MOSKVA GRMI U BRISELU! Alijansa MORA da prekine sa širenjem na istok, VRATI sastav bloka iz 1997. godine i NE PRIMA Gruziju i Ukrajinu!
Podeli vest
U Briselu je počela sednica Saveta Rusija-NATO, prvi put posle dve godine. Razgovori se održavaju u sedištu Alijanse
Na čelu ruske delegacije nalazi se zamenik šefa diplomatije Rusije Aleksandar Gruško koji je pet godina bio stalni predstavnik Rusije pri NATO i zamenik ministra odbrane Aleksandar Fomin. Alijansu će na pregovorima predstavljati stalni predstavnici 30 država-članica NATO-a, generalni sekretar Jens Stoltenberg i zamenica državnog sekretara SAD Vendi Šerman.
U Briselu će danas biti održan sastanak saveta NATO-Rusija, koji je početkom meseca sazvao generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg
12.01.2022
08:45
Šermanova je bila na čelu američke delegacije na sastanku u Ženevi 10. januara. Pregovori u Briselu predstavljaju nastavak započetog dijaloga. Glavna tema – osiguranje bezbednosti u Evropi. Moskva je jasno iznela svoj stav- Alijansa mora da prekine sa širenjem na istok, da se vrati sastavu bloka koji je bio 1997. godine, da ne prima Gruziju i Ukrajinu u NATO i da tamo ne postavlja svoje vojne sisteme. Za sada, većinu ovih predloga NATO odbacuje. Međutim, spremni su da razgovaraju o kontroli naoružanja.
Aleksandar Gruško je uoči odlaska u Brisel saopštio da će sastabak biti neformalan, bez dnevnog reda. On je naveo da odlazi na sastanak sa realnim očekivanjima i nadom da će razgovori o ključnim problemima evropske bezbednosti biti ozbiljni. Moskva će tražiti konkretnu reakciju an ruski projekat sporazuma o garancijama, naglasio je on.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ekipa Gledalačko-obaveštajne službe Informera (GOSI) pronašla je jutros rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na aerodromu "Nikola Tesla" u Beogradu. Kako saznajemo, blokaderski rektor krenuo je na tajnu misiju u Berlin.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić za sutra u 11 časova sazvao je vanrednu sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog cena energenata na globalnom tržištu.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" saopštio je danas da je na teritoriji Srbije ove nedelje registrovan veći broj obolelih od gripa u odnosu na prethodnu nedelju.
Vlada Srbije produžila je zabranu izvoza nafte i naftnih derivata do 2. aprila 2026. godine. Uz to, država pušta i 40.000 tona dizela iz rezervi kao dodatnu meru za zaštitu tržišta.
U eksploziji koja se dogodila u prostorijama crnogorskog Centra za istraživanje svemira (Montenegro Space Research), u Podgorici, povređene su dve osobe.
Otac M.L. (65) i sin M.L. (38) iz mesta Aradac kod Zrenjanina, osumnjičeni su za ubistvo Ivana Vilogjavina (35), a radi se o vlasnicima kafane u kojoj je Ivan kobne noći bio i poslednji put viđen.
Kultna serija "Čuvari plaže" koja je obeležila devedesete i stvorila planetarne seks simbole dobija svoj rimejk, a prve fotografije sa seta već su zapalile svet.
Ako ste primetili da vas noge bole pri hodu, deluju hladno, bledo ili imaju sjajnu kožu, to možda nije samo umor već znak da krv ne cirkuliše kako treba.
Kupovina kvalitetne posteljine je ulaganje u udoban san, ali njeno pravilno pranje zna da zbuni. Temperatura i način održavanja ključni su za mekoću, dugovečnost i higijenu.
Influenserka Luna Đogani ponovo je uspela da privuče ogromnu pažnju na društvenim mrežama, nakon što je objavila provokativnu fotografiju koja je prikupila mnoštvo reakcija.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar