirom na veoma opširnu agendu.
U sredu je Kijev pozvao NATO da pripremi ekonomske sankcije protiv Rusije i pojača vojnu saradnju s Ukrajinom, dok se ta zemlja pridružila zapadnom savezu u razgovorima o tome kako od ponovnog napada odvratiti Rusiju, koja je rasporedila vojne snage na rusko-ukrajinskoj granici
01.12.2021
14:51
„Situacija u međunarodnim pitanjima, posebno na evropskom kontinentu je veoma, veoma napeta i, naravno, zahteva razgovor saveznika, Moskve i Pekinga. Vidimo veoma, veoma agresivnu retoriku kako NATO-a, tako i SAD, što zahteva razgovor sa Kinezima“, rekao je Peskov.
Pored toga, lideri će tradicionalno razgovarati i o regionalnim problemima. Peskov je dodao da će i energetski dijalog obavezno biti na dnevnom redu. Međutim, prema njegovim rečima, glavno mesto u razgovoru imaće bilateralni odnosi.
„Radi se o čitavom kompleksu bilateralnih odnosa, o najširoj agendi. Tu su i energetski dijalog i saradnja u oblasti visokih tehnologija i zajedničke inicijative i trgovina“, precizirao je on.
Juče je saopšteno da će predsednici Kine i Rusije, Si Đinping i Vladimir Putin, razgovarati putem video-veze u sredu 15. decembra. Kako je izvestila pres-služba Kremlja, lideri će razgovarati o razvoju saradnje u budućnosti, kao i o aktuelnim globalnim i regionalnim pitanjima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Velko
pre 4 godine
Kazu da ce n-roket dodatno punit sa Zika moskitos i Ebola muvama da pojacaju!!! Haha
Rusija se sprema da se suprotstavi NATO u ratu i mogla bi biti spremna za napad u roku od samo godinu dana od okončanja invazije na Ukrajinu, upozorila je vodeća evropska obaveštajna agencija.
Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov ne smatra da se može govoriti o mogućem krahu NATO u kontekstu nesuglasica između Vašingtona i evropskih saveznika, prenose RIA Novosti.
Evropa bi trebalo da se pripremi za "najgori mogući scenario" - da se suoči sa Rusijom bez pomoći SAD, ukoliko Donald Tramp i Vladimir Putin postignu dogovor, upozoravaju evropski zvaničnici.
U sredu je Kijev pozvao NATO da pripremi ekonomske sankcije protiv Rusije i pojača vojnu saradnju s Ukrajinom, dok se ta zemlja pridružila zapadnom savezu u razgovorima o tome kako od ponovnog napada odvratiti Rusiju, koja je rasporedila vojne snage na rusko-ukrajinskoj granici
Američki potpredsednik Džej Di Vens na zatvorenim sastancima dovodi u pitanje zvanične tvrdnje Pentagona o uspehu rata protiv Irana, objavio je Atlantik.
Glavne blokaderske siledžije iz Užica su opozicioni odbornici Radovan Novaković i Vlade Ristanović, čije je skandalozne i sramne nastupe za govornicom u gradskoj skupštini teško opisati rečima, a koji ne prezaju od toga da prete svima redom, pa i novinarima koji im nisu po volji.
Izjava predsednika Srbije Aleksandra Vučića koju je dao čuvenom britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" udarna je vest u ruskim medijima.
Predsednik Srpske radikalne stranke (SRS) prof. dr Vojislav Šešelj izneo je jezivo upozorenje nakon najnovijeg pokušaja atentata na predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa.
Razulareni blokaderi danas su najavljivali haos u Vrbasu zbog dolaska predsednika Srpske napredne stranke (SNS) MIloša Vučevića, preteći kako mu neće dati da uđe u taj grad i da će "je*ati sve iz opštine", međutim, njihovim gnusnim pozivima odazvalo se svega 45 zgubidana.
Na društvenim mrežama pojavila se fotografija automobila gotovo potpuno prekrivenog ptičjim izmetom, što je podstaklo brojne šaljive komentare da bi njegov vlasnik mogao imati sreće i osvojiti dobitak na Lotou.
Državni inspektorat Republike Hrvatske obaveštava potrošače o povlačenju proizvoda "Samyang" Cup Inst. Noodle Hot Chicken Carbonara zbog povećanih količina 3-MCPD i glicidil estara masnih kiselina.
Na četiri i po godine zatvora nepravosnažno je danas osuđen bivši šef kriminalističke policije PU primorsko-goranske Željko Kruneš jer je pokušao da organizuje ubistvo unuka Slavice Šote, riječke preduzetnice i aktivistkinje koja se godinama bori protiv korupcije.
Dvojica maloletnika i jedan tek punoletni Nišlija, već mesecima zadaju glavobolju policiji i dovode u opasnost svoje, ali i živote drugih građana divljajući ukradenim vozilima po gradu, ali i po auto-putu.
Stručnjaci upozoravaju da nepravilna upotreba sredstava za buve i krpelje, kao i korišćenje neproverenih proizvoda, može dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje životinja, uključujući i trovanje.
Dolaskom proleća mnogi žele da njihova terasa izgleda raskošno i puno cveća, ali petunije često umeju da razočaraju jer brzo izgube snagu i prestanu da cvetaju.
Pevačica Nadica Ademov ističe da nikada nije patila od brendiranih stvari, ali je osudila one koji nemaju i žele da pokažu bogatstvo, te nose fejk garderobu.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica je raskinula dugogodišnju vezu sa Nemanjom, a nedavno je govorila o raskidu, iako nije proznala tada da više nisu zajedno.
Voditeljka i pevačica Suzana Mančić progovorila je o ćerki Teodori Kunić koja je udata za 23 godine starijeg generala Miroslava Talijana, i dotakla se prinove.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar