Putin OKRIVIO AMERIKU... Za svu napetost koja postoji u Evropi - TO JE NJIHOVA KRIVICA! IMAMO PRAVO NA ODGOVOR!
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin rekao je da je Amerika kriva za napetost u Evropi. Moskva je maksimalno zabrinuta zbog toga što je u toku raspoređivanje elemenata američke protivraketne odbrane u blizini ruskih granica i ima puno pravo na vojno-tehnički odgovor, dodao je on
- To što se sada dešava, ta napetost koja postoji u Evropi – to je njihova krivica - rekao je Putin na kolegijumu Ministarstva odbrane u proširenom sastavu.
Energetska kriza 2022. koštaće evropske potrošače više od 350 milijardi evra. Vlade ne mogu ostati po strani - rekao je grčki ministar životne sredine i energetike Kostas Skrekas na Savetu ministara za životnu sredinu EU
21.12.2021
09:04
Kako je dodao, Rusija je na svakom koraku bila prinuđena da nekako odgovori, situacija se stalno pogoršavala i degradirala i danas je ponovo u situaciji da je prinuđena da donosi određene odluke.
Takođe je rekao da će Rusija preduzeti adekvatne vojno-tehničke korake u slučaju neprijateljskih poteza SAD.
- Imamo na to puno pravo - rekao je Putin i dodao da Rusija ne traži nikakve ekskluzivne uslove već samo ravnopravnu i nedeljivu bezbednost u Evropi.
- Ukoliko se infrastruktura NATO bude pomerala i dalje i ako se pojavi u na teritoriji Ukrajine, vreme za koje je raketama potrebno da dostignu cilj smanjiće se na od 7-10 minuta, a hiperzvučnom oružju na pet minuta - upozorio je ruski predsednik.
Foto: Pixabay
Govoreći o ruskom zahtevu za bezbednosne garancije od NATO i SAD, Putin je rekao da je neophodno da postoje neke pravne, a ne samo usmene garancije.
- Cenu takvih usmenih uveravanja, reči i obećanja, dobro znamo - rekao je on.
- Potrebne su nam dugoročne pravne obavezujuće garancije ali znamo da se tome ne može verovati jer SAD lako izlaze iz međunarodnih sporazuma koji im postanu neinteresantni iz ovih ili onih razloga - naveo je ruski predsednik.
Nedobronamerni tumače ruske predloge o bezbednosnim garancijama kao ultimatum, ali to nije tako, rekao je Putin.
Antiruska politika Amerike
Prema njegovim rečima , Amerika je vodila antirusku politiku u euforiji od tzv. pobede u Hladnom ratu.
- Zbog loše, neistinite procene situacije u tom trenutku i nepravilne analize mogućih scenarija razvoja situacije. Eto zbog toga, drugih razloga jednostavno nema - ocenio je Putin.
Foto: Reuters
Vladimir Putin
Osvrnuo se i na događaje 90-tih godina, upitavši šta je Zapadu trebalo da podržava separatizam na severnom Kavkazu.
- Zašto je bilo potrebno podržavati separatizam na severnom Kavkazu? I to uz terorističke organizacije? Očigledno su teroriste podržavali. Zbog čega? Zbog čega je bilo potrebno proširenje NATO i izlaziti iz sporazuma o protivraketnoj odbrani - upitao je Putin.
Kako je dodao, Rusiji su dozlogrdile manipulacije Zapada pod plaštom principa međunarodnog prava.
Podsetimo, Rusija je 17. decembra objavila nacrte sporazuma sa Sjedinjenim Američkim Državama i NATO-om koji, između ostalog, uključuju odredbe o uzajamnim garancijama bezbednosti u Evropi, o nerazmeštanju raketa srednjeg i kratkog dometa u uzajamnom dometu i o odbijanju daljeg širenja NATO-a na istok, uključujući i za račun bivših republika SSSR-a.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Sjedinjene Američke Države ne bi stale u odbranu Evrope u slučaju hipotetičkog sukoba sa Rusijom, ocenio je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev, uz tvrdnju da Vašington nema interes da ulazi u veliki rat zbog evropskih saveznika.
Kompanija Canpack, poljsko-američki proizvođač aluminijumskih limenki procenjen na oko 700 miliona dolara, našla se u centru ozbiljnog udara nakon što je ruskim predsedničkim ukazom prebačena pod spoljašnje upravljanje, tj. kontrolu ruske vlade.
Energetska kriza 2022. koštaće evropske potrošače više od 350 milijardi evra. Vlade ne mogu ostati po strani - rekao je grčki ministar životne sredine i energetike Kostas Skrekas na Savetu ministara za životnu sredinu EU
Ekskluzivni intervju koji je predsednik Srbije Aleksandar Vučić dao britanskom novinaru Alisteru Kembelu u podkastu "Ostalo je politika" (The Rest is Politics) objavljen je na platformi Epla.
Rusija uvek obaveštava javnost o telefonskim razgovorima ruskog predsednika Vladimira Putina i američkog predsednika Donalda Trampa, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući Trampovu tvrdnju da nastavlja komunikaciju sa ruskim liderom.
Aktivno učešće Božidara Đelića, poznatijeg kao „Boža derikoža“, bivšeg ministra finansija iz vremena DOS-a i žutog preduzeća Demokratske stranke, u aktuelnim pokušajima rušenja države može da začudi samo naivne i zaboravne.
Šef odborničke grupe SNS u Skupštini grada Beograda, Aleksandar Mirković, oštro je reagovao na, kako tvrdi, niz brutalnih neistina koje je izneo Stefan Simić.
Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.
Ministar prosvete prof. dr Dejan Vuk Stanković obišao je danas radove na izgradnji novog studentskog doma u Nišu, koji će značajno povećati kapacitete za smeštaj studenata.
Mladić (24) koji je bio za volanom automobila "golf" u koji se danas oko 13 sati na auto-putu Ruma-Šabac, kod skretanja za Hrtkovce, zakucao "ford", preminuo je u Opštoj bolnici u Sremskoj Mitrovici!
Stravična saobraćajna nesreća dogodila se danas na auto-putu Šabac-Ruma kod petlje u Hrtkovcima, gde su se direktno sudarila dva vozila, a prema prvim informacijama sumnja se da je vozač "forda" ušao u kontra smer i tom prilikom se zakucao u drugo vozilo u kojem je bila porodica.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se danas oko 13.30 sati na auto-putu Šabac Ruma, kada je, kako se sumnja, vozač automobila marke "ford" vozio u kontra smeru brzinom od čak 130 na sat.
Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku MUP Srbije upozorava građane na povećan rizik od zloupotreba i prevara tokom korišćenja aplikacije Booking.com.
Sa pripremama za krunski događaj roštiljanje najbolje je početi dan ranije. Nabavite meso, ribu i povrće, marinirajte ih po izboru, a sutradan poranite, da ugrabite neko fino mesto za vatricu.
Princeza od Velsa pojavila se juče na obeležavanju Dana Anzaka u izdanju koje je privuklo veliku pažnju, a mnogi ga već svrstavaju među njene najlepše modne kombinacije do sada.
Godinama se govori da ekrani negativno utiču na san i da njihovo plavo svetlo remeti naš prirodni ritam spavanja, otežava uspavljivanje i narušava kvalitet odmora, ali nove studije pokazuju da to nije tako.
Pevačica Anđela Ignjatović Breskvica, danas, 27. aprila, organizuje promociju prvog dela albuma "Descarada", a njen menadžer otkrio je nepoznate detalje o njoj.
Muzička diva Jelena Karleuša stigla je na snimanje "Zvezda Granda" gde je prokomentarisala povratak koleginice Zorice Brunclik u takmičenje, a dotakla se i Milana Stankovića.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar