SVE IDE U TOM PRAVCU! POLJSKI GENERAL PREDVIĐA RASPAD NATO?! A, sve zbog odnosa Nemačke prema Putinovoj Rusiji!
Podeli vest
U intervjuu za konzervativni poljski portal vpolitice.pl, poljski general Valdemar Skržipčak govorio je o aktuelnim tenzijama oko Ukrajine i nedavnom slanju ruskih trupa u Kazahstan
On je objasnio da su poslednjih godina Rusija i Putinova politika odlučile da ponovo izgrade „imperiju" i rade na ekspanziji kako bi se obnovila sfera uticaja SSSR.
Vašington, Berlin i Brisel zajedno pokušavaju da odlože početak rada gasovoda "Severni tok 2", izjavila je zamenik američkog državnog sekretara Viktorija Nuland
12.01.2022
17:51
- Njegov cilj je da vrati Rusko carstvo u pređašnje stanje, koje je postojalo za vreme Sovjetskog Saveza. Da bude ogroman i da bude u stanju da odlučuje ili saodlučuje o sudbini sveta - rekao je Skrzipčak.
General je objasnio da je percepcija Rusije kao sile ozbiljno opala nakon „Gorbačovljeve revolucije i pada SSSR".
Poljski general tvrdi da je kriza na poljsko-beloruskoj granici rezultat Putinove politike koja bi trebalo da ugrozi istočnu Evropu invazijom migranata. Druga ruska pretnja je stalna pretnja ratom Ukrajini, tvrdi general.
- Putin smatra da je Ukrajina i dalje deo Ruske imperije i da treba da bude deo sfere ruskog uticaja. Štaviše, ne želi da se NATO ili njegovi partneri pojave u ovoj interesnoj sferi, uprkos činjenici da je Ukrajina partner NATO - rekao je Skrzipčak.
Međutim, istakao je Skrzipčak, Putin je izgubio kontrolu nad situacijom u Kazahstanu i sada je svestan da se suočava sa ozbiljnim problemom.
- Ako demokratske snage preuzmu vlast u Kazahstanu, zemlja će napustiti Putinovu orbitu, posebno zato što su Kazahstanci muslimani - rekao je on. General je primetio da je Kazahstan skrenuo Putinovu pažnju sa Ukrajine.
Škržipčak smatra da Putin nije ponudio previše argumenata da ubedi NATO, EU ili SAD u prava i legitimitet za koje Rusija tvrdi da ih ima. To je zato što je jedini argument koji Putinu preostaje jeste da ne želi NATO blizu granica Rusije, kaže poljski vojni komandant koji misli da to nije dovoljno.
General, međutim, upozorava da „Putin ne mora mnogo da uradi da bi raspao NATO zbog dvosmislenog stava Nemačke", koja želi da resetuje odnose sa Rusijom", rekao je on. General je naglasio da je dvosmislena igra Nemačke dokazala da ona ne želi da se odupre Rusiji kao deo NATO-ovog kruga, već naprotiv: da napravi korak unazad za Putina.
- Svaki korak koji NATO povuče zbog pritiska Nemačke biće poraz za NATO i NATO bi trebalo da bude ugašen ako je to slučaj. Uostalom, čemu služi NATO - upitao je general.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Penzionisani general-potpukovnik Bundesvera Jirgen-Joakim fon Sandrart upozorio je da bi Rusija mogla da pokrene novi, ograničeni vojni sukob van Ukrajine ukoliko proceni da za to postoji povoljna prilika.
Nemačka je započela isporuku najsavremenijih glavnih borbenih tenkova Leopard 2A8NOR Norveškoj, čime je ova zemlja postala prvi strani operater najnovije varijante čuvenog "Leoparda".
Vlasti u Finskoj pokrenule su proceduru za izmenu zakona koji trenutno strogo zabranjuje uvoz, posedovanje i skladištenje nuklearnih eksplozivnih naprava na teritoriji države.
Vašington, Berlin i Brisel zajedno pokušavaju da odlože početak rada gasovoda "Severni tok 2", izjavila je zamenik američkog državnog sekretara Viktorija Nuland
Većina američkih vojnih baza na Bliskom istoku oštećena je u iranskim udarima, a najmanje 16 američkih instalacija u osam zemalja bilo je pogođeno tokom odmazde Teherana zbog američkih i izraelskih vojnih napada, pokazala je istraga Si-En-Ena.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da nije zadovoljan novom ponudom Irana za mirovne pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama i zapretio da će Teheran biti „raznet do pakla" ukoliko dogovor ne bude postignut.
U Magliću su se dogodila dva uznemirujuća incidenta u razmaku od svega 24 sata, koji su podigli tenzije i otvorili ozbiljna pitanja o bezbednosti i političkoj atmosferi.
Programski direktor Odbora za kontrolu i opservaciju (OKO) Aleksandar Jerković upozorio je na ozbiljne nepravilnosti uoči predstojećih izbora na Kosovu i Metohiji, nakon odluke Centralne izborne komisije u Prištini da Srpska lista nema svoje predstavnike u 24 od ukupno 38 opštinskih izbornih komisija.
Istraživači veruju da su makaki na Gibraltaru naučili da jedu zemlju kako bi izbegli iritaciju creva izazvanu slanim i slatkim grickalicama kojima ih zasipaju turisti.
Uzgajanje leblebija u Srbiji može biti veoma isplativ biznis jer se na hektaru može ostvariti zarada i od 2.000 evra, u zavisnosti od prinosa, cene i uslova proizvodnje.
U Srbiji će ujutro biti hladno uz slab (prizemni) mraz. Tokom dana će biti promenljivo oblačno vreme sa sunčanim intervalima, u većini mesta biće suvo. Temperature će se kretati od 1 do 7 stepeni.
Krvavi Prvi maj 2026. potresao je Sarajevo i region jer se dogodio stravičan zločin. Naime, u Sarajevu oko 16.15 časova u stanu u Ulici omladinskih radnih brigada, u naselju Dobrinja monsutrum je ubio suprugu.
Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici odredilo je zadržavanje do 72 sata E.H. zbog osnovane sumnje da je izvršio produženo krivično delo teška krađa u saizvršilaštvu, saopšteno je iz tog tužilaštva.
Policija je uhapsila M.M. iz Novog Pazara, sa prebivalištem u Podgorici, zbog sumnje da je počinio krivična dela trgovina ljudima i nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici, na štetu supruge i dvoje maloletne dece, saopštila je Uprava policije.
Kultni film Nacionalna klasa iznedrio je brojne nezaboravne likove, a među njima je bila i Senka, devojka koja se pojavila u svega nekoliko scena, ali je ostavila snažan utisak na publiku.
Glumac Marko Todorović koji je u filmovima o "Žikinj dinastiji" glumio prijatelja Milana hteo je da odustane od snimanja i to zbog Dragomira Bojanića Gidre.
Ako želite da iznenadite sebe i svoje najbliže ukusnom poslasticom, medene oblande su pravi izbor. Ova starinska poslastica oduševiće svakoga ko ih proba.
Stručnjaci preporučuju da treba isprobati prirodna rešenja u borbi protiv insekata. Jedno od takvih rešenja je i ulje eukaliptusa, biljka čiji snažan miris štetočine izuzetno odbija.
Rođena sestra Džeja Ramadanovskog, Šeherezada, mučki je ubijena 2003. godine u Crnoj Gori, a ono što je najbolnije je što je masakr naručio, a i lično mu prisustvovao sin njihove najstarije sestre.
Starleta Stanija Dobrojević imala je žestok sukob sa bivšim partnerom Asminom Durdžićem, a u jednom trenutku tokom svađe obratila se Kristijanu Goluboviću.
Producent i voditelj Žika Jakšić navodno je odlučio da napiše testament kako bi obezbedio oba sina i bio siguran da će sve što je u životu stvorio otići u prave ruke.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar